Troje povređenih u nesreći u Novom Sadu i dalje u teškom stanju
Troje povređenih prilikom urušavanja nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu i dalje su u teškom stanju.
Foto: 021.rs
Lekari Urgentnog centra Kliničkog centra Vojvodine kažu da su u teškom opštem stanju i da se sada razvijaju sekundarne komplikacije.
Podsetimo, prošlo je dve nedelje od nesreće na Železničkoj stanici u kojoj je stradalo 14 osoba, a troje je teško povređeno.
Zbog nesreće su organizovani protesti u Novom Sadu i Beogradu, a privođeni su građani i aktivisti koji su učestvovali na protestu 5. novembra. Međutim, javnost je još uvek bez odgovora ko je kriv za nesreću.
U Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu je do 13. novembra saslušano oko 70 osoba.
Javnosti je, za sada, poznato samo da je među saslušanima u svojstvu građanina bio i bivši ministar građevine Goran Vesić. Tužilaštvo se, do juče, osam dana nije oglašavalo o istrazi. Javni tužilac se nijednom nije obratio medijima, a iako se pretpostavlja da istragu vodi glavni tužilac Branislav Lepotić, to nikad nije novinarima rečeno. Novinari 021.rs više puta su pitali ko su tužioci zaduženi za istragu, ali nismo dobili odgovor.
Osim toga, obratili smo se i Posebnom odeljenju Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu zaduženom za istragu korupcionih radnji, s obzirom na navode o tajnosti ugovora i "upletenosti javnih funkcionera", kako bismo proverili da li su i oni pozvani da se uključe u istragu. Odgovore nismo dobili.
Ukoliko vam je potrebna pomoć:
Građani su s razlogom uznemireni zbog tragedije na Železničkoj stanici u kojoj je stradalo 14 ljudi, a troje je teško povređeno. Ukoliko niste sigurni kako da se nosite sa emocijama, postoje oni kojima možete da se obratite za pomoć.
Društvo psihologa Srbije organizovalo je tim za pružanje psihološke podrške osobama kojima je nakon tragedije u Novom Sadu neophodna stručna pomoć. Radi dogovora o terminu i načinu rada, zainteresovani se mogu prijaviti putem mejla na projektnitim@gmail.com. Tim putem je potrebno da dostavite broj telefona putem kog vas psiholozi mogu kontaktirati.
Takođe, Centar za emotivnu podršku i prevenciju samoubistva Srce pozvao je građane kojima je potreban razgovor povodom nesreće na Železničkoj stanici, da ih pozovu. Možete ih pozvati na broj 0800/300-303 ili ih kontaktirati putem mejla vanja@centarsrce.org.
Pomoć možete dobiti i pozivanjem Nacionalne SOS linije za prevenciju samoubistava na broj 011/ 7777 000.
I Dom zdravlja "Novi Sad" otvorio je liniju psihološke podrške za sve građane koji su pogođeni tragedijom koja se dogodila u Novom Sadu. Linija je aktivna svakog radnog dana od 7h do 20h. Brojevi telefona na koje građani mogu da pozovu su 021/4879-457 i 021/4879-458.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Četvrtak u Novom Sadu: Nestabilno vreme i puno interesantnih događaja
25.03.2026.•
0
Iako će vreme u četvrtak biti nestabilno, nadamo se da vas to neće sprečiti da posetite neki od događaja koje smo izdvojili za vas.
Jovović: U Kliničkom centru Vojvodine pao još jedan plafon
25.03.2026.•
7
Pokrajinski poslanik Radivoje Jovović objavio je da je u Kliničkom centru Vojvodine pao deo još jednog plafona.
Prosečna plata u Novom Sadu skoro 134.000 dinara - po statistici
25.03.2026.•
27
Građani i građanke Novog Sada su u januaru prosečno zarađivali 133.889 dinara nakon poreza i doprinosa, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku.
Od sutra nestabilno u Novom Sadu: Dolaze tmurni oblaci i kiša
25.03.2026.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti nestabilan.
"Sumnja na moguću zloupotrebu": Slučaj "Nadstrešnica" stoji u mestu već mesecima
25.03.2026.•
12
Vanpretresna veća Višeg suda u Beogradu, sastavljena od istih sudija, mesecima ne mogu da utvrde da li su za optužnice "Nadstrešnica" i "Stajić" nadležni Više javno tužilaštvo ili Tužilaštvo za organizovani kriminal.
Radovi na Gradskoj kući od 170 miliona: Novi pokušaj da se nađe izvođač
25.03.2026.•
5
Zavod za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada ponovo je raspisao javnu nabavku za prvu fazu sanacije Gradske kuće.
VIDEO Naša ruska komšinica Anastasija: Kako je Novi Sad postao njen
25.03.2026.•
11
Veliku pažnju na društvenim mrežama privukao je video Anastasije, Ruskinje koja je svoje mesto pronašla u Novom Sadu.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 22 bebe
25.03.2026.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 22 bebe.
Objavljena selekcija 71. Sterijinog pozorja, Goncić objašnjava zašto su izabrane određene predstave
25.03.2026.•
1
Selektor 71. Sterijinog pozorja Svetislav Goncić ocenio je da ovogodišnji izbor osam predstava, koje su na programu od 26. maja do 3. juna, predstavlja skup različitih pozorišnih poetika i razmišljanja.
Pred Novosađanima još jedan umereno oblačan dan
25.03.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti umereno oblačno, uz dosta sunčanih intervala.
Umereno oblačna sreda pred nama: Novosađani, evo šta vas očekuje
24.03.2026.•
0
Sutrašnji dan u Novi Sad donosi umereno oblačno vreme, ali bez padavina, taman pred nekoliko tmurnih i mokrih dana.
Podaci Novosađana ukradeni od Telekoma: Analiza hakerskog napada
24.03.2026.•
16
Više od 12.000 podataka o korisnicima Telekoma Srbije iz Novog Sada procurelo je u hakerskom napadu u martu ove godine, pokazuje analiza Share fondacije.
Kupujete li na novosadskim pijacama: Pogledajte cene namirnica
24.03.2026.•
26
Cene pojedinih proizvoda na novosadskim pijacama znatno su veće u odnosu na oktobar 2024. godine, ali je nešto i jeftinije.
Još sutra bez kiše u Novom Sadu, a onda nekoliko tmurnih i mokrih dana
24.03.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti umereno oblačna.
Novi Sad prodaje lokal u centru grada, ovo je cena
24.03.2026.•
3
Gradska vlast odlučila je da proda lokal u Šafarikovoj ulici, na broju 7.
Grad tenderom traži firmu koja će graditi 3,3 km fekalne kanalizacije u Veterniku
24.03.2026.•
4
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije javnom nabavkom traži firmu koja će izgraditi oko 3,3 km mreže fekalne kanalizacije u delu Veternika, severno i južno od Novosadskog puta.
Nastavlja se jednočasovni štrajk u Jovinoj gimnaziji, roditelji i dalje traže smenu direktora škole
24.03.2026.•
4
Profesori Jovine gimnazije nastavljaju svakog dana da obustavljaju nastavu na sat vremena, saopštili su roditelji učenika ove škole.
Galens planira sportski centar na Novom naselju: Ovo su detalji
24.03.2026.•
35
Izmenama planske regulacije, na Novom naselju, na lokalitetu između Ulice Momčila Tapavice i Bulevara Jovana Dučića, biće omogućena izgradnja sportskog centra.
U nedelju Novosadski polumaraton, učešće potvrdilo više od 1.500 trkača
24.03.2026.•
2
Novosadski polumaraton održaće se u nedelju, 29. marta na ulicama glavnog grada Vojvodine.
Policajka Katarina Petrović sa tribine u Novom Sadu: Niko ne mrzi Srbiju kao aktuelni režim
24.03.2026.•
22
Major policije iz Valjeva Katarina Petrović izjavila je da je ogoljena represija jedan od poslednjih načina funkcionisanja aktuelnog režima u Srbiji i pozvala građane da se ne plaše.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba, među njima i blizanci
24.03.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar