Vojvodina danas protiv Ferencvaroša, iz novosadskog kluba poslali apel navijačima
Fudbaleri Vojvodine dočekaće danas mađarski Ferencvaroš u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
Foto: 021.rs
Osvajanjem drugog mesta u Superligi Srbije sa 76 bodova, odmah iza šampiona Crvene zvezde, "stara dama" je obezbedila povratak na međunarodnu scenu posle eliminacije od Ajaksa u sezoni 2024/25.
Uz to, ekipa Miroslava Tanjge stigla je i do finala Kupa Srbije, gde je posle izvođenja jedanaesteraca poražena od beogradskih crveno-belih.
Iako je sezona završena bez trofeja, serija od osam utakmica bez poraza u regularnom toku ulila je značajno samopouzdanje pred evropske izazove.
Forma je održavana kroz pripremne utakmice, a poslednja provera pred duel sa Mađarima bila je ubedljiva pobeda od 3:0 protiv rumunske Univerzitatee iz Kluža, što je poslužilo kao idealna uvertira.
Vojvodina je u prošlosti tri puta stizala do plej-ofa za Ligu Evrope, ali nikada nije uspela da napravi poslednji korak ka grupnoj fazi, što je primarni cilj aktuelne generacije.
Meč Vojvodine i Ferencvaroša igraće se od 20 časova na stadionu "Karađorđe".
Revanš utakmica na programu je za nedelju dana u Budimpešti.
Apel Voše navijačima:
Fudbalski klub Vojvodina saopštio je da će na ovom meču važiti posebne, rigorozne mere bezbednosti i organizacije u skladu sa UEFA pravilnikom o bezbednosti i Zakonom o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama Srbije.
Kako bi organizacija ovog velikog evropskog susreta protekla u najboljem redu i kako bi klub izbegao oštre sankcije disciplinskih organa UEFA, apeluje se na sve posetioce da se striktno pridržavaju sledećih uputstava:
• Dolazak na stadion najmanje sat vremena ranije: Mole se navijači da na stadion dođu najkasnije 60 minuta pre prvog sudijskog zvižduka kako bi se izbegle gužve na ulazima i obezbedio nesmetan i pravovremen ulazak na tribine usled detaljnih bezbednosnih kontrola.
• Striktno poštovanje numerisanih sedišta: Svaka karta je numerisana. Svi gledaoci su zamoljeni da obavezno zauzmu isključivo ono mesto (sektor, red i sedište) koje je naznačeno na njihovoj ulaznici. Redarska služba će vršiti pojačanu kontrolu na samim tribinama.
• Slobodni prolazi i stepenice: Strogo je zabranjeno stajanje, sedenje ili zadržavanje na stepenicama, evakuacionim izlazima i prolazima između sektora. Prema UEFA bezbednosnim protokolima (ground rules), ovi prostori moraju biti potpuno prohodni tokom cele utakmice.
• Zakon o sprečavanju nasilja i pravila ponašanja (ground rules): Podseća se da će se na svim ulazima primenjivati rigorozne mere provere. Unošenje pirotehničkih sredstava, tvrdih predmeta, alkoholnih pića, kao i transparenata sa uvredljivim ili političkim sadržajem je najstrože zabranjeno. Svako kršenje pravila biće sankcionisano u skladu sa Zakonom.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Tanjga: Spremni smo, orni i motivisani za utakmicu protiv Ferencvaroša
08.07.2026.•
5
Prva utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Vojvodine i Ferencvaroša igraće se u četvrtak, 9. jula na stadionu "Karađorđe".
U prodaji ulaznice za meč Vojvodine i Ferencvaroša
04.07.2026.•
5
Ulaznice za meč prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Vojvodine i Ferencvaroša su u prodaji.
Predstavljanje tima i dokumentarni film o Vujadinu Boškovu u nedelju na "Karađorđu"
04.07.2026.•
9
Predstavljanje tima i premijera dokumentarnog filma o Vujadinu Boškovu "Vujke jedan jedini" održaće se u nedelju, 5. juna, na stadionu Karađorđe. Ulaz je besplatan, a program počinje u 20 časova.
Dušan Bajatović reizabran za predsednika RK Vojvodina
03.07.2026.•
2
Dušan Bajatović ponovo je izabran za predsednika RK Vojvodina na sednici Skupštine ovog kluba.
Prijateljska utakmica Vojvodina - Ararat završena nerešeno
27.06.2026.•
1
Fudbaleri Vojvodine odigrali su nerešeno 1:1 protiv jermenskog Ararata u prijateljskoj utakmici odigranoj u Austriji.
Dušan Bajatović potpredsednik Fudbalskog saveza Vojvodine
26.06.2026.•
8
Generalni direktor FK Vojvodina Dušan Bajatović izabran je za potpredsednika Fudbalskog saveza Vojvodine.
LSV: Zašto FK Vojvodina ponovo mora van Novog Sada i gde su pare za "Karađorđe"?
26.06.2026.•
28
Liga socijaldemokrata Vojvodine uputila je javna pitanja FK Vojvodina, Gradu Novom Sadu i Fudbalskom savezu Srbiju sa ciljem da dobiju odgovore na "pitanja koja interesu sve građane Novog Sada".
Priprema za narednu sezonu: Voša zakazala tri provere
23.06.2026.•
0
Fudbaleri Vojvodine pripremaju se za novu sezonu 2026/27, a tokom glavnog dela u Austriji odigraće tri kontrolne utakmice.
Ako prođe Ferencvaroš, Voša ide u Holandiju
17.06.2026.•
2
Rival Vojvodine u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ukoliko prođe Ferencvaroš, biće holandski Tvente.
Dejan Zukić se vraća u Vojvodinu
17.06.2026.•
2
Nekadašnji kapiten Vojvodine Dejan Zukić ponovo se vraća u Novi Sad.
Tanjga o žrebu: Ferencvaroš jak rival, ali cilj je prolaz dalje
16.06.2026.•
4
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga izneo je svoje prve impresije nakon žreba za prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.
Voša protiv Ferencvaroša na startu kvalifikacija za Ligu Evrope
16.06.2026.•
4
Prvi rival Vojvodine na putu ka Ligi Evrope je Ferencvaroš, odlučeno je žrebom u Nionu.
Ifet Đakovac četvrto pojačanje Vojvodine
13.06.2026.•
1
Fudbalski klub Vojvodina je saopštio da je Ifet Đakovac četvrto pojačanje "stare dame" za narednu sezonu.
Marko Podraščanin završio karijeru: Sve je počelo na Spensu
11.06.2026.•
4
Proslavljeni odbojkaš iz Novog Sada Marko Podraščanin objavio je da je završio svoju karijeru.
Stefan Mitrović novo pojačanje Vojvodine
10.06.2026.•
2
Fudbalski klub Vojvodina saopštio je danas da je srpski reprezentativac Stefan Mitrović novo pojačanje novosadskog tima.
Put Vojvodine u Ligi Evrope: Potencijalni rivali, datumi mečeva...
08.06.2026.•
4
Fudbaleri Vojvodine uskoro će saznati ime prvog protivnika na evropskoj sceni.
Nardin Mulahusejnović i Hamza Redžić novi fudbaleri "Vojvodine"
03.06.2026.•
6
Nardin Mulahusejnović i Hamza Redžić novi su fudbaleri "Vojvodine".
Rukometaši Partizana u ponovljenom meču savladali Vojvodinu i osvojili titulu
02.06.2026.•
0
Rukometaši Partizana osvojili su titulu šampiona Srbije, pošto su sinoć u ponovljenom drugom meču finala plej-ofa Arkus lige pobedili Vojvodinu 27:22 (14:11).
Rukometaši Vojvodine i Partizana večeras opet na terenu: Odluka o šampionu bez publike
01.06.2026.•
0
Druga utakmica finalne serije rukometnog prvenstva, između Vojvodine i Partizana, biće ponovo odigrana večeras, na Slanoj bari.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar