Izgoreli supermarket Tempo danas čuva veći broj radnika obezbeđenja, a prisutna je i policija, dok se u okolini nalazi grupa građana koji se nadaju da će ih pustiti da odnesu preostalu robu.
U Tekelijinoj ulici kod ovog trgovinskog objekta su primetni i tragovi haosa koji se dogodio u četvrtak popodne, kada je veća grupa ljudi ulazila i masovno odnosila hranu, piće, kozmetiku, odeću, obuću i druge stvari koje nije uništila vatra u decembru prošle godine
Reporter 021.rs je zatekao velike količine smeća koje je ostalo razbacano po travi i asfaltiranim površinama, kao i ostavljena kolica iz marketa. Za to vreme, obezbeđenje obilazi ovaj prostor, a sa strane stoje građani koji se nadaju da će ih pustiti da ponovo uđu i pokupe stvari koje su ostale sa zadnje strane objekta gde je magacin ili u otvorenom prostoru gde se obavljao istovar i utovar.
Kako su za 021.rs isričali ovi ljudi, oni su došli u četvrtak, kao i danas, jer su preko društvenih mreža, fejsbuka i vibera, dobili poruku da se roba može odneti jer više nije za prodaju i ne treba vlasniku Tempa.
"Na fejsbuku je bila poruka da Tempo deli stvari koje nisu uništene u požaru jer ne mogu više da se prodaju. Kada smo to čuli, došlo je nas nekoliko, a već je bila gužva - i mladih i starih i žena i dece koji su odnosili šta su mogli da nađu. Bila je i policija i nije ništa radila, čak su i oni uzimali snikers i jeli, a jedan je kutiju nutele uneo u automobil. Onda je došlo do neke gužve, nisam video šta se tačno dešavalo jer sam bio dalje, ali tada je navodno policija dečaka od oko 12-13 godina počela da udara pendrekom po glavi. To nije redu jer ako je i krao, ne može da ga bije i tada je nastala baš gužva", ispričao je za naš portal jedan od građana.
On kao i ostali sagovornici kažu da je posle toga policija sve rasterala, a da su oni danas ponovo došli jer su čuli da će ih pustiti da uzmu preostalu robu.
Sagovornici 021.rs su na pitanja da li znaju da niko nije rekao da artikli mogu slobodno da se odnose, kao i da mnogim stvarima u Tempu ne samo da je istekao rok upotrebe, nego mesecima nisu čuvane u propisanim uslovima, rekli da nije baš sve pokvareno. Kažu da je u magacinu ostalo mnogo toga što se može probrati i da ne treba bacati ono što može da se koristi, već da je "bolje dati ljudima ili podeliti sirotinji".
Kako smo još saznali na licu mesta, tokom proteklih meseci bilo je već nekoliko upada u ograđeni deo Tempa koji nije izgoreo i krađe stvari i predmeta koji su ostali, ali ni približno ovoliko ljudi kao u četvrtak.
Tokom obilaska nekadašnjeg supermarketa, reporter 021.rs je primetio i patrolu policije koja je čuvala objekat, kao i koliko se moglo videti iz daljine još jednu ekipu koja je radila uviđaj kod jednog od ulaza u magacin.
Radnici privatne firme obezbeđenja nisu imali dozvolu za razgovor, ali su nam potvrdili da ih ima više nego uobičajeno.
Dodajmo da se policija još uvek nije oglasila, dok je za 021.rs iz Hitne pomoći potvrđeno da su dve osobe povređene u četvrtak.
Dragi prijatelji, građani, poznati i nepoznati, u ponedeljak, posle Uskrsa, u Zapadnu Moravu u Gračacu bacićemo sav preostali višak, neprodatog kiselog kupusa, sezona 21/22, pa pozivamo sve zainteresovane kojima treba za sarmu, podvarak, raso, da isti mogu da preuzmu besplatno, jer je Opština već dala subvenciju za ovaj projekat u iznosu od 10 soma evra. Požurite, krećemo u zoru, da nas ne uhvati Sunce.
Odneti, otuđiti znači UKRASTI.
Građani čekaju da ukradu robu.
Za to se ide u zatvor, u normalnoj državi.
Čak i one sumnjive koji merkaju metu se privodi u normalnoj državi.
Tako i ovde, šta ima fizičko lice da lešinari okolo - TItova i Slobina milicija bi samo poslala "Maricu" i ajde malo na prevaspitavanje u podrum.
A ovi u "novoj istoriji" normalno je krasti, uzeti, otimati, pa tako se NaPreDuje.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Odbornička grupa Kreni-Promeni Novi Sad podnela je Skupštini Grada Novog Sada predlog za dopunu dnevnog reda XVIII sednice, zakazane za 29. jun, kojim traži usvajanje Deklaracije o zaštiti novosadskog priobalja Dunava.
Gradski centar za unapređenje reproduktivnog zdravlja Doma zdravlja Novi Sad u Almaškoj 4 organizuje nove grupe Škole za psihomotorni razvoj beba tokom jula.
U okviru Gradskog centra za unapređenje reproduktivnog zdravlja organizuju se besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i male dece uzrasta do tri godine na temu pružanja prve pomoći.
Vozače koji putuju auto-putem E-75 iz Novog Sada ka Beogradu u narednim nedeljama očekuje izmenjen režim saobraćaja zbog radova na rehabilitaciji kolovoza na deonici od petlje Novi Sad istok do petlje Kovilj.
Javna licitacija za davanje u zakup slobodnih poslovnih prostora i zemljišta za postavljanje manjih montažnih objekata održaće se u sredu, 1. jula, u prostorijama Tržnice, u Ulici Žike Popovića 4.
Gradski odbornici Skupštine Novog Sada odlučivaće u ponedeljak, 29. juna, o Predlogu odluke o izradi izmena i dopuna Plana generalne regulacije Petrovaradina sa Petrovaradinskom tvrđavom.
Napadači na goste lokala "Crni ovan", u januaru 2023. godine, osuđeni su na kazne zatvora u trajanju od po osam meseci, odlučio je Viši sud u Novom Sadu.
Grad Novi Sad predložio je da se po četvrti put produži rok za rešavanje imovinsko-pravnih odnosa neophodnih za izgradnju javne garaže na uglu Šafarikove i Uspenske ulice.
Plan generalne regulacije blokova na Banatiću nalazi se na ranom javnom uvidu, a urbanisti planiraju novu osnovnu školu i spajanje parcela na kojima se nalaze porodične kuće.
Grupa istraživača sa novosadskog univerziteta čija se imena nalaze na Stanford listi najuticajnijih svetskih naučnika odbili su da prisustvuju svečanom obeležavanju Dana Univerziteta u Novom Sadu.
Porodica pacijentkinje obolele od tumora mozga tvrdi da je njihova majka ostala bez adekvatnog smeštaja za palijativno lečenje nakon što je, kako navode, odbijena na prijemu u Univerzitetski klinički centar Vojvodine.
Komentari 29
Сремац
Subvencionirano
Ropert
Građani čekaju da ukradu robu.
Za to se ide u zatvor, u normalnoj državi.
Čak i one sumnjive koji merkaju metu se privodi u normalnoj državi.
Tako i ovde, šta ima fizičko lice da lešinari okolo - TItova i Slobina milicija bi samo poslala "Maricu" i ajde malo na prevaspitavanje u podrum.
A ovi u "novoj istoriji" normalno je krasti, uzeti, otimati, pa tako se NaPreDuje.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar