Uklanja se ambrozija na Bulevaru Evrope, na Novom naselju i na Adicama

Akcija suzbijanja ambrozije je počela 26. juna, a do sada je ova korovska biljka uklonjena sa oko 340.000 m2 površina.
Ovih dana radnici "Gradskog zelenila" rade na nekoliko velikih površina gde je prisutan ovaj alergen: u blizini Danubiusa i Luke "Novi Sad", na obe strane Bulevara Evrope, lokacija od kružnog toka na Bulevaru Evrope do izlaza na autoput E75, Bulevar Jovana Dučića i površine u blizini crkve u izgradnji na Adicama. To je ukupno 293.300 kvadratnih metara. 
 
Programom uklanjanja ambrozije do početka oktobra predviđeno je da se košenjem i hemijskim sredstvima pređe oko 9,5 miliona kvadratnih metara korovskih površina.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Gušimo se

    04.09.2025 19:31
    Na kukovo leto
    Možda u nekom imaginarnom Novom Sadu. Kod kasarne na Bulevaru Evrope sve je prepuno ambrozije.
  • Mitar

    10.07.2017 07:50
    A na Novom naselju nakon radova toplane, cevi koje su menjane su zatrpane nekakvom zemljom ko zna odakle donetom. Na celoj površini novonasute zemlje je porasla isključivo ambrozija i nijedna druga travka. Prvo sprečite uzrok, posledice kada počnete rešavati, kao u ovom slučaju, kasno je!
  • jaki

    10.07.2017 07:00
    Zato što stručnjaci iz ZIG-a ne daju!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti