VIDEO: Završen protest "Protiv bagera - za Telepski park": Građani pozvani da se pridruže tužbi
Oko stotinu građana prisustvovalo je danas popodne protestu "Protiv bagera - za Telepski park".
Foto: 021.rs
Reč je o zelenoj površini na uglu Bulevara patrijarha Pavla i Somborske ulice.
Građani koji traže park na Telepu kažu da su "na zelenoj površini na kraju Bulevara patrijarha Pavla, 31. avgusta, počeli građevinski radovi, čime je ideja o velikom parku, koji građani Telepa godinama traže od Grada, postala još korak dalja".
Bojana Bodroža iz Telepske inicijative uputila je poziv svim Telepčanima i Novosađanima da jasno i glasno kažu da ne žele da odustanu i da se i dalje bore da 30.000 stanovnika Telepa ima jedan veliki i pristojan park.
"Mi smo poslali poziv gradonačelniku Milanu Đuriću da dođe ovde. Pre svega nekoliko dana u ekspozeu je obećao da će se boriti za parkove i zelene površine. Pozvali smo da ga pitamo gde je park za Telepčane. Kao što vidite, on nije odgovorio i nije se pojavio", navela je ona.

Jovanka Mazalica iz Telepske inicijative poručuje da i dalje treba verovati u promene, pravo i pravdu.
"Telep gubitkom ovog parka nema više nijednu zelenu površinu, nijedan park gde građani mogu da se okupe. Moramo braniti svaki pedalj, jer ovo više nema smisla. Mi nastavljamo borbu. Naš plan je da podnesemo krivičnu prijavu protiv Grada, u ime svih građana Novog Sada. Naša infrastruktura neće ni podneti ove zgrade, tako da će svi imati problema, izlivaće se kanalizacija i svašta će biti", napominje Mazalica.
Helena Šešum iz inicijative "Za zeleno Novo naselje" takođe apeluje na građane da se aktivno uključe.
"Ovde smo se već borili i izborili, pobede su bile naše. Vlast koja ne sluša svoje građane nije dobra vlast i ne možemo im dozvoliti da nam to rade. Tu smo uz sve Telepčane da radimo na poboljšanju života za naše građane, za buduće generacije. Ostavimo im nešto", dodaje ona.

Na kraju obraćanja, građani su prelepili građevinsku tablu porukama.
Pozvali su sve zainteresovane da se pridruže tužbi, da imenom i prezimenom tuže grad za narušavanje kvaliteta života.
Kako je 021.rs ranije pisao, na delu prostora za koji građani žele da bude park na Telepu, nići će osmospratnica sa skoro 300 stanova.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Četvrtak pred Novosađanima: Sunce, visoke temperature i zanimljivi događaji
04.03.2026.•
0
Prolećni i sunčani četvrtak u Novom Sadu biće pun dešavanja.
Vanredna Kritična masa zbog nastradalog bicikliste: Vožnja i postavljanje memorijalnog "ghost bike-a"
04.03.2026.•
5
Novosadska biciklistička inicijativa organizuje vanrednu Kritičnu masu i postavljanje memorijalnog "ghost bike-a", nakon što je biciklista preminuo nakon nesreće na Bulevaru kneza Miloša.
Doktori nauka u Novom Sadu konačno dobijaju diplome - prve promocije posle godinu i po dana
04.03.2026.•
4
Promocije novih doktora nauka Univerziteta u Novom Sadu, održaće se tokom marta i aprila meseca, potvrdio je za 021.rs rektor Dejan Madić.
Nastavljaju se prolećni dani u Novom Sadu
04.03.2026.•
0
I naredni dani u Novom Sadu biće pretežno sunčani.
Registrovani nezavisni sindikati fakulteta Univerziteta u Novom Sadu: "Borba za radnička prava tek počinje"
04.03.2026.•
2
Nezavisni sindikati četiri fakulteta Univerziteta u Novom Sadu upisani su u registar sindikalnih organizacija 20. februara, rešenjem Ministarstva za rad.
Odloženo suđenje sinu autoprevoznika Milomira Jaćimovića: Oštećeni policajac se nije pojavio
04.03.2026.•
1
Suđenje maloletnom sinu autoprevoznika Milomira Jaćimovića, Milanu, a koje je trebalo da bude održano danas, 4. marta u Osnovnom sudu u Novom Sadu, odloženo je po drugi put.
FOTO: Uručivanje ambulantnih vozila kod Banovine, rotacije zbunile građane
04.03.2026.•
38
Više od 20 sanitetskih vozila prodefilovalo je Novim Sadom kako bi stiglo do Banovine.
Ponovo raspisan konkurs za spomenik stradalima na Železničkoj stanici
04.03.2026.•
6
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije raspisala je konkurs za izbor idejnog rešenja za spomenik stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice 1. novembra prošle godine.
Još jedna dramska premijera u aprilu u SNP-u - počele probe predstave "Totovi"
04.03.2026.•
0
Probe nove dramske predstave "Totovi" prema tekstu Ištvana Erkenja, u režiji Ivana Cerovića, počele su u Srpskom narodnom pozorištu.
U subotu "Dva sata kvalitetnog programa": Novosadski zborovi prikupljaju pomoć za posmatrače u Kuli
04.03.2026.•
5
Novosadski zborovi organizovaće u subotu, 7. marta događaj "Dva sata kvalitetnog programa".
Sjajne vesti iz Betanije: U Novom Sadu za jedan dan rođeno 27 beba, među njima i blizanci
04.03.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 27 beba.
Danas suđenje sinu autoprevoznika Milomira Jaćimovića, najavljen i skup podrške ispred novosadskog suda
04.03.2026.•
1
Suđenje maloletnom sinu autoprevoznika Milomira Jaćimovića, Milanu, zakazano je za sredu, 4. mart u Osnovnom sudu u Novom Sadu.
Danas u Novom Sadu uz dosta sunca i do 17 stepeni
04.03.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti umereno oblačno, uz sunčane intervale.
Prolećna sreda u gradu: Novosađani, evo šta vas očekuje
03.03.2026.•
0
U Novom Sadu i sutradan možete očekivati prolećno vreme, a ima i nekoliko događaja koje ne bi trebalo propustiti.
Šta se planira sa Rimskim šančevima: Novi kružni tok, proširenje Temerinskog puta...
03.03.2026.•
16
Plan generalne regulacije radne zone "Rimski šančevi" u Novom Sadu nalazi se na ranom javnom uvidu.
I naredni dani u Novom Sadu prolećni, za vikend sunčano
03.03.2026.•
0
I sreda će u Novom Sadu biti umereno oblačna, uz sunčane intervale.
Novi Sad prodaje prizemne stanove na Novom naselju
03.03.2026.•
24
Grad Novi Sad prodaje stanove u prizemlju stambenih zgrada na Novom naselju.
Suđenje "porše ekipi" po peti put odloženo, ovog puta na zahtev advokata okrivljenih
03.03.2026.•
5
Suđenje okrivljenima za napad kod Futoške pijace u decembru 2024. godine, tokom odavanja pošte nastradalima u Novom Sadu, a koje je trebalo da bude održano danas, 3. marta, odloženo je po peti put.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 14 beba
03.03.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 14 beba.
Jelena Kleut: Interesna grupa ljudi misli da je nedodirljiva i želi partijski čist Univerzitet u Novom Sadu
03.03.2026.•
11
Na Univerzitetu u Novom Sad postoji interesna grupacija koja je uvezana unutar klijentelističke mreže sa vlašću, koja misli da je nedodirljiva i koja hoće partijski čist univerzitet.
Pred Novosađanima još jedan prolećni dan
03.03.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti toplo za ovo doba godine, uz povremene sunčane intervale.
Komentari 22
Bojan
Mnogo je smešno što je vama seoskom džukelama zaustavljen svaki projekat u gradskim kvartovima koji građani nisu želeli u svom komšiluku a vi se i dalje histerično busate u svoje pileće grudi xD
Mastodont
Dejan sa Štranda
Psi laju,karavani prolaze.
Juče su se doselili na Telepu i već su to od pamtiveka,a ne znaju da na Telepu nikada nije bio park.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar