DRI: JP Vojvodinašume "specifično" u tenderima, isplaćivalo zaradu ispod minimalca...
Javno preduzeće "Vojvodinašume" nije na ispravan način odredilo uslove za ponuđače za više javnih nabavki u 2023. godini, ukupne vrednosti 365,98 miliona dinara.
Foto: 021.rs
Kako se navodi u izveštaju Državne revizorske institucije, kod šest postupaka javnih nabavki ukupne ugovorene vrednosti od 28,57 miliona dinara, konkursna dokumentacija nije sačinjena tako da omogući podnošenje ponude u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama.
U izveštaju se obrazlaže da preduzeće u specifikaciji upućivalo na određenu robnu marku, što nisu propratili rečima "ili odgovarajuće". Ovo sugeriše da je "Vojvodinašume" tražilo specifičan proizvod specifičnog proizvođača, što znači da je mnogim potencijalnim ponuđačima onemogućeno da učestvuju u tenderu.
Kod sedam postupaka, čija ukupna vrednost prelazi 82 miliona dinara, u dokumentaciji nisu određene tehničke specifikacije u skladu sa propisima.
Kod dva postupka vrednosti od skoro 156 miliona dinara nije odredilo kriterijume za dodelu ugovora u skladu sa Zakonom.
Kod sedam postupaka ugovorene vrednosti od oko 95 miliona, u dokumentaciji nije određen rezervni kriterijum.
DRI je skrenula pažnju i na javne pozive na koje se javljao samo jedan ponuđač. Od ukupno 45 analiziranih tendera, procenjene vrednosti od 2,74 milijarde dinara, u čak 31 postupku dostavljena je ponuda samo jednog ponuđača. Ugovorena vrednost ovih postupaka na koje se javio jedan ponuđač prelazi milijardu dinara.
Takođe, u posmatranom periodu (2022. i 2023. godina) nabavljane su usluge vrednosti niže od one na koju se primenjuje Zakon. Ukupna cena tih usluga bila je 1,86 miliona dinara. Prema objavljenoj dokumentaciji, reč je o konsultantskim uslugama upravo u vezi sa tenderima. U 2022. godini vrednost tih poslova bila je 980.000, a u 2023. godini 990.000 dinara, vrlo blizu granice koja bi preduzeće obavezala da sprovede tender po Zakonu o javnim nabavkama, što je milion dinara.
Revizor je u JP "Vojvodinašume" proveravao i obračun i isplaćivanje zarada, kao i ugovore o radu.
U 2023. godini je preduzeće obračunalo i isplatilo osnovnu zaradu pojedinim zaposlenima u visini koja je ispod minimalca, a u ukupnom iznosu od najmanje 8,29 miliona dinara.
Revizor primećuje da Šumsko gazdinstvo Sremska Mitrovica nije vršilo doplatu osnovne zarade do iznosa minimalne zarade, dok je Šumsko gazdinstvo Banat i Direkcija preduzeća doplaćivalo zaradu do minimalca, ali u pogrešnom iznosu.
Osim toga, JP "Vojvodinašume" nije obračunalo i platilo porez na zarade i doprinose za socijalno osiguranje za plaćene usluge smeštaja tri lica koja nisu zaposlena u preduzeću. Troškovi smeštaja za pomenuta lica iznose 74.000 dinara.
Broj zaposlenih i naknade koje u skladu su sa Zakonom o budžetskom sistemu.
Izveštaj u celosti čitajte na OVOM LINKU.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Liga socijaldemokrata Vojvodine poziva na podršku roditeljima, đacima i profesorima Jovine gimnazije
06.09.2026.•
0
Liga socijaldemokrata Vojvodine reagovala je na nedavnu razmenu saopštenja predsednika Srbije Aleksandra Vučića i đaka Jovine gimnazije i njihovih roditelja.
Kreni-Promeni podneo Deklaraciju o osudi govora mržnje u Skupštini Grada Novog Sada
06.09.2026.•
0
Odbornička grupa Kreni-Promeni Novi Sad podnela je predlog da se na dnevni red sednice Skupštine Grada Novog Sada uvrsti i Deklaracija o osudi govora mržnje i targetiranja političkih neistomišljenika.
Roditelji Jovinih đaka odgovorili Vučiću: Smenjena 54 profesora, da li smo i za to krivi?
06.09.2026.•
9
Najmanje 54 profesora Jovine gimnazije i stručnih saradnika sa Univerziteta u Novom Sadu direktor Radivoje P. Stojković je zamenio drugim predavačima za nešto više od godinu dana, kažu roditelji Jovinih đaka.
Stranka Istina predstavila program: Kanabis, seksualni rad i brakovi na određeno vreme među predlozima
06.09.2026.•
4
Stranka Istina održala je skup u amfiteatru Spensu pod sloganom "Istina koja oslobađa Srbiju", a na kojem je predstavila niz tema koje želi da otvori u javnosti.
Vučić: Nije problem u direktoru Jovine gimnazije, već u roditeljima i kako su vaspitali svoju decu
06.09.2026.•
100
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić optužio je učenike Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" da su, tokom protesta u kancelariji direktora Radivoja P. Stojkovića, "kao nenormalni skakali oko njega", dok je on "sedeo i ćutao".
Novi Sad, Sremski Karlovci i Irig prednjače po rastu cena vikendica
06.09.2026.•
16
Prosečna cena vikendica prometovanih u Srbiji u prvom polugodištu 2026. godine iznosila je 35.523 evra, dok je medijalna cena bila 30.000 evra.
Dokle se stiglo sa izgradnjom tunela "Iriški venac" u sklopu Fruškogorskog koridora?
06.09.2026.•
27
Pre gotovo godinu dana probijene su obe cevi tunela "Iriški venac", u toku su završni radovi, asfaltiranje i pripremanje instalacija.
Akademski plenum usvojio Deklaraciju o podršci Studentskoj listi: Pročitajte šta u njoj piše
06.09.2026.•
13
Akademski plenum koji okuplja profesore i istraživače sa Univerziteta u Novom Sadu i visokih škola u Vojvodini usvojio je na svojoj sednici deklaraciju o punoj podršci Studentskoj listi.
Pred Novosađanima nešto prijatniji dan
06.09.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti pretežno sunčano, vetrovito i toplo vreme.
Savet za osobe sa invaliditetom: Stanovi iz javne svojine Grada ratnim vojnim invalidima i porodicama boraca
05.09.2026.•
2
Savet za osobe sa invaliditetom (OSI) Skupštine Grada Novog Sada prihvatio je predloge odluka o otuđenju stanova iz javne svojine Grada i o izmeni Odluke o upravljanju javnim parkiralištima na teritoriji Grada.
Obeleženo godinu dana od nasilja na Kampusu Univerziteta u Novom Sadu
05.09.2026.•
4
Novosađani su obeležili godinu dana od policijskog nasilja u Kampusu Univerziteta u Novom Sadu.
Roditelji Jovinih đaka poslali pismo patrijarhu srpskom Porfiriju
05.09.2026.•
38
Roditelji đaka Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" uputili su pismo patrijarhu Porfiriju, u nadi da im on može pomoći da reše problem u toj obrazovnoj ustanovi.
Raspisan javni poziv za dodelu subvencija za samozapošljavanje na teritoriji Novog Sada
05.09.2026.•
1
Gradska uprava za privredu je raspisala javni poziv za dodelu subvencija za samozapošljavanje na teritoriji Grada Novog Sada.
Za četvrtak se najavljuje temperatura ispod 30 stepeni
05.09.2026.•
0
U Novom Sadu će u nedelju biti pretežno sunčano, vetrovito i toplo vreme.
Danas skup povodom godinu dana od policijske intervencije nad građanima kod Filozofskog fakulteta
05.09.2026.•
6
Studenti u blokadi i Slobodan univerzitet organizuju okupljanje povodom godinu dana od napada policije na građane koji su protestovali 5. septembra 2025. u kampusu Novosadskog univerziteta.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba
05.09.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Zbog rizika od epidemije: Dodatni termini za vakcinaciju novosadskih mališana MMR vakcinom
05.09.2026.•
0
Služba zdravstvene zaštite dece Doma zdravlja Novi Sad, danas i naredne subote, 5. i 12. septembra, organizuje dodatne termine za vakcinaciju MMR vakcinom.
Danas do 35 stepeni, uveče naoblačenje
05.09.2026.•
0
U Novom Sadu će danas biti pretežno sunčano i veoma toplo.
Maloletnica iz Novog Sada u rijalitiju na Pinku: "Kako to može?"
04.09.2026.•
16
Sedamnaestogodišnja maloletnica iz Novog Sada učestvovaće u novoj sezoni rijaliti programa "Elita" koji se emituje na televiziji Pink.
Radovi u Maksima Gorkog do sredine novembra: Izmena više trasa autobuskih linija
04.09.2026.•
2
Javno gradsko saobraćajno preduzeće "Novi Sad" najavilo je izmene više trasa autobusa zbog planiranih radova u Ulici Maksima Gorkog.
FTN uvodi master za nuklearnu energiju
04.09.2026.•
6
Fakultet tehničkih nauka priprema master program "Nuklearni energetski sistemi", čiji je početak planiran za školsku 2027/28. godinu.
Komentari 5
Kander
Novosadjanka
Tuzbica
advokati likes this
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar