Trojica nepoznatih i maskiranih mladića napala je aktiviste Omladinske studentske akcije (OSA) kod Mosta slobode, oko 13 časova, kada su pokušali da precrtaju grafit mržnje "Srbe na vrbe".
Grafit se prethodno pojavio jutros na stubu Mosta slobode, sa potpisom ove organizacije, o čemu su izvestili prorežimski tabloidi. Članovi ove organizacije smatraju da iza čitave akcije stoji grupa blika Srpskoj naprednoj stranci, koja je napala građane prilikom nedavnih protesta.
Aktivista Brajan Brković kaže za 021.rs da su poslednjih dana učestali napadi na njega i OSA, koja se aktivirala uz gerilske akcije ispisivanja grafita.
"Sinoć smo već bili meta tabloidne mašinerije, koja me je opet targetirala kao srbomrsca i agenta tajnih službi, da bi jutros usledio ovaj grafit mržnje, iza kog stoji Srpska napredna stranka. U to smo sigurni jer je grafit zapravo nastao za potrebe još jednog opskurnog teksta koji je jutros osvanuo na lokalnom SNS portalu, gde sam opet optužen za mržnju prema Srbiji", kaže Brković.
Po rečima aktivista, došli su do mosta kako bi uklonili grafit, kada su im prišla trojica mladića sa kapuljačama i maskama na licu, nakon čega je došlo do sukoba. Napadači su pobegli u pravcu Limanskog parka, a jedan od aktivista, Dejan Bagarić, zadobio je udarac.
Na teren je izašla policija, koja je uradila zapisnik. Na licu mesta pojavila se i gradska inspekcija, a po rečima aktivista OSA, naloženo je uklanjanje grafita.
Plave jakne, 200 na sat, Srbe na vrbe, Strani plaćenici, Krađa umetnina, Rodićeš mu sina kralja kokaina, Kristijan i načelnik policije razmenjuju slaganja i snebivanja na TV...
Poznato?!?!
... 30 godina koje su pojeli skakavci?!!
Šta je sledeće?
Dotična parola je potekla od slovenačke bratije pri stvaranju kraljevine shs.
A drago mi je da su sns obukli plavu radikalsku bojui pokazali ko su u stvari.
I jako je lepo živeti mentalno svo vreme,a sve više i fizički u prelepim devedesetim.
Mješalca te ćeka .I da više ni sekunde nijesi
trošio na kuckanje poruka obzirom da imaš više od 25.
Prijavće te poslovođa zemari da zabušavaš paš dobti
nogu odostrag i poslije izbora će te oma vratti prijeko,
na rodnu grudu kod ovaca.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
"Nisam prešla ni u kakvu Srpsku naprednu stranku, već sa odborničkom grupom Aleksandar Vučić - Novi Sad sutra, imam neku vrstu tehničke saradnje", kaže Branislava Pandurov.
Organizacije civilnog društva organizuju večeras skup solidarnosti sa porodicom novinara i univerzitetskog profesora Dinka Gruhonjića, čijem sinu je polupan i teško oštećen automobil pre nekoliko noći u Novom Sadu.
Evropska federacija novinara (EFJ) pridružila se svojoj članici, Nezavisnom društvu novinara Vojvodine (NDNV), u najoštrijoj osudi vandalizovanja automobila Davida Gruhonjića, sina Dinka Gruhonjića.
Nezavisno društvo novinara Vojvodine osudilo je u saopštenju razbijanje automobila Davida Gruhonjića, sina Dinka Gruhonjića, profesora Univerziteta u Novom Sadu i programskog direktora NDNV-a.
Završen je skup na turbo kružnom toku na koji su pozvali studenti u blokadi, a ključne poruke su bile vezane za položaj novinara u Srbiji, policijsku torturu i njenu reformu i birački spisak.
Prijemni za upis u 7. razred osnovne škole pri Gimnaziji "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu, koji pohađaju učenici sa posebnim sposobnostima za matematiku, polagalo je samo 36 učenika.
Studentski skup u Novom Sadu održan je na turbo kružnom toku, na raskrsnici Fruškogorske i Bulevara cara Lazara. Glavne poruke odnosile su se na izbore, policiju i medije.
Komentari 47
Groundhog day
Poznato?!?!
... 30 godina koje su pojeli skakavci?!!
Šta je sledeće?
Stohadin
A drago mi je da su sns obukli plavu radikalsku bojui pokazali ko su u stvari.
I jako je lepo živeti mentalno svo vreme,a sve više i fizički u prelepim devedesetim.
9
trošio na kuckanje poruka obzirom da imaš više od 25.
Prijavće te poslovođa zemari da zabušavaš paš dobti
nogu odostrag i poslije izbora će te oma vratti prijeko,
na rodnu grudu kod ovaca.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar