Vučevićev sin se uključio u politiku: Na događajima uz Đurića, ali ga nema na izbornoj listi
Deda predsednik Skupštine grada, otac gradonačelnik i premijer države, a on - videće se. Sin Miloša Vučevića, Mihailo, sve je aktivniji u novosadskoj politici.
Mihailo Vučević skrenuo je pažnju medija kada se 2022. godine prijavio za dobrovoljno služenje vojnog roka. Nedugo zatim, njegov otac postao je ministar odbrane.
Sudeći po trenutnoj stranačkoj aktivnosti, premijer Srbije Miloš Vučevića mogao bi da dobije naslednika i u političkom životu. Ukoliko se to ostvari, Mihailo će biti treća generacija političara u porodici Vučević.
Zoran Vučević bio je predsednik Skupštine Novog Sada u vreme radikalske vlasti od 2004. do 2008. godine. Njegov sin, a otac Mihaila, otišao je do samog političkog vrha, preuzimajući funkciju predsednika Vlade Srbije, a pre toga je bio gradonačelnik Novog Sada sa najdužim mandatom.
Iako je prilikom predaje liste Srpske napredne stranke za lokalne izbore u Novom Sadu, dvadesettrogodišnji Mihailo išao rame uz rame sa gradonačelnikom Milanom Đurićem, Vučević mlađi nije se našao među kandidatima za odbornike.
Ipak, njegovo prisustvo u kampanji naprednjaka je učestalo, pa je prisutan na događajima u Kisaču, Kaću, za Uskrs u Novom Sadu...
Srpska napredna stranka podelila je na društvenim mrežama snimak u kojem Mihailo Vučević poručuje da ono što se radi u Novom Sadu, i u celoj Srbiji, "nije pitanje samo nekih brojeva ili takmičenja u infrastrukturnim dostignućima".
"To radimo kako bismo svim ljudima u Novom Sadu obezbedili bolji život, obezbedili mladima da mogu da ostanu u Srbiji i da imaju što bolje uslove za život. To je neka suština onoga što smo radili u prethodnom periodu i onoga što planiramo da radimo u narednim godinama. (...) Svi građani Novog Sada, a pogotovo mladi, ne žele da se Novi Sad vrati u prošlost, nego žele da Novi Sad ima sigurnu i čvrstu budućnost. Živeo Novi Sad, živela Srbija", poručio je Vučević mlađi.
Nekadašnji član kolektiva amaterskog pozorišta, ali i ljubitelj borilačkog sporta i nagrađivani karatista, bio je prisutan u Gradskoj kući prilikom posete višestrukog svetskog šampiona u kombat sambou Fjodora Jemeljanenka. Ime Vučevića mlađeg nije istaknuto u zvaničnom saopštenju Kabineta graodnačelnika, iako je on sedeo uz Đurića i Ognjena Cvjetićanina, člana Gradskog veća za sport i omladinu.
Na instagram profilu Mihaila Vučevića objavljene su i fotografije iz jula prošle godine, kada je učestvovao u akcijama sanacije štete nakon superćelijskih oluja. Tu je i fotografija sa stranačke slave, na kojoj je u prvom redu, uz predsednicu Skupštine grada Jelenu Marinković Radomirović i gradonačelnika.
Mihailo Vučević bio je i deo delegacije Republike Srbije prilikom zvanične posete Kini u maju 2023.
Sin Miloša Vučevića nije odgovorio na pitanja u vezi sa njegovim učešćem u novosadskom političkom životu.
Političke "dinastije"
Nisu Vučevići jedina politička "dinastija" u Srbiji, pa ni u Novom Sadu.
Otac Nenada Čanka, Milan, bio je jedan kratak period tokom 1973. i 1974. godine predsednik Skupštine Novog Sada, što je funkcija koja se poistovećivala sa gradonačelnikom.
Na ovim izborima učestvuje i Maja Mrnuštik, koja se našla na opozicionoj listi Udruženi za Novi Sad, a predvodi gradski odbor Lige socijaldemokrata Vojvodine - Vojvođani. Njen otac, Miroslav Mrnuštik, bio je predsednik Evropske snage Vojvodine i gradski funkcioner.
Sinovi Vojislava Šešelja i Ištvana Pastora, Aleksandar i Balint, nastavljaju politike svojih očeva. Srpska radikalna stranka i Savez vojvođanskih Mađara, ukoliko koalicija oko SNS-a odnese pobede u Novom Sadu, imaće priliku da zajednički učestvuju u gradskoj vlasti.
Nije poznato da li Danilo Vučić, sin predsednika Srbije, ima neku funkciju u Srpskoj naprednoj stranci, ali se može reći da u pojedinim trenucima sprovodi politiku partije. Tako je Danilo Vučić zajedno sa Milanom Radoičićem u maju 2023. godine obišao Srbe sa Kosova i Metohije koji su peške išli na skup u Beogradu koji je organizovala Srpska napredna stranka.
U javnosti je prisutan i Luka, sin Ivice Dačića, ali pažnju više privlači u estradnom kontekstu, nego političkom.
Kada je reč o kadrovima SPS-a, decembarski izbori označili su i doslovni povratak Miloševića u ovdašnju politiku. Unuk Slobodana Miloševića, Marko, postao je poslanik u Skupštini Srbije.
Sin Tomislava Nikolića, Radomir, bio je gradonačelnik Kragujevca, dok se Branko Ružić 2022. godine pohvalio kako je njegov sin Milutin postao član Glavnog odbora SPS-a.
Naravno, tu je i porodica Krkobabić. Osnivač je Jovan, a naslednik Milan. Na kraju, dolazi i Stefan.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
SOS Dečija sela od septembra u Novom Sadu prikuplja donacije za decu
28.08.2026.•
1
Predstavnici humanitarne organizacije SOS Dečija sela Srbija od 1. septembra započinju prikupljanje donacija i informisanje građana, sa ciljem pružanja podrške programima namenjenim deci, mladima i porodicama u riziku.
Humanitarni ponedeljak na Štrandu za Janu Radošević
28.08.2026.•
0
Ovog ponedeljka, 31. avgusta, akcija "Humanitarni ponedeljak" na Štrandu biće namenjena maloj Jani Radošević, a umesto ulaznice posetioci će moći da daju dobrovoljni prilog za njeno lečenje.
Novi Sad 1. septembra obeležava 22 meseca od pada nadstrešnice: Komemorativna šetnja do Železničke stanice
28.08.2026.•
4
Mreža Zborova Novog Sada najavila je da će 1. septembra biti održana komemorativna šetnja povodom 22 meseca od pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Kritična masa danas za bezbedne biciklističke staze u Petrovaradinu
28.08.2026.•
25
Nova Kritična masa voziće se u petak, 28. avgusta, u 18 sati, u okviru kampanje "Staza, a ne kazna", najavila je Novosadska biciklistička inicijativa (NSBI).
VIDEO: Mićin obećao rešenje za Jovinu gimnaziju do 15. oktobra, nepoznato kako će izgledati 1. septembar
28.08.2026.•
19
Ni posle sastanka sa gradonačelikom Žarkom Mićinom i direktorom gimnazije Jovan Jovanović Zmaj Radivojem P. Stojkovićem, nije poznato kako bi trebalo da izgleda početak školske godine u toj školi.
U subotu toplo, moguć kratkotrajni pljusak
28.08.2026.•
0
U Novom Sadu će sutra ujutru biti pretežno sunčano i toplo, a sredinom dana i posle podne promenljivo oblačno, moguća je kratkotrajna kiša ili pljusak sa grmljavinom.
FOTO: Nalepnice sa natpisom "Bulevar Ratka Mladića" na Limanu
28.08.2026.•
18
Na više mesta u Novom Sadu prošle noći su izlepljene nalepnice na kojima stoji natpis "Bulevar Ratka Mladića".
Radovi na Podbari: Menja se trasa jedanaestice
28.08.2026.•
0
Najavljeni su radovi u Gundulićevoj ulici na Podbari, te će tamo doći do izmena režima saobraćaja.
Privremeno se zatvara ambulanta na Novom naselju, sve službe će biti izmeštene
28.08.2026.•
8
Usled radova u zgradi ambulante na Novom naselju doći će do privremenog obustava rada u njoj.
Sinoć organizovano više akcije podrške Ratku Mladiću u Novom Sadu
28.08.2026.•
16
Na više mesta u Novom Sadu sinoć su pravljene akcije podrške preminulom Ratku Mladiću.
Roditelji, učenici i profesori Jovine danas ispred Gradske kuće: Traže odgovore pred početak škole
28.08.2026.•
36
Roditelji učenika Jovine gimnazije, učenici i profesori okupiće se danas, 28. avgusta, u 12.30 časova ispred Gradske kuće, jer, kako navode, još uvek nisu dobili odgovore na ključna pitanja uoči početka školske godine.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 23 bebe
28.08.2026.•
1
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 23 bebe.
Petak pred Novosađanima: Temperatura raste, ali i muzička ponuda u gradu
27.08.2026.•
0
Poslednji radni dan ove sedmice u Novom Sadu obeležiće različiti kulturni događaji, visoka temperatura, a biće i po koji prekid struje.
Opozicija pokušala da spreči udaljavanje poslanika opozicije iz sale Skupštine Vojvodine
27.08.2026.•
10
Tokom današnjeg zasedanja Skupštine Vojvodine došlo je do manjeg incidenta kada je poslaniku pokreta Srbija Centar izrečeno udaljavanje sa sednice, ali su članovi opozicije stali ispred njega.
Sednica Skupštine Vojvodine: Rasprava o požaru u Deliblatskoj peščari, budžet pao u drugi plan
27.08.2026.•
0
U toku je 18. sednica Skupštine Vojvodine, a pred poslanicima je 12 tačaka.
Novi štrajk sindikata BioSensa, traže da se obustavi razrešenje v. d. direktorke
27.08.2026.•
15
Sindikat BioSensa održaće novi štrajk upozorenja zbog planiranog razrešenje v. d. direktora prof. dr Snežane Pajović.
Naprednjaci pripremaju skup u Novom Sadu: Vučić dolazi 4. septembra?
27.08.2026.•
68
Najavljeni skup naprednjaka u Novom Sadu, na kojem bi prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, mogao bi da se održi u petak, 4. septembra.
U petak sunčano i veoma toplo
27.08.2026.•
0
U Novom Sadu će u petak biti pretežno sunčano i veoma toplo.
ANKETA: Kojim ulicama "divljaju" vozači u Novom Sadu?
27.08.2026.•
81
Buka motora, auspuha, škripa guma po asfaltu, sve češće se mogu čuti na novosadskim ulicama.
Stara zgrada Pošte u Novom Sadu postaje "Grand Mercure" hotel - deo velike svetske franšize
27.08.2026.•
36
Stara zgrada Pošte u Novom Sadu, u kojoj je nekada bio smešten hotel "Central", ponovo će, posle više od jednog veka, početi da prima goste.
Komentari 59
S
NSvetlana
Ovom ludilu stvarno kraja nema! Ne zaboravite 2.jun!
Veteran
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar