VIDEO Novosađani "na smenu" čekaju da se žale na račun za struju: "Prešlo je sve granice"
Novosađani su i dalje ispred zgrade EPS-a, jer podnose reklamacije na račune za struju. Portal 021.rs je i danas bio sa njima.
Foto: 021.rs
Za razliku od prethodnih dana, građani čekaju u više redova, jer su otvoreni novi šalteri.
Elektrodistribucija Srbije je, reagujući na saopštenje političke stranke, navela da je otvorila još sedam šaltera za reklamacije u Novom Sadu.
Građani su reporteru 021.rs pokazivali uvećane računa, ukazujući na to da su iznosi totalno nerealni - od 20.000 do 30.000 dinara.
"Na računu se vidi da ima nula kilovata, a onda se prethodnih meseci vidi povećana struja. Obračuna mi se nula kilovata i onda mi posle stigne dupla struja, odnosno sve mi bude u crvenoj zoni", objašnjava Novosađanin dok pokazuje račun za struju.
Jedan sugrađanin se požalio reporteru da je dobio račun od 38.000 dinara.
"Plaćao sam pet, šest, sedam, kako koji mesec, a sad 38.000", kaže on i dodaje da je to "nemoguće".
Novosađanka koja kaže da često dolazi do EPS-a da se žali, ističe da ode na šalter i samo joj precrtaju dug.
Da građani imaju slične probleme s računima pokazuje i primer Novosađanina koji kaže da je dobio račun 22.000 dinara.
"Prošli mesec račun je bio nuliran", kaže i ističe kako se svakog meseca ponavlja problem.
"Katastrofa! Prešlo je sve granice", dodao je sugrađanin.
Mnogi su ipak odustali kada su videli da se opet stvaraju redovi. Neki od njih dolaze na smenu, da ne bi izgubili mesto u redu.
To nam je potvrdio jedan sugrađanin koji je rekao da je njegova žena došla "da preuzme smenu" u redu.
Problemi sa računima za struju ponavljaju već mesecima unazad, a bilo ih je i prošle godine.
Elektrodistribucija Srbije tvrdi da su sva brojila očitana i da je potrošnja zabeležena. Oni probleme objašnjavaju uvođenjem novog softvera, na šta su se pozivali i u avgustu kada su kasnili julski računi.
Portal 021.rs je pre više od nedelju dana pitanja o poslovanju EPS-a i Elektrodistribucije Srbije uputio Sektoru tržišne inspekcije Ministarstva unutrašnje i spoljne trgovine, kao i Pokrajinskom sekretarijatu za energetiku, ali odgovori i dalje nisu stigli.
Portal 021.rs je pre više od nedelju dana pitanja o poslovanju EPS-a i Elektrodistribucije Srbije uputio Sektoru tržišne inspekcije Ministarstva unutrašnje i spoljne trgovine, kao i Pokrajinskom sekretarijatu za energetiku, ali odgovori i dalje nisu stigli.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Danas još jedna blokada saobraćaja u Novom Sadu: Minut duža i na novoj lokaciji
28.04.2026.•
0
Aktivisti Zborova građana Novog Sada i danas, 28. aprila će blokirati saobraćaj u znak protesta jer su dvojica njihovih aktivista još u pritvoru na Klisi.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba, među njima i blizanci
28.04.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
U Novom Sadu danas oblačnije, ali toplije
28.04.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti malo oblačnije, ali toplije.
Tri žene ubijene u Srbiji od početka godine: Protestna akcija u utorak na Trgu slobode
27.04.2026.•
1
Povodom tri femicida koji su se dogodili od početka godine u Srbiji, neformalna grupa "Žene za promene" organizuje protestnu akciju u utorak, 28. aprila, na Trgu slobode.
Komisija poziva građane da podnesu inicijative za Oktobarsku nagradu i Novembarsku povelju
27.04.2026.•
3
Komisija za obeležavanje praznika i dodelu priznanja poziva građane da podnesu inicijative za dodelu Oktobarske nagrade i Novembarske povelje Novog Sada za ovu godinu.
VIDEO: Održana blokada kod Master centra, sutra će biti na raskrsnici kod Doma zdravlja na Limanu
27.04.2026.•
12
Aktivisti Zborova građana Novog Sada i danas su blokirali saobraćaj zbog pritvaranja dvojice njihovih aktivista.
Prvo gostovanje Baleta SNP-a u Budimpešti: Novosadski balet otvorio Festival igre
27.04.2026.•
0
Sinoć je u prepunom Nacionalnom teatru igre u Budumpešti počeo 26. Festival igre. Na programu su bile "Dobre vibracije" diptih koji su za Balet Srpskog narodnog pozorišta pripremili koreografi Jakopo Godani i Maša Kolar.
Sednica Skupštine Vojvodine u sredu: Pogledajte o čemu odlučuju pokrajinski poslanici
27.04.2026.•
3
Sednica Skupštine Vojvodine održava se u sredu, 29. aprila, a počinje u 10 časova.
FOTO: Kej išaran grafitima protiv studenata i rektora Đokića
27.04.2026.•
40
Prethodnih dana na Keju Žrtava racije osvanuli su grafiti protiv studentskog pokreta, opozicije i beogradskog rektora Vladana Đokića.
Slučaj Ivana uhapšenog 5. novembra: Uhapšen, pušten, pa ponovo uhapšen jer nema mesto prebivališta
27.04.2026.•
6
Nakon protesta 5. novembra 2024. godine u Novom Sadu uhapšen je tada dvadesetogodišnji Ivan koji se u zatvorskom pritvoru nalazi više od 11 meseci. Njegov advokat predao je sudu predlog za puštanje na slobodu.
Sutra u Novom Sadu malo tmurnije, ali toplije
27.04.2026.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti malo tmurniji, ali i topliji.
Obezbeđenje Miloša Vučevića - tajni podatak
27.04.2026.•
23
Pripadnici Specijalne jedinice Kobre i dalje obezbeđuju Miloša Vučevića, predsednika vladajuće Srpske napredne stranke. Zašto je to tako - tajni je podatak.
Vikend doneo radosne vesti: U Novom Sadu rođeno 25 beba
27.04.2026.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 25 beba.
Danas još jedna blokada saobraćaja zbog novosadskih aktivista u pritvoru: Minut duže na novoj lokaciji
27.04.2026.•
0
Građani i aktivisti Zborova građana Novog Sada danas, 27. aprila će na 20 minuta blokirati raskrsnicu kod Master centra, na uglu Bulevara kralja Petra prvog i Rumenačke ulice.
Još jedan lep dan pred Novosađanima
27.04.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti umereno oblačno, uz dosta sunca.
Održana blokada na Detelinari, sutra će biti blokirana raskrsnica kod Master centra
26.04.2026.•
14
Građani i aktivisti Zborova građana Novog Sada blokirali su danas, treći dan zaredom, jednu od novosadskih raskrsnica na 19 minuta, u znak protesta zbog određivanja pritvora dvojici aktivista.
Polaganjem venaca kod Sinagoge obeležene 82 godine od deportacije novosadskih Jevreja u konc-logore
26.04.2026.•
3
Polaganjem venaca kod spomen-ploče na Sinagogi obeležene su 82 godine od deportacije novosadskih Jevreja u koncentracione smrti.
Kakvo će vreme biti za 1. maj u Novom Sadu?
26.04.2026.•
5
Narednih nekoliko dana u Novom Sadu biće pretežno sunčano, uz blagi pad temperature tokom sedmice.
"Stanje na rekama haotično": Nadležni bez odgovora kako je u Novom Sadu brod bez nadzora prešao 24 km
26.04.2026.•
25
Ni više dana nakon vesti da se brod sa novosadskog sidrišta spustio gotovo 24 kilometra nizvodno, gde je krmom naseo na špic ade, nije poznato kako je do toga došlo i kako je ovaj incident prošao ispod radara nadležnih.
I danas protest Zborova Novog Sada zbog aktivista u pritvoru: Nova i duža blokada saobraćaja
26.04.2026.•
4
Zborovi građana Novog Sada danas, 26. aprila blokiraće raskrsnicu Hadži Ruvimove i Bulevara Evrope na 19 minuta u znak protesta jer su njihovi aktivisti još u pritvoru na Klisi.
Još jedan prolećni dan pred Novosađanima
26.04.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti umereno oblačno i toplo.
Komentari 69
Vojkan
lalos
Neko
Kako vas nije sramota?Da li vi zaista mislite da su svi ovi ljudi glasali za njih?Kakav moram reći glup komentar!Da vas pitam koliki je vaš račun za struju?Ne zanima me za koga ste glasali.Velike račune dobijaju i oni koji nisu glasali za njih,za vašu informaciju!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar