Tender od 738 miliona za KCV "na čekanju": Proverava se ima li nameštanja, 62 stranice žalbi
Javna nabavka Uprave za kapitalna ulaganja za rekonstrukciju dve klinike u sklopu Kliničkog centra Vojvodine suspendovana je pre nego što je uopšte okončana.
Foto: 021.rs
Razlog je podnošenje zahteva za zaštitu prava u postupku javne nabavke, što je pravo koje ponuđači-firme imaju u slučaju kad žele da zaštite svoje interese.
U poslu koji je procenjen na čak 738,8 miliona dinara bez PDV, taj interes firmi je velik, što dokazuje i čak 62 stranice žalbi na uslove u tenderu.
Kako je 021.rs prvobitno pisao, Uprava za kapitalna ulaganja putem tendera traži firme za obiman posao na rekonstrukciji i energetskoj sanaciji dve vrlo stare klinike u sklopu Kliničkog centra Vojvodine - Klinike za očne bolesti i Klinike za otorinolaringologiju i hirurgiju glave i vrata.
Planirano je da se radovi izvode najduže godinu i po dana, a onaj ko je želeo ovaj posao morao je da ispuni, kako se ispostavlja, vrlo specifične uslove.
Od spornih tačaka ovog tendera, ponuđači (identiteti firmi nisu poznati) su Upravi ukazivali da određene uslove ispunjavaju samo neke firme, pa i samo jedna firma.
Na primer, u odeljku uslova koji se odnose na tehnički i stručni kapacitet navodi se da je potrebno da je privredni subjekt u prethodnih pet godina na jednom objektu realizovao posao vredan najmanje 13 miliona dinara bez PDV-a na ugradnji unutrašnjih drvenih vrata obloženih HPL-om sa metalnim štokom na objektu visokogradnje javne namene.
Traži se i da je ponuđač izveo radove na jednom ugovoru na ugradnji horizontalne hidroizolacije primenom tehnologije presecanja zidova i ugradnje plastične šine u vrednosti od najmanje dva miliona dinara bez PDV na objektu visokogradnje javne namene. Ponuđač koji je ukazao na ove uslove tvrdi da ovaj posao nije toliko specifičan da bi se baš toliko preciziralo i tražilo - osim ako motiv nije favorizovanje neke firme.
"Takođe napominjemo da HIO tehnologija nije jedinstvena tehnologija, da postoje i druga rešenja koja bi se mogla primeniti u konkretnom slučaju. Međutim ovako definisan uslov može da ispuni samo jedna firma koja se bavi ovom tehnologijom na konkretno opisani način. Što znači da uslove propisane konkursnom dokumentacijom može da ispuni samo grupa ponuđača sa kojom će taj ponuđač nastupiti kao član grupe", navodi neko od ponuđača i dodaje da je u pitanju nezakonito sužavanje konkurencije.
Uprava za kapitalna ulaganja je u svom odgovoru poručila da ne zahteva nikakvu posebnu tehnologiju određenog proizvođača, te da neće izmeniti svoje uslove.
Još neki od zamerki ponuđača bili su da se instistira na prethodnom iskustvu baš na zdravstvenim objektima javne namene, da se favorizuje firma koja se jedina bavi opremom za skladištenje medicinskih gasova na način koji je definisan tenderom, kao i da postoji samo jedan proizvođač koji ispunjava uslove za sistem dojave požara.
Uprava za kapitalna ulaganja je, doduše, nekoliko žalbi usvojilo i više puta je konkursna dokumentacija menjana, što je uslovilo i prolongiranje roka za javljanje ponuđača.
U ovom trenutku nije poznato ko je uložio zahtev za zaštitu prava, što će biti poznato nakon što o njemu odluku donese Komisija.
Ovaj tender bi se, inače, zatvorio 11. avgusta i usledilo bi otvaranje ponuda.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Pred Novosađanima vreo dan uz 35 stepeni, uveče mogući pljuskovi
21.06.2026.•
0
Pred Novosađanima je pretežno sunčan i veoma toap dan, dok su kasno popodne mogući kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom.
MUP: Na skupu u Novom Sadu oko 7.800 osoba
20.06.2026.•
23
U Novom Sadu na studentskom skupu se okuplio, prema procenama policije "najviše oko 7.800 osoba".
Šta je poručeno na studentskom skupu u Novom Sadu: Od izbora do policije
20.06.2026.•
8
Završen je skup na turbo kružnom toku na koji su pozvali studenti u blokadi, a ključne poruke su bile vezane za položaj novinara u Srbiji, policijsku torturu i njenu reformu i birački spisak.
Na prijemnom ispitu u Jovinoj gimnaziji upola manje učenika nego pre dve godine
20.06.2026.•
9
Prijemni za upis u 7. razred osnovne škole pri Gimnaziji "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu, koji pohađaju učenici sa posebnim sposobnostima za matematiku, polagalo je samo 36 učenika.
VIDEO Studentski skup u Novom Sadu: "Borba do slobode"
20.06.2026.•
31
Studentski skup u Novom Sadu održan je na turbo kružnom toku, na raskrsnici Fruškogorske i Bulevara cara Lazara. Glavne poruke odnosile su se na izbore, policiju i medije.
Preminuo novosadski fotoreporter Dragan Gojić
20.06.2026.•
12
Fotoreporter iz Novog Sada Dragan Gojić preminuo je u 65. godini.
VIDEO: Štandovi pred početak studentskog skupa u Novom Sadu na više lokacija
20.06.2026.•
3
Štandovi Zborova građana i radne jedinice Student u svakom selu postavljeni su u Limanskom parku, pred početak skupa na koji su pozvali studenti.
Sutra 35 stepeni, uveče mogući pljuskovi
20.06.2026.•
2
Sutra pretežno sunčano i veoma toplo, dok su kasno popodne mogući kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom.
FOTO: Prilazi turbo kružnom toku zatvoreni pred protest studenata
20.06.2026.•
9
Prilazi turbo kružnom toku su zatvoreni pred današnji skup, na koji su pozvali studenti.
U Limanskom parku danas prikupljanje primedbi na projekat "Novi Sad na vodi"
20.06.2026.•
23
Zborovi građana pozvali su Novosađane i Novosađanke da u subotu, 20. juna, potpišu primedbe na projekat "Novi Sad na vodi".
Lepa vest stiže iz Betanije: Za jedan dan rođeno 13 beba, bliznakinje među njima
20.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 13 beba.
Studentski protest danas startuje na turbo kružnom toku: Pogledajte šta je sve u planu
20.06.2026.•
33
Skup na koji su pozvali studenti u blokadi novosadskih fakulteta održava se danas, 20. juna, u Novom Sadu.
Đak Jovine gimnazije među osvajačima medalja na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi
19.06.2026.•
9
Reprezentativci Srbije osvojili su na Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi tri srebrne medalje, dva bronzana odličja i jednu pohvalu, saopštilo je danas Društvo matematičara Srbije.
Đaci Karlovačke rekli da ne žele Baku Praseta na maturi, on ipak došao i prepirao se sa roditeljima
19.06.2026.•
67
Maturanti Karlovačke gimnazije saopštili su da ne žele prisustvo Bogdana Ilića, poznatog kao Baka Prase, na svojoj maturskoj večeri, ali se on pak pojavio, nakon čega je došlo do prepirke sa roditeljima.
Humanitarni kviz za pomoć Matiji Živanovu 22. juna u Radio kafeu
19.06.2026.•
1
Studentska komora organizuje humanitarni kviz koji će biti održan u ponedeljak, 22. juna, u Radio kafeu sa početkom u 19 časova.
Novi pokušaj da se pronađu izvođači radova na krovu Sinagoge
19.06.2026.•
2
Zavod za zaštitu spomenika kulture ponovo je raspisao javnu nabavku za konzervatorsko-restauratorske i sanacione radove na obnovi dotrajale i oštećene limarije i dela krova objekta Sinagoge.
Uspostavlja se saobraćaj u delu Veternika, od ponedeljka novi radovi
19.06.2026.•
1
Saobraćaj na deonici Ulice Kralja Petra I u Veterniku od sutra, 20. juna biće ponovo uspostavljen.
Jaćimović nakon izlaska iz zatvora: Kazne prešle 200.000 dinara, ali nastavljam borbu
19.06.2026.•
5
Prevoznik Milomir Jaćimović nakon izlaska iz zatvora, najavio nastavak svoje borbe, uprkos novim kaznama koje mu stižu i sada iznose oko 200.000 dinara.
Studentski skup sutra u Novom Sadu: Evo šta sve treba da znate
19.06.2026.•
43
Skup na koji su pozvali studenti u blokadi novosadskih fakulteta održaće se u subotu, 20. juna, u Novom Sadu.
Policija najavila snimanje protesta u Novom Sadu
19.06.2026.•
13
Policijska uprava u Novom Sadu najavila je da će snimati protest koji će se održati u subotu u Novom Sadu, a na koji su pozvali studenti.
Građani o poskupljenju voznih karata: "Neopravdano i užasno"
19.06.2026.•
46
Dok iz kompanije Srbijavoz poskupljenje cena karata pravdavaju unapređenjem usluge i boljim korisničkim iskustvom, građani sa kojima smo razgovarali smatraju da za takvu odluku ne postoji realno opravdanje.
Komentari 12
Zika
Šta se radi
Biciklista
Svi znamo da ga ima.
Niti je pitanje "kako".
Poznate su to seme.
Pitanje je - kada ce na robiju?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar