Novosadski pank sastav Zbogom Brus Li najavio je novi album obradom pesme "Tuča u kafani" kultnog novosadskog benda Sing Sing Singers.
Foto: Željko Mandić
Vijetnamac, Smuk i ekipa navode da se "Tuča u kafani" neće naći na novom albumu, ali će biti redovan deo uvek zanimljivih nastupa ovog benda.
Zbogom Brus Li je prošlog maja, zajedno sa Ateist repom, učestvovao na koncertu "Novosadska kultura sećanja" u organizaciji Radija 021, kada su izveli pet pesama legendarnih bendova iz Novog Sada, čiji su članovi, nažalost, uglavnom preminuli.
"Ovim činom Brus Lijevci čuvaju od zaborava rok tradiciju svoga grada i šire", navode poznati lokalpatrioti.
Kako je Slavko Matić Vijetnamac ispričao za 021.rs, prva svirka kojoj je prisustvovao, bila je upravo svirka Singersa u Elektrotehničkoj školi. Ovaj poznati novosadski sastav umnogome je uticao i na zvuk ZBL.
Novi album biće snimljen u studiju Roberta Telčera.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Pukovnica u penziji i narodna poslanica Slavica Radovanović kaže da studentkinja koja kaže da je bila primorana da u policijskoj stanici skine garderobu treba da tuži policajce koji su joj to naredili.
Studenti u blokadi Filozofskog fakulteta pozvali su na skup "Marš iz moje avlije" u subotu, 13. septembra, u Petrovaradinu, zbog okupljanja građana koji se protive blokadama.
Tužilaštvo za organizovani kriminal je od MUP-a sredinom avgusta tražilo da prikupi podatke o Aneksu 5 ugovora o modernizaciji pruge Novi Sad - Subotica, ali MUP još nije dostavio izveštaj, potvrđeno je u Tužilaštvu.
Advokat Miodrag Golubović izjavio je da način na koji je policija postupala prema demonstrantima na protestu u Novom Sadu govori o tome "da su pošli u lov na ljude, a ne da rasteraju demonstrante".
Tužiteljka u penziji Jasmina Paunović smatra da je povlačenje Udarne grupe za ispitivanje tokova novca povezanih sa padom nadstrešnice železničke stanice presedan i da ukazuje na paniku u vrhu vlasti.
Zavod za zaštitu spomenika kulture ponovo je raspisao javnu nabavku za radove na fasadi objekta u Ulici Jovana Đorđevića 11, jer se na prethodni tender niko nije javio.
Nastavnici i saradnici na Katedri za urgentnu medicinu Medicinskog fakulteta u Novom Sadu uputili su otvoreno pismo direktoru Zavoda za urgentnu medicinu Bogdanu Živanoviću.
Savet Medicinskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu osudio je policijsku brutalnost i imenovao v.d. dekana, koji će na toj funkciji biti do izbora novog.
Studenti u blokadi, čije su lične stvari ostale u Rektoratu UNS u noći između 5. i 6. septembra, najavili su tužbu potiv rektora Dejana Madića, ukoliko im se se ne omogući da uzmu svoje stvari koje su ostale u zgradi.
Profesor Vladan Joler dao je otkaz na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, jer ne želi da učestvuje u "normalizaciji" koja se sprovodi uz pomoć naoružanih snaga na Univerzitetu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar