Reakcije na imenovanje ćerke Jorgovanke Tabaković: "Poštovanje zakona neoprostiv greh za SNS"
Niz opozicionih stranaka reagovao je na informaciju da je ćerka Jorgovanke Tabaković, dr Milena Tabaković, imenovana za v.d. direktorku Instituta za javno zdravlje Vojvodine.
Foto: 021.rs
Sa funkcije v.d. direktora smenjen je dr Vladimir Petrović, koji je na toj funkciji bio 13 godina.
Smena i imenovanje za sada nisu zvanično potvrđeni, dok na sajtu Instituta za javno zdravlje Vojvodine (IZJZV) i dalje stoji da je direktor Petrović. Međutim, informacija objavljena u medijima nije ni demantovana.
Većina opozicionih stranaka Petrovićevu smenu vidi kao kaznu za to što je IZJZV, nakon početnog negiranja nadležnih u Novom Sadu, potvrdio da su u vodi za piće prisutni valjkasti crvi.
Po rečima predsednika Gradskog odbora Demokratske stranke Veljka Krstonošića, smena Petrovića i postavljenje ćerke guvernerke Narodne banke Srbije Jorgovanke Tabaković na čelo Instituta "neizbežno dovodi u pitanje poverenje u budući rad ove vrlo važno ustanove i predstavlja posrednu pretnju po ukupno javno zdravlje u Novom Sadu i čitavoj Vojvodini".
Kako dodaje, Tabaković na čelu Instituta dolazi zahvaljujući poziciji svoje majke.
"Javnost će s punim pravom sumnjatiu ono što o ispravnosti vode, ili stanju u bilo kojoj drugoj oblasti, kaže nestručnjak postavljen po partijskoj liniji. Ova vlast nas je dovela dotle da se čak i na čelo zdravstvene ustanove koja brine o zdravlju svih nas postavljaju ljudi 'preko veze'. Zato ovu vlast treba smeniti pre nego ćerka neke uticajne 'naprednjakinje', ili sin nekog važnog 'naprednjaka', poželi da nam operiše srce, ili transplantira bubrege", navodi Krstonošić.
Za Pokret obnove Kraljevine Srbije postavljanje ćerke Jorgovanke Tabaković za direktorku Instituta je "dokaz i besprizornog nepotizma i toga da je poštovanje zakona, a ne stranačkog interesa, neoprostiv greh za SNS". I oni Petrovićevu smenu dovode u vezu sa slučajem "nematode", dodajući da je SNS njegovom smenom "poslao poruku bahatosti bez premca".
"Baš kao što su smenjeni i degradirani inspektori koji su otkrili najveću plantažu narkotika u Evropi, a prvooptuženi Koluvija pušten da se brani sa slobode i gostuje po režimu odanim televizijama, tako je i direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine smenjen zbog poštovanja zakona. Bezakonje je postalo zakon u ovoj zemlji, a članska karta i rodbinski odnosi jedino merilo profesionalne i ljudske vrednosti. To je siguran put u uništenje jednog društva kom je dužan da se usprotivi svako ko voli Srbiju", dodaje se u saopštenju POKS-a.
Stranka slobode i pravde je saopštenju navela da Miloš Vučević i Maja Gojković nisu oprostili profesionalnost dr Petroviću. Predsednik Gradskog odbora SSP Vladimir Vrsajkov veruje da je postavljanje doktorke Tabaković "na ovako jedno važno mesto za zdravlje građana Novog Sada i Vojvodine toliko je skandalozno da su zgroženi i mnogi članovi SNS-a".
Reagovala je Akcija progresivne Vojvodine, koja nema odbornike u Novom Sadu, navodeći da su oni prošle nedelje tražili smenu dr Vladimira Petrovića zbog skrivanja informacija o vodi.
"Akcija progresivne Vojvodine postavlja pitanje zašto je Pokrajinska Vlada AP Vojvodine smenila direktora, zašto nema obrazloženja i zašto je to urađeno u tajnosti? Rad pokrajinskih institucija mora da bude javan, a SNS krije rad svojih funkcionera. Da li je to zato što smatraju da je to privatna firma, ili zato što se ophode prema građanima Vojvodine kao da su unutrašnja kolonija?", pitaju u APV.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Održan protest "Obraz obrazovanju": Prosveta nije i nikada neće biti sluga vlasti
23.10.2025.•
6
U Novom Sadu je održan protest "Obraz obrazovanju".
Petak u Novom Sadu: Moguća kiša, ali i puno događaja
23.10.2025.•
0
Petak pred Novosađanima biće zanimljiv.
Novosadski studenti u blokadi: Rezolucija Evropskog parlamenta nije mešanje u unutrašnja pitanja Srbije
23.10.2025.•
2
Studenti u blokadi Univerziteta u Novom Sadu ocenili su da je rezolucija Evropskog parlamenta o "Polarizaciji i povećanoj represiji u Srbiji, godinu dana nakon novosadske tragedije" oštrija od svih prethodnih.
Balet Srpskog narodnog pozorišta uskoro na scenama u Trstu, Basanu del Grapi i Bolonji
23.10.2025.•
0
Nakon uspešnog gostovanja na Festivalu Visavi sa predstavom "Pričaj mi o ljubavi" koja je izvedena 16. oktobra na sceni Teatra Verdi u Gorici, Balet Srpskog narodnog pozorišta kreće na novu turneju po Italiji.
Odbijen predlog za ukidanje kućnog pritvora Radivoju Jovoviću
23.10.2025.•
0
Odlukom sudije za prethodni postupak Osnovnog suda u Novom Sadu, odbijen je predlog za ukidanje kućnog pritvora pokrajinskom poslaniku Radivoju Jovoviću, saopštio je Pokret slobodnih građana.
Stariji za volanom: Šta kaže zakon i koliko se kontrolišu?
23.10.2025.•
5
Nakon prevrtanja autobusa u Sremskoj Mitrovici, u kom je poginulo troje, a više od 80 osoba je povređeno, 021.rs je istražio kako izgleda obnavljanje vozačke dozvole za starije građane i koliko su kontrole rigorozne.
Radionica o samopregledu dojki u petak u Merkatoru
23.10.2025.•
0
Edukativna radionica Pravilna tehnika samopregleda dojki biće održana u petak, 24. oktobra, u tržnom centru Merkator.
Uručena priznanja Novog Sada
23.10.2025.•
0
Oktobarska nagrada i Novembarska povelja danas su uručene ovogodišnjim dobitnicima. Takođe, uručena je i Februarska nagrada Novog Sada za 2024. godinu.
Dodeljen novac za pokrajinske projekte, među dobitnicima i Drid
23.10.2025.•
0
Dekanu Sporta i fizičkog vaspitanja Patriku Dridu dodeljeno je dva miliona dinara za projekat sa javnog konkursa Autonomne pokrajine Vojvodine.
U nedelju sadnja 16 stabala na mestu kod Štranda gde se planira gradnja crkve
23.10.2025.•
26
Zbor Mesne zajednice "Liman" u nedelju, 26. oktobra organizuje akciju "Liman pamti" u okviru koje će biti zasađeno 16 stabala na zelenoj površini kod Štranda, gde se inače planira izgradnja crkve.
Sutra u Novom Sadu znatno hladnije i moguća je kiša, od nedelje još svežije
23.10.2025.•
0
Petak će u Novom Sadu biti hladniji i moguća je kiša.
Povodom Dana oslobođenja Novog Sada: Položeni venci na Spomen-groblju boraca
23.10.2025.•
1
Predstavnici Grada, udruženja boraca i Vojske Srbije povodom 23. oktobra - Dana oslobođenja Novog Sada, položili su vence na Spomen-groblju boraca narodnooslobodilačkih ratova od 1941-1945. godine.
Dačić: Policija će 1. novembra u Novom Sadu biti neprimetna - ako ne bude napada
23.10.2025.•
21
Ministar untrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da će policija 1. novembra, za kada su studenti u blokadi najavili komemorativni skup u Novom Sadu, "strogo, kao i uvek, biti čak i neprimetna ukoliko ne bude napada".
Petrovaradinska tvrđava će zbog trke u petak, subotu i nedelju biti zatvorena nekoliko sati
23.10.2025.•
1
Petrovaradinska tvrđava biće na nekoliko sati zatvorena za saobraćaj u petak, 24. oktobra, kao i u subotu i nedelju, 25. i 26. oktobra.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba
23.10.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Novi Sad slavi dan kada je oslobođen od fašista u Drugom svetskom ratu
23.10.2025.•
19
Novi Sad danas slavi 81. godišnjicu oslobođenja u Drugom svetskom ratu.
Dačić i priča o "diverziji nad nadstrešnicom": Da li policija može da istražuje bez naloga tužilaštva?
23.10.2025.•
13
Ono što je nakon pada nadstrešnice u Novom Sadu zvučalo kao teorija zavere koju zagovaraju opskurne ličnosti, danas predstavnici vlasti sve više plasiraju kao veoma realnu mogućnost.
Pravi prolećni dan u Novom Sadu: Biće pretežno sunčano i do 25 stepeni
23.10.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti pretežno sunčano i toplo za ovo doba godine.
Stiže četvrtak: Novosađani, šta vas očekuje?
22.10.2025.•
2
Četvrtak Novom Sadu donosi puno zanimljivih događaja, ali i lepo vreme.
Sutra protest ispred Jovine gimnazije: Da se učenici vrate u svoju školu
22.10.2025.•
12
Protest "Obraz obrazovanju" održaće se u četvrtak, 23. oktobra, ispred Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj".
Mićin: Razmatramo javno-privatno partnerstvo za GSP, svesni smo problema
22.10.2025.•
61
Gradske vlasti i dalje razgovaraju sa privatnim firmama o javno-privatnom partnerstvu radi rešavanja problema u JGSP "Novi Sad", rekao je gradonačelnik Žarko Mićin pred sednicu Skupštine grada.
Komentari 23
Jelena B.
Zanovetalo
cure
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar