Blokada zgrade suda u Novom Sadu i u četvrtak
Poslanik Borislav Novaković najavio je da će blokade zgrade suda biti i u četvrtak, 21. novembra.
Foto: 021.rs
Ovo je rekao u uključenju za TV N1, te je naveo da će okupljanje ponovo biti u 7.30 časova.
Kako 021.rs nezvanično saznaje, blokade će verovatno biti i u petak, 22. novembra.
Podsetimo, u toku je drugi dan blokade zgrade suda u Novom Sadu.
Opozicija zahteva da se puste osobe koje su pritvorene posle protesta u Novom Sadu, ali i da tužilaštvo istražuje slučaj obrušavanja nadstrešnice na Železničkoj stanici, kada je nastradalo 15 osoba, dok su dve i dalje u teškom stanju.
Zbog obrušavanja nadstrešnice još uvek niko nije osumnjičen, niti priveden.
Prva blokada održana je juče kada su na šest sati blokirali zgradu suda, zbog čega su pojedina ročišta otkazana. Sve vreme je na licu mesta bila i policija u opremi za razbijanje demonstracija.
U međuvremenu je predsednik omladine novosadskog odbora Pokreta slobodnih građana Srđan Đurić uhapšen, pa pušten nakon informativnog razgovora. Njega su sinoć na Pozorišnom trgu zaustavila dvojica policajaca u civilu, koji su se legitimisali i naveli da je reč o informativnom razgovoru, a ne privođenju. Međutim, nije mu saopšten razlog. MUP saopštio i da će novosadska policija protiv njega podneti krivičnu prijavu zbog napada na policajca tokom blokade suda.
U novosadskom zatvoru se nakon protesta 5. novembra nalazi devet osoba.
Novosadski odbornik Miša Bačulov nalazi se u pritvoru od 7. novembra nakon što je odluka o kućnom pritvoru preinačena, kao i bivši predsednik Opštine Inđija Goran Ješić koji je istog dana poslat u zatvor nakon što je povučena odluka o branjenju sa slobode.
Iza rešetaka su i aktivista Ivan Bjelić, student Akademije umetnosti u Novom Sadu Relja Stanojević i još petoro građana, među kojima je i maloletnik.
Advokati uhapšenih još nemaju informacije o uhapšenima i žalbama koje su prosledili sudu nakon određenog pritvora, iako je rok za odlučivanje po istim 48 sati.
Dodatno, Više javno tužilaštvo se poslednji put oglasilo 13. novembra kada je reklo da je saslušano gotovo 70 osoba.
Javnosti je, za sada, poznato samo da je među saslušanima u svojstvu građanina bio i bivši ministar građevine Goran Vesić. Javni tužilac se nijednom nije obratio medijima, a iako se pretpostavlja da istragu vodi glavni tužilac Branislav Lepotić, to nikad nije javnosti rečeno. Novinari 021.rs više puta su pitali ko su tužioci zaduženi za istragu, ali nismo dobili odgovor.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Advokatska komora Vojvodine u utorak obustavlja rad zbog "Mrdićevih zakona", ispred novosadskog suda skup
07.02.2026.•
9
Advokatska komora Vojvodine (AKV) u utorak, 10. februara, obustavlja rad zbog usvajanja takozvanih "Mrdićevih zakona", potvrđeno je za 021.rs.
Korekcija sluha bliže vama – od sada i na Limanu
07.02.2026.•
0
Oštećenje sluha je češća pojava nego što se misli.
U Betaniji rođeno 24 beba, među njima i bliznakinje
07.02.2026.•
0
U Novom Sadu je tokom prethodnog dana rođeno 24 beba.
VIDEO: Podignuta rampa na prelazu u Futogu dok prolazi voz
06.02.2026.•
20
Čitalac 021.rs poslao nam je snimak na kojem se vidi podignuta rampa na prelazu u Futogu dok prolazi voz.
Spomenici Vasi Stajiću i Lazi Kostiću biće vraćeni nakon završetka radova
06.02.2026.•
9
Spomenici Vasi Stajiću i Lazi Kostiću biće vraćeni po završetku radova na parternom uređenju iznad podzemnih garaža, kod Skupštine Vojvodine i u Ulici Modene, saopštio je kabinet gradonačelnika.
Objavljena imena kandidata za direktora programa RTV-a
06.02.2026.•
5
Nenad Ćaćić, Predrag Novković i Dejan Kukrić prijavili su se za direktore programa Radio-televizije Vojvodine.
Izbori u Novom Sadu: Gradonačelnik kaže da nema potrebe, opozicija vlast vidi kao nelegitimnu
06.02.2026.•
31
Iako još nije poznato kada bi vanredni parlamentarni izbori mogli biti održani, jedno je sigurno - Srbija je u ovu godinu ušla u predizbornoj atmosferi.
Amfiteatar BioSens-a posvećen Vasku Sazdovskom - naučniku stradalom u padu nadstrešnice
06.02.2026.•
4
Na Institutu BioSens otvoren je amfiteatar posvećen dr Vasku Sazdovskom, naučniku iz Severne Makedonije koji je 1. novembra 2024. godine poginuo u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
Besplatna obuka roditelja za pružanje prve pomoći deci
06.02.2026.•
0
Besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i male dece uzrasta do tri godine, na temu pružanja prve pomoći, održaće se u Gradskom centru za unapređenje reproduktivnog zdravlja.
SSP organizuje izložbu "14 godina propadanja" u Novom Sadu
06.02.2026.•
6
Stranka slobode i pravde organizovaće izložbu "14 godina propadanja" u centru Novog Sada.
Vozovi iz Sombora i Karavukova idu do Futoga, obezbeđen prevoz do Novog Sada
06.02.2026.•
7
Vozovi na delu pruge Sajlovo - Futog kretaće se izmenjenim rasporedom zbog infrastrukturnih radova do subote, 7. februara, uključujući i taj dan, saopštio je "Srbijavoz".
VIDEO: Studenti novosadske Akademije snimili seriju "SDNS" - sve epizode dostupne
06.02.2026.•
5
Studenti i diplomci Akademije umetnosti u Novom Sadu snimili su igranu seriju "SDNS" (Seks, droga, nasilje i strah).
Lepe vesti: 20 beba rođeno u Betaniji
06.02.2026.•
0
Dvadeset beba rođeno je u Betaniji u prethodna 24 sata.
Promenljivo vreme u Novom Sadu - temperature u plusu
06.02.2026.•
0
U Novom Sadu će u petak biti do 13 stepeni Celzijusa.
Petak pred Novosađanima: Evo šta nam donosi
05.02.2026.•
0
U Novom Sadu nas u petak očekuje oblačno vreme i potencijalna kiša.
Slobodan univerzitet pozvao zaposlene na UNS: Potpisom podržite urgenciju za slučaj profesorke Kleut
05.02.2026.•
4
Akademska mreža Slobodan univerzitet pozvala je sve zaposlene na fakultetima Univerziteta u Novom Sadu da svojim potpisom podrže urgenciju koja će biti upućena predsednici Upravnog suda o slučaju profesorke Jelene Kleut.
Neoplanta proširuje svoje postrojenje na Klisi: Vrednost radova veća od 500 miliona
05.02.2026.•
3
Industrija mesa Neoplanta planira proširenje svoje proizvodne zgrade na Klisi.
NLB Komercijalna banka o uhapšenoj blagajnici: Oštećenim klijentima nadoknađen sav novac
05.02.2026.•
3
NLB Komercijalna banka saopštila je da je podneta krivična prijava protiv D.I. koja je uhapšena zbog sumnje da je zloupotrebila službeni položaj navodeći da je reč o njihovoj bivšoj radnici.
Sutra nestabilno u Novom Sadu, moguća je kiša
05.02.2026.•
0
U Novom Sadu će u petak biti promenljivo oblačno vreme, uz moguću kišu.
Meštani Sremskih Karlovaca traže zabranu teretnog saobraćaja zbog klizišta na Puckarošu
05.02.2026.•
27
Meštani Sremskih Karlovaca i Petrovaradina uputili su apel "Putevima Srbije" da se zabrani teretni saobraćaj na ovoj deonici do okončanja sanacije klizišta na Puckarošu.
Ponovo "nerešeno" u Betaniji: U Novom Sadu rođeno devet devojčica i isto toliko dečaka
05.02.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Komentari 7
Zoran
Pih
Јелица
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar