Prvi onlajn sajam medicinskog turizma u Novom Sadu održaće se u subotu, 22. januara, sa početkom u 14 časova.
Sajam organizuje Projekt Lab u saradnji sa Gradskom upravom za privredu Novog Sada, a svi događaji biće emitovani na YouTube kanalu.
Sajam medicinskog turizma predstavlja priliku pružaocima medicinskih usluga i banjskim lečilištima da svoju ponudu predstave široj domaćoj, ali i inostranoj javnosti.
Osim toga, sajam pruža i mogućnost efikasne razmene iskustava i usluga koje se pružaju.
"U okviru sajma imaćete priliku da poslušate dva predavanja naših eminentnih predavača, kao i da pogledate predstavljanje izlagača-pružalaca medicinskih usluga. U okviru sajma posetioci će imati priliku da poslušaju dva predavanja naših eminentnih stručnjaka na danas više nego aktuelne teme", poručuju organizatori iz Projekt Lab-a, dr Maja Lazović i Oliver Gion.
Prva tema o kojoj će se govoriti jeste vakcinacija protiv korona virusa. Na najčešća pitanja odgovore će ponuditi doc. dr Mioljub Ristić sa Medicinskog fakulteta u Novom Sadu i Instituta za javno zdravlje Vojvodine.
O menadžmentu u zdravstvu govoriće prof. dr Nenad Penezić.
Sajam počinje u subotu, 22. januara, u 14 časova, a događaja pratite na OVOM LINKU.
Privremeni školski odbor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" je pre skoro dve nedelje u tajnosti usvojio novi Statut gimnazije, saopštili su roditelji Jovinih đaka.
Liturgija i parastos stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanica, kao i svim upokojenim pravoslavnim hrišćanima, održaće se u subotu, 1. novembra, u Sabornom hramu u Novom Sadu.
Elektrodistribucija Srbije odabrala je firmu T&M Group Solutions za posao očitavanja brojila, a vrednost okvirnog sporazuma je 2,4 milijarde dinara bez PDV-a.
Grupa od 60 Srba sa Kosova krenula je jutros iz Rudnice pešice ka Novom Sadu kako bi podržali predsednika Srbije Aleksandra Vučića, preneo je portal Kosovo online.
Jugoslovensko sportsko društvo Partizan iz Beograda oglasilo se u vezi sa nesrećom koja se protekle noći dogodila na auto-putu kod Novog Sada, a u kojoj je poginuo jedan njegov član, a još sedmoro povređeno.
Doček studenata koji pešače iz različitih delova Srbije ka Novom Sadu biće organizovan u petak, 31. oktobra, na raskrsnici Bulevara oslobođenja i Narodnog fronta.
Novosađanin Nikola Jevtić prvi je predsednik Međunarodne asocijacije za neoperativno lečenje deformiteta kičmenog stuba (PSSE - Physiotherapeutic Scoliosis Specific Exercises).
Građani u dijaspori saopštili su da će se 1. novembra pridružiti pozivu studenata i obeležiti godišnjicu pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
Potpredsednik Pokreta slobodnih građana (PSG) Aris Movsesijan ocenjuje da je BIA počinila "veći puč od svega onoga što se pripisuje novosadskim aktivistima" te stranke.
Javno preduzeće "Putevi Srbije" demantovalo je navode medija da su objavljeni spiskovi zatvorenih i alternativnih saobraćajnica do 10. novembra 2025. godine i da je većina puteva ka Novom Sadu zatvorena.