Protest "Protiv diktature" opet na pauzi, 1. maja se ide u Beograd

Novosadski protesti "Protiv diktature" su ponovo prekinuti i okupljanja su pomerena za nekoliko dana, dok se Novosađani pozivaju na prvomajski protest u Beogradu.
Protest "Protiv diktature" opet na pauzi, 1. maja se ide u Beograd
Foto: 021.rs

Kako je navedeno na fejsbuk stranici "Protiv diktature i sistema Novi Sad" organizatori protesta iz Novog Sada su trenutno u Beogradu gde zajedno sa studentima iz ostalih gradova rade na strategiji i planiranju načina za ostvarivanje zahteva koji su postavljeni i njihovo adresiranje ka nadležnima.
 
"Protesti u Novom Sadu će biti pomereni za nekoliko dana i na vreme će biti javljeno kada, a pre toga nam sledi zajednički prvomajski protest u Beogradu kada će studenti otići da podrže sve radnice i radnike, penzionerke i penzionere, seljaštvo, nezaposlene i sve ostale koji će tog dana izaći na ulicu da iskažu svoje nezadovoljstvo stanjem u društvu. Moramo naglasiti da kratko pauziranje sa protestima nikako ne znači odustajanje od borbe. Protest u vidu šetnje nije i ne treba biti jedini mehanizam pritiska putem kojeg se traži ostvarivanje nekih zahteva. U ovom periodu ćemo se više posvetiti i drugim vidom organizacije koji nije ništa manje bitan od samog protesta", stoji u saopštenju.

Organizatori protesta "Protiv diktature" koji su se u Novom Sadu održavali od 3. aprila su dodali i da se posle prvomajskih praznika i dogovora vraćaju na ulice, kada se u okviru protesta može očekivati više od šetanje jer, kakao kažu, "ovo je tek početak".

Protest u Beogradu na koji se pozivaju Novosađani organizuje nekoliko sindikata, organizacija i pokreta, kao i učesnici beogradskog protesta "Protiv diktature". Okupljanja u Beogradu će 1. maja početi od 11 časova na nekoliko lokacija, a centralni skup će biti od podneva na Trgu Nikole Pašića.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Mali đoka

    28.04.2017 08:51
    Ti si bulevarac izgleda zadovoljan lepim i dobrim lagodnim životom u gradu. Sunce sija, ptičice pevuše, a iz deda đokine pekare dolazi miris friškog leba...smetaju ti deca, a nisu ti smetali botovi što su ti drndali na interfon i zvonili na vrata.
  • dzo

    27.04.2017 15:44
    Poručite organizatorima da im niko ništa neće DATI, a pogotovo NE dikatator! Ništa!
    Moramo sami uzeti i osvojiti i zadržati i reformisati SVE. A ove pauze su razvodnjavanje i onako već dezorijentisane i apatične mase. Prvo to neka pokažu da umeju da organizuju. Šta je ovo, fejsbuk revolucija, lupi lajk i idi kući? Pa ne ide to tako...
  • Bulevarac

    27.04.2017 15:39
    Svemu dođe kraj
    Prošlo i njihovih 5 minuta...
    Konačno ćemo moći slobodno ulicama Novog Sada...!!!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti

Goran Vesić i dalje u bolnici

Bivši ministar građevinarstva Goran Vesić, koji je optužen u postupku za pad nadstrešnice, i dalje se nalazi na lečenju u bolnici.