Insajder večeras o Bokanu i aferama u Novom Sadu

Nakon godinu dana istraživanja, ekipa Insajdera je u saradnji sa lokalnim novinarima snimila serijal televizijskih emisija u kojima predstavljaju najveće lokalne afere širom Srbije, a Novi Sad je jedan od gradova koji se našao u fokusu tih istraživanja.
Kako navode iz Insajdera, za razliku od većine gradova u Srbiji, u Novom Sadu vlast su imali priliku da formiraju pojedinačno DOS, SRS, DS i SNS.
 
"Zbog glasova u gradskoj skupštini, sve velike partije bile su spremne da strateški važna preduzeća na upravljanje daju malim partijama, čak i tek formiranim pokretima. Tako je 2012. godine predsednik Narodnog pokreta Dinara-Drina-Dunav Tomislav Bokan postao direktor JP "Urbanizam", a dve godine kasnije i savetnik direktora JKP "Vodovod i kanalizacija". Bokan je u aprilu bio uhapšen zbog sumnje da je nezakonito zapošljavao radnike u Vodovodu, a intervju sa njim snimljen je nekoliko dana pre hapšenja", navode u Insajderu.
 
Bokan j u međuvremenu pušten iz pritvora, a nedavno se nagodio sa Tužilaštvom da prizna krivicu za uticaj na zapošljavanje partijskih članova u Vodovodu. Kao savetnik direktora Vodovoda, Bokan je u javnosti ostao upamćen i po tome što je osveštao vodu u gradskom vodovodu na Bogojavljenje.
 
 
Emisija "Javna preduzeća, tajne zloupotrebe" emituje se večeras od 21 sat na televiziji N1. U isto vreme, emisija se može gledati uživo na Fejsbuk stranici Insajdera.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Blagi

    04.07.2017 12:55
    Vreme je čudo
    Sve- Više vreme, čini čudo, vreme Ne- možeš zajebati.Ono surovo otkriva istinu,DRŠTE GAĆE. Ovi što dolaze, kroz vreme,i koji se ne mogu Zajebati,Krenuće ; OD TAD.
  • MilanChe

    30.06.2017 19:50
    ViK
    Hocete da kazete, da se od svih JKP i JP samo u vodovod zaposljavalo?! Volim emisije ovog tipa, ali ovo nije pojava vezana za jedno preduzece. Zasto se sva preduzeca ne provere? I opet pitanje - Nigde Niko nije zaposlen osim u vodovodu za prethodne 4 godine???
  • SDB

    30.06.2017 14:10
    Samo polako
    O Lopvima iz iz SNS-a koji sada pljackaju gradjane Novog Sada pravice emisije CCN i BBC....

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti