
Prodaje se staro zdanje u centru Novog Sada: Početna cena objekta čuvene kafane 23,6 miliona
Objekat u kojem se nekada nalazila čuvena kafana "Tri krune", na uglu Temerinske i Kisačke ulice, ponuđen je na prodaju po ceni od 23,6 miliona dinara.

Foto: 021.rs
Kupac će postati većinski vlasnik objekta koji je zaštićen kao spomenik kulture, dok će manji udeo u vlasništvu imati Novi Sad i dve privatne firme.
Prodaja jednospratnice sa dvorišnim objektima, od kojih su neki nelegalno sagrađeni, sprovodi se u sklopu izvršnog postupka koji vodi izvršitelj Jovan Pješčić iz Beograda protiv Milomira Joksimovića, poznatijeg kao Miša Omega.
Ovaj postupak se sprovodi na osnovu zahteva poverioca Agencije za naplatu potraživanja i kreditnih biroa "DLHNTN" iz Beograda, što je rezultat presude Osnovnog suda u Beogradu iz januara 2015. godine.
U odluci o prodaji, izvršitelj ističe da su navedene nepokretnosti bile u suvlasništvu "Agrovojvodine", gde je Joksimović ranije bio direktor i vlasnik, ali kako je to privredno društvo brisano iz registra, imovina društva je na osnovu Zakona o privrednim društvima pripala akcionarima.
"Pošto je izvršni dužnik bio akcionar navedenog privrednog društva, nadležnom katastru je dat nalog da izvrši upis izvršnog dužnika ostalih akcionara na udelima koji su pripadali privrednom društvu", stoji u zaključku izvršitelja.
U odluci o prodaji izvršitelj ukazuje na to da na navedenim nepokretnostima ne postoje prava trećih lica koja ostaju nakon njene prodaje, niti postoje stvarne ili lične službenosti i stvarni tereti koje kupac preuzima. Međutim iz katastra se vidi da postoje i drugi vlasnici i javna imovina.

Uvidom u katastar, 021.rs se uverio da je izvršitelj podnosio zahteve u avgustu prošle godine i januaru ove godine za upise, kao i da se kao većinski vlasnici vode "Agrovojvodina", a kao manjinski privatne firme "Tehnometal" i "Mat-real estate", odnosno da postoji i javna imovina Novog Sada i Republike Srbije.
Prodaja zgrade na uglu Temerinske i Kisačke zakazana je za ponedeljak, 25. septembra, u 12 časova u beogradskom hotelu "Mona plaza".
Učesnici licitacije treba da uplate jemstvo od 2,3 miliona dinara.
U ovoj kući se nekada nalazila čuvena kafana "Tri krune". Već godinama unazad je u lošem stanju i u njoj je smeštena kineska prodavnica.
Kuću je 1902. godine podigao čuveni veleposednik Lazar Dunđerski, prema projektu Imrea Kvarcvegera.
Uz kuću Mileve Marić Ajnštajn u Kisačkoj, predviđeno je i da ovaj objekat ostane sačuvan kao nepokretno kulturno dobro.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Roditelji Jovinih đaka: Bizarno saopštenje Radivoja P. Stojkovića ozbiljno nas zabrinulo, nadležni da reaguju
19.10.2025.•
6
Roditelji đaka Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" ukazuju da nadležni nisu reagovali ni tri dana nakon "bizarnog saopštenja direktora Radivoja P. Stojkovića".
Nedelja pred nama znatno toplija, biće i do 24 stepena
19.10.2025.•
0
Pred nama je znatno toplija nedelja, pa će temperatura ići do čak 24 stepena.
VIDEO: Novopazarski studenti koji pešače do Novog Sada stigli do Magliča, danas tura do Kraljeva
19.10.2025.•
6
Studenti u blokadi Državnog univerziteta u Novom Pazaru završili su sinoć treći od 16 dana pešačenja ka Novom Sadu.
Danas u Novom Sadu hladno i promenljivo oblačno
19.10.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno i hladno.
Građevinska potkomisija Anketne komisije: Nezakonitosti u rekonstrukciji Železničke stanice u Novom Sadu
18.10.2025.•
14
Na brojne nepravilnosti koje su doprinele padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu ukazuju i članovi Građevinske potkomisije Anketne komisije za utvrđivanje odgovornosti za pad nadstrešnice.
FOTO, VIDEO Završen "Marš slobode": Okupljeni pozvani na skup 1. novembra
18.10.2025.•
51
"Marš slobode" završen je oko 19.30 časova 16-minutnom tišinom za stradale u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra 2024. godine.
Roditelji: Direktor Jovine gimnazije nezakonito zaključio ugovore sa pojedinim profesorima
18.10.2025.•
19
Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" saopštili su da je direktor gimnazije "nastavio sa nezakonitim postupanjima u svom radu i sa urušavanjem jedne od najstarijih i najuglednijih škola u Srbiji".
Danas "Marš slobode" u Novom Sadu: Kroz sedam raskrsnica do Železničke stanice
18.10.2025.•
15
"Marš slobode" održaće se danas, 18. oktobra, u Novom Sadu i obuhvatiće sedam raskrsnica.
Okov: Veliki popusti na sve posteljine, jorgane, jastuke i ćebad
18.10.2025.•
0
Iskoristite posebnu priliku, jer samo 18. i 19. oktobra, Mega Vikend Popusti stižu u Okov.
U nedelju ujutro hladno, tokom dana do 13 stepeni
18.10.2025.•
0
U Novom Sadu će u nedelju ujutro biti hladno, a tokom dana promenljivo oblačno.
Potrebna krv zbog velikog broja povređenih u udesu kod Sremske Mitrovice: Zavod za transfuziju radi i danas
18.10.2025.•
1
Zavod za transfuziju krvi Vojvodine radi danas, 18. oktobra, od 8 časova.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba
18.10.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Danas oblačno, do 16 stepeni
18.10.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti oblačno, a od sredine dana postepeno razvedravanje.
I večeras skup podrške profesorima Jovine gimnazije: "Đaci imaju nešto što je privid nastave"
17.10.2025.•
3
I večeras se veliki broj roditelja i učenika okupio ispred Mašinske škole, na skupu podrške profesorima Jovine gimnazije, tokom nove jednočasovne obustave rada.
Aktivisti STAV-a: "Nismo pogrešno ništa uradili, mi smo poručivali odgovorni ste i odgovaraćete"
17.10.2025.•
3
Aktivisti organizacije Studenti protiv autoritarne vlasti (STAV), koji su nalaze u inostranstvu, izjavili su danas da su "žrtve fabrikovanog postupka čiji je cilj da ih liši slobode po svaku cenu".
FOTO, VIDEO: Informerov "skriveni dokaz" o nadstrešnici bio na istom mestu više od dve godine
17.10.2025.•
11
Širenje teorija zavera o padu nadstrešnice intenziviralo se kako se bliži godišnjica tragedije u kojoj je nastradalo 16 osoba.
"Čistoća" ponovo daje milione privatnicima za čišćenje otpada
17.10.2025.•
4
Čišćenje, sakupljanje i selektovanje otpada umesto "Čistoće" radiće tri firme iz Novog Sada.
Niko neće u policiju: Produžen konkurs za buduće policajce jer nema dovoljno prijavljenih
17.10.2025.•
12
Ministarstvo unutrašnjih poslova produžilo je rok za podnošenje prijava na konkurs za upis 850 polaznika u Centar za osnovnu policijsku obuku (COPO) do 31. oktobra.
Subota u Novom Sadu: Umereno oblačno, ali suvo
17.10.2025.•
0
Subota u Novom Sadu biće umereno oblačna, ali suva.
Svedočanstva novosadskih aktivista posle sedam meseci u pritvoru: Slobodno hodati ulicom
17.10.2025.•
1
Marija Vasić, Lazar Dinić i Lado Jovović, optuženi za navodno pripremanje državnog udara pred protest u Beogradu 15. marta, pušteni su iz kućnog pritvora.
Dekanat Filozofskog fakultet demantovao studente
17.10.2025.•
1
Dekanat Filozofskog fakulteta u Novom Sadu demantovao je navode studenata u blokadi i njihove tvrdnje od 8. oktobra.
Komentari 43
Saša
Znate vi dobro šta je….
Jole
Mirko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar