Lainović je sin Novosađanina Branislava Lainovića zvanog Dugi, kojeg je 2000. godine likvidirao "zemunski klan".
Optužnicu je potvrdio Viši sud u Beogradu, a 4. decembra biće održano pripremno ročište u ovom procesu. Na pripremnom ročištu, koje je zatvoreno za javnost, okrivljeni mogu da se kratko izjasne o krivici, a nakon toga će sud zakazati suđenje na kojem će moći detaljni da iznesu svoje odbrane.
Lainović je uhapšen sredinom marta, dok su druga dvojica bila u bekstvu i za njima su tada raspisane poternice. Optužnicom se terete za izvršenje krivičnog dela teško ubistvo i teško ubistvo u pomaganju.
Arsić je ubijen 28. februara ujutru ispred kafića "3K Luna" u beogradskom naselju Vidikovac. Mediji su preneli da se sumnja da je motiv ubistva povezan sa ubistvom ispred kluba "Nana" u decembru 2017.
Branislava Lainovića, poznatijeg u Novom Sadu pod nadimcima Dugi i Lajavi, ubili su 20. marta 2000. godine ispred hotela "Srbija" u Beogradu pripadnici nekadašnjeg zemunskog klana Miloš Simović i Sretko Kalinić, koji su zbog toga osuđeni na višegodišnje kazne zatvora.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 2
Gradjanin
Nesko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar