LSV: Zašto FK Vojvodina ponovo mora van Novog Sada i gde su pare za "Karađorđe"?

Liga socijaldemokrata Vojvodine uputila je javna pitanja FK Vojvodina, Gradu Novom Sadu i Fudbalskom savezu Srbiju sa ciljem da dobiju odgovore na "pitanja koja interesu sve građane Novog Sada".
LSV: Zašto FK Vojvodina ponovo mora van Novog Sada i gde su pare za "Karađorđe"?
Foto: 021.rs
U ovoj opozicionoj stranci pitaju da li će FK Vojvodina svoje predstojeće evropske utakmice, u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope, igra u Novom Sadu.
 
"Već više od godinu dana javnost sluša najave o rekonstrukciji stadiona ili izgradnji potpuno novog objekta.  Međutim, na terenu za sada vidimo uglavnom radove koji imaju za cilj ispunjavanje minimalnih uslova za odigravanje evropskih kvalifikacionih utakmica", navode u LSV.
Kako kažu, postoji opravdana bojazan da bi klub tradicije i značaja kakav je Vojvodine ponovo mogao da bude primoran da svoje utakmice igra van Novog Sada, što u ovoj stranci smatraju neprihvatljivim.
 
"Posebno zahtevamo odgovor na pitanje šta se dogodilo sa planovima i sredstvima namenjenim rekonstrukciji stadiona. U javnosti su se pojavile informacije da su, usled kašnjenja i nedovoljne pripremljenosti projekata, propuštene mogućnosti za finansiranje obnove stadiona u Novom Sadu. Građani imaju pravo da znaju da li su te informacije tačne, ko snosi odgovornost za eventualne propuste i kakvi su dalji planovi za rešavanje ovog pitanja", dodaju u LSV.
Pitaju i da li su sredstva sredstva koja su bila predviđena za razvoj stadionske infrastrukture u Novom Sadu ostala dostupna gradu ili su preusmerena na druge projekte u Srbiji.
 
"Ukoliko jesu, građani zaslužuju odgovor zašto je Novi Sad ostao bez prilike da obnovi svoj stadion. Podsećamo da stadion FK Vojvodina predstavlja važan deo sportske, kulturne i istorijske baštine Novog Sada. Izgrađen je 1924. godine zajedničkim sredstvima FK Vojvodina i tadašnjeg Jevrejskog sportskog društva 'Juda Makabi', zbog čega zauzima posebno mesto u istoriji grada", ističu u LSV.
U LSV navode da istorija kluba i stadiona obavezuje da se čuva novosadska tradicija i vrednosti "na kojima su generacije Novosađana gradile svoj identitet".
 
Zato smatraju da je od izuzetno važnosti da uprava FK VOjvodina i gradske vlasti saopšte da li je planirana izgradnja novog sadiona na postojećoj lokaciji, kao i kakva je dugoročna strategija razvoja klupske infrastrukture.
 
"Neophodna je potpuna transparentnost, jer među navijačima i građanima postoji bojazan da bi atraktivna lokacija stadiona mogla postati predmet različitih investitorskih interesa, umesto da ostane u funkciji sporta, javnog interesa i budućih generacija Novosađana. FK Vojvodina, Novi Sad i cela Vojvodina zaslužuju moderan stadion koji će dostojno predstavljati klub, grad i pokrajinu na domaćoj i međunarodnoj sceni. Zato očekujemo jasne odgovore, precizne rokove i odgovorno postupanje svih nadležnih institucija", zaključuje u LSV.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Marta

    26.06.2026 10:41
    Ha!
    Liga i njena saopstenja. Salonska politika. Posto inace nema vecih problema u NS.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport