Spensu bio blokiran račun peti put u godinu i po dana
Račun Spensa bio je blokiran po peti put u poslednjih godinu i po dana, a ovog puta iznos blokade je nešto viši od 46 miliona dinara, saznaje 021.rs.
Foto: 021.rs
Na sajtu Narodne banke Srbije na listi dužnika već nedelju dana nalazi se i Javno preduzeće sportski i poslovni centar Vojvodina, odnosno Spens. Međutim, danas je iznos blokade pao na nula dinara.
Zbog čega je došlo do ponovne blokade računa nismo uspeli da saznamo od direktora Spensa Milana Jarića, jer nije želeo da odgovori na pitanje zbog čega se javno preduzeće kojim rukovodi ponovo bilo našlo u blokadi.
Prema nezvaničnim saznanjima, do blokade je bilo došlo jer je Elektroprivreda Srbije pokrenula postupak prinudne naplate duga više od 50 miliona dinara. Na Spensu za 021 nisu potvrdili da li je to bio razlog blokade, dok u EPS-u zvaničan odgovor ne mogu da daju, jer kako kažu, "nemaju zakonsku mogućnost da objavljuju podatke o kupcima".
EPS i Spens su prošle godine zaključili ugovor na 56 miliona dinara bez PDV-a koji je važio do kraja marta 2017. kada je Elektroprivreda ponovo izabrana za dobavljača električne energije. Ovog puta za nešto nižu cenu, odnosno za 52 miliona bez PDV-a.
Spens se u problemima nalazi već godinama unazad. U poslednje tri godine ukupno 33 dana su proveli u blokadi računa. Međutim, ono što je alarmantno jeste da je ovo preduzeće u prošloj godini ostvario rekordan minus u poslovanju koji je iznosio 132,6 miliona dinara. Uz to, ovo gradsko preduzeće već ima gubitak veći od pola milijarde iz prethodnih godina.
Čitava situacija deluje kao sušta suprotnost ideji o jednom o najprofitabilnijih gradskih preduzeća i "novosadskom Ušću", koju je Jarić, inače kadar SDSP-a Rasima Ljajića, izneo kada je došao na funkciju direktora Spensa.
Umesto o novosadskom "Ušću" danas se sve češće priča o sudbini ovog preduzeća. jer je Spens, prema rečima gradonačelnika Miloša Vučevića, postao "teška tema" koja bi trebalo da se rešava.
"Do kraja ove godine morali bi da imamo stratešku odluku šta dalje sa Spensom. Budžet Grada je stabilan, ali uvek preti opasnost kad imate probleme poput Stana, Apotekarske ustanove Novi Sad i potencijalno Spensa", naveo je nedavno gradonačelnik dodavši da su to najveći izazovi za Novi Sad u narednom periodu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Gde je i šta radi bivši gradonačelnik: I dalje u stranačkim aktivnostima
08.05.2026.•
16
Javnost nije imala priliku da u previše navrata čuje za bivšeg gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića nakon što je pre više od godinu dana podneo ostavku na tu funkciju.
FOTO: Porodici na Telepu izgorela kuća, potrebna pomoć
08.05.2026.•
1
Kuću porodice Mlinko sa Telepa u četvrtak je zahvatio veliki požar.
Lepe vesti iz Betanije: Rođene 24 bebe
08.05.2026.•
0
Dvadeset i četiri bebe rođena su u prethodna 24 sata u novosadskom porodilištu Betanija.
Vreme u Novom Sadu: Sledi naoblačenje
08.05.2026.•
0
U Novom Sadu čeka nas sunčano jutro, a tokom dana stiže naoblačenje.
Deo Betanije radi bez upotrebne dozvole? SRCE traži odgovore nadležnih
07.05.2026.•
3
Gradski odbor stranke Srbija centar (SRCE) u Novom Sadu saopštio je danas da porodilište "Betanija" nakon rekonstrukcije lamela B i C, od 2019. do 2021. funkcioniše bez izdate upotrebne dozvole.
Za svakoga ponešto petkom: Edo Maajka, Buč Kesidi, Noćni bazar i brojna dešavanja
07.05.2026.•
0
Sutra vas čeka promenjivo oblačan, ali suv dan. Kao i do sada, obavestićemo vas o dešavanjima koje možete da očekujete u petak 8. maja, a ovog puta smo pripremili mnogo toga.
Postupanje MUP-a, buka u komšiluku: Na šta se sve Novosađani žale zaštitniku građana?
07.05.2026.•
4
Sve veći broj Novosađana javlja se lokalnom zaštitniku građana sa svojim problemima, a tokom prethodne godine najviše pritužbi odnosilo se na inspekcijske službe.
Poljoprivredni sajam u Novom Sadu od 16. maja, predstaviće se više od 1.200 izlagača
07.05.2026.•
1
Međunarodni poljoprivredni sajam, 93. po redu održaće se od 16. do 21. maja na kojem će se predstaviti više od 1.200 domaćih i izlagača iz oko 40 zemalja.
Plan za verski kompleks u Sremskoj Kamenici pred odbornicima: Grade se Svetosavski dom i palionica sveća
07.05.2026.•
28
Predlog odluke o izmenama i dopunama Plana generalne regulacije Sremske Kamenice sa okruženjem, lokalitet verskog kompleksa, naći će se pred gradskim odbornicima u sredu, 13. maja.
Sutra promenljivo vreme u Novom Sadu, za vikend toplo, ali je moguća kiša
07.05.2026.•
0
Petak će u Novom Sadu biti promenljivo oblačan, ali suv.
Tužilaštvo osam puta tražilo da se saslušaju kineski izvođači u vezi sa nadstrešnicom, MUP sve ignorisao
07.05.2026.•
31
Tužilaštvo za organizovani kriminal zatražilo je od MUP-a da ispita odgovorna lica u kineskim kompanijama koje su bile angažovane na rekonstrukciji pruge od Novog Sada do Mađarske.
Sjajne vesti iz Betanije: U Novom Sadu rođeno 18 beba, među njima i blizanci
07.05.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Pred Novosađanima nešto svežiji i kišovit dan
07.05.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti svežije i nestabilno.
Novosađani, stiže četvrtak: Mnogo zanimljivih dešavanja i kiša
06.05.2026.•
2
U Novom Sadu će sutra biti prijatan i topao dan sa mogućim pljuskovima. Ukoliko se odlučite za neku aktivnost, pripremili smo nekoliko događaja za vas.
VIDEO: Požar u Limanskom parku, zahvatio žbunje i nisko rastinje
06.05.2026.•
10
U Limanskom parku danas popodne došlo je do požara koji je zahvatio žbunje i nisko rastinje.
Akademski plenum: Predloženi spomenik žrtvama nadstrešnice vrhunac cinizma vlasti
06.05.2026.•
23
Akademski plenum ocenio je danas da idejno rešenje spomenika stradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu predstavlja "vrhunac cinizma vlasti".
FOTO KUNST popup u subotu po drugi put u Novom Sadu: Dizajneri, knjige, DJ žurka i humanitarna tombola
06.05.2026.•
1
Više od 20 domaćih dizajnera, nezavisnih izdavača, humanitarna tombola i bogat celodnevni program očekuju vas u subotu, 9. maja, na KUNST popup žurci u Železničkoj 4.
Plan dela Limana na javnom uvidu: Novi trgovi, šetališta, parkovi i 3.000 stanova
06.05.2026.•
44
Novosadski urbanisti objavili su plan za transformaciju bivše industrijske zone na Limanu III i IV u stambeno-poslovne komplekse sa sportskim centrima.
Sutra svežije u Novom Sadu, moguća je kiša
06.05.2026.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti svežiji i nestabilan.
Akcija "Humanitarni ponedeljak" i ovog leta na Štrandu
06.05.2026.•
0
Akcija "Humanitarni ponedeljak" biće nastavljena na Štrandu i ove kupališne sezone.
Komentari 19
limanac
spusti cene zakupnina da se popune oni prazni lokali
@vesna
Spens je vec odavno na budzetu i to jeste u redu jer je u opstem interesu da postoje bazeni i sportske i koncertne sale. Iz budzeta grada se finansira poslovanje. samo je pitanje koliko para realno iz budzeta ode i na namestanje tendera, na uvecane vrednosti tendera. Spens ima svoje prihode, ima lokale na vrhunskoj lokaciji koje moze da izdaje ( da nisu preskupi i da ne zjape godinama prazni i prljavi ) i da zaradjuje samo su alavi direktori navikli da se od prihoda od zakupaca mogu finansirati i izgradnje njihovih vikendica, renoviranje stanova, partijski troskovi izbornih kampanja, plate blizih i daljih rodjaka i sl. JKP jos dodatno palcaju privatne sportske klubove po istom politickom sistemu sa isisavanje para.
Rade
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar