Tokom trajanja festivala biće postavljeno 30 kontejnera specijalno opredeljenih za reciklažni otpad širom Petrovaradinske tvrđave.
Limenke, karton, PET ambalaža, plastika i drugi prikupljen otpad sa tvđave biće razvrstan, baliran i predat reciklerima na dalju preradu.
Osim za ovu namenu, postavljeni su kontejneri i za ambalažni otpad i kante od 240l na prostoru Tvrđave, kao i na sve najfrekventnije lokacije u okolini, pre svega u Podgrađe Petrovaradina, kao i na Keju žrtava racije.
Sve posude će se svakog jutra prazniti i odnositi na separaciju na Gradsku deponiju u Novom Sadu.
Sakupljanje ambalažnog otpada za reciklažu je organizovano od strane JKP Čistoća, u saradnji sa Exit fondacijom i kompanijom "Gogić plastika".
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 11
David
Zasto
Banderaš
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar