Advokat Dejana Bagarića: Delo koje mu se stavlja na teret neosnovano
Advokat Dejan Čortan, branilac aktiviste studentske organizacije "Stav" Dejana Bagarića, kaže za 021.rs da je jedno od krivičnih dela koja mu se stavljaju na teret neosnovano.
Foto: 021.rs
Dejan Bagarić priveden je u utorak tokom protesta ispred Skupštine grada, nakon što je oduzeo, pa vratio telefon novinarki Informera. Ona je, prema tvrdnjama okupljenih, snimala uplakanu devojku mladića koji je prebijen, pa uhapšen.
Taj dan privedena su još četvorica mladića, ali je samo Bagariću određen pritvor u trajanju od 30 dana.
Kako kaže njegov advokat Dejan Čortan za 021.rs, Bagarić se tereti za krivična dela teška krađa i napad na službeno lice, odnosno policajca.
"Za prvo krivično delo - teška krađa, odbrana smatra da ne može da opstane jer nema namere da se prisvoji protivpravna imovinska korist. Suština tog krivičnog dela jeste postojanje namere da se neka stvar oduzme da bi se pribavila imovinska korist. U odsustvu te namere nema ni tog krivičnog dela. Na snimcima se jasno vidi iz kog razloga je on oduzeo taj telefon od novinarke Informera, čak je i njoj obrazložio, a kasnije joj je telefon vratio, što je konstatovano u službenim beleškama policije, odnosno u krivičnoj prijavi", kaže on.
Dodaje da se kao dokaz za napad na policajca prikazuje neki snimak, ali da se na njemu ne vidi jasno da ga je Bagarić i udario i naneo povrede.
"Tu postoji neki snimak, ali smatramo da to ne dokazuje da je sam napad izvršen i da su mu nanete povrede, kako oni to tvrde", kaže sagovornik 021.rs.
Pritvor mu je određen na osnovu stava da bi mogao da ometa postupak uticajem na svedoka, odnosno novinarku Informera.
"Odbrana se tome protivila jer je on to lice prvi put video i ne postoje okolnosti koje bi ukazale da on može sa njom da stupi u kontakt i da utiče na nju. Međutim, sud je ocenio da je to moguće", kaže on.
Kao drugi osnov za pritvor, navedeno je da postoji mogućnost da će u skorijem periodu ponoviti krivično delo.
"Tu je sud konstatovao da su učestali protesti u Novom Sadu, da ih on posećuje i da postoji opasnost da će, ako on nastavi da posećuje proteste, ponoviti krivično delo", kaže Čortan.
Ističe i da pripremaju žalbu na ovu odluku suda i da će je predati u što kraćem roku. Sud bi, prema zakonu, trebalo da po žalbi postupi u roku od 48 sati. To, međutim, nije bio slučaj kada je bilo reči o pritvorenima nakon protesta 5. novembra.
"Od ovih postupaka očekujemo sve, ali se nadam da će sud ispoštovati rok jer se radi o najstrožoj meri za obezbeđenje osumnjičenog. Videćemo kako će se kretati dalji postupak", kaže on.
Podsetimo, dok je Skupštini trajala vanredna sednica na kojoj se raspravljalo o razrešenju gradonačelnika Milana Đurića, ispred zgrade su se okupili građani.
Tokom protesta u više navrata došlo je i do guranja sa policijom, a nakon toga je privedeno njih petoro.
Osim Bagarića, priveden je i Branko Rodić, koji je tokom guranja sa policijom zadobio i povrede i posekotine po licu.
Treći privedeni momak, navodi dalje, potapšao je po ramenu čoveka koji ga je snimao, i pitao ga "Zašto me snimaš?", ne znajući da se radi o službenom licu u civilu, nakon čega je priveden.
Predstavnici opozicije su posle sednice skupštine otišli ispred Policijske stanice Stari grad, tražeći puštanje mladića privedenih tokom današnjeg skupa ispred Skupštine grada. Nakon nekoliko sati u stanici, četvorica privedenih pušteni su na slobodu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Nedelja pred Novosađanima toplija, uz moguće pljuskove
12.04.2026.•
0
Nedelja pred Novosađanima biće nešto toplija, ali nestabilna.
Zborovi Novog Sada u ponedeljak organizuju skup ispred zatvora na Klisi: "Džoni i Mito, niste sami"
12.04.2026.•
7
Zborovi Novog Sada organizovaće u ponedeljak, 13. aprila protest odnosno skup podrške ispred zatvora na Klisi.
Uskršnja nedelja u Novom Sadu malo vedrija i toplija
12.04.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti malo vedrije i toplije.
Planiraju se promene na prilazu Novom Sadu
11.04.2026.•
26
Gradske vlasti planiraju novi poslovno-industrijski prostor pored autoputa E-75, u Radnoj zoni sever 4.
Novi Sad tokom praznika: Kako rade tržni centri, domovi zdravlja, kad idu autobusi
11.04.2026.•
7
Pred nama su praznični dani, pa će brojne ustanove raditi po izmenjenom rasporedu.
Vesti iz Betanije: Rođeno 30 beba u jednom danu
11.04.2026.•
1
Čak trideset beba rođeno je u proteklom danu u novosadskom porodilištu Betanija.
Vreme u Novom Sadu: Početkom sledeće nedelje do 20 stepeni
11.04.2026.•
0
Narednih dana temperature u Novom Sadu će se kretati do 20 stepeni Celzijusa.
Uskoro radovi na Sabornoj crkvi: Pripremljeno skoro 50 miliona
10.04.2026.•
11
Pokrajinski zavod za zaštitu spomenika kulture raspisao je javnu nabavku za konzervatorsko-restauratorske radove na enterijeru SPC Svetog Đorđa - Saborne crkve u Novom Sadu.
Drid ponovo podneo prigovor na reizbor profesora Filozofskog - ovog puta zbog aktivnosti van fakulteta
10.04.2026.•
22
Dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrik Drid ponovo je uložio prigovor Izbornom veću Filozofskog fakulteta na Izveštaj o kandidatu za reizbor u zvanje vanrednog profesora Vladimira Mihića.
IZAZOV: Probajte da pogodite gde se nalaze ove lokacije u Novom Sadu
10.04.2026.•
110
Imamo jedan izazov za vas.
Objavljenja knjiga Danila Vuksanovića "Memento urbi" - beleške o nestajanju grada
10.04.2026.•
0
Knjiga Danila Vuksanovića "Memento urbi" objavljena je u izdanju izdavačke kuće "Prometej".
Radonjić, Marić, Sovilj: Na čelu novosadske policije se ne ostaje dugo
10.04.2026.•
11
Na čelo novosadske policije u četvrtak je postavljen Vladan Stojanović, koji je ujedno četvrti načelnik Policijske uprave u Novom Sadu za manje od godinu dana.
Tvrđava dobija novi plan: Šta je sa Botaničkom baštom?
10.04.2026.•
25
Gradski odbornici nedavno su na sednici skupštine Grada Novog Sada usvojili Predlog odluke o izradi Plana detaljne regulacije Petrovaradinske tvrđave.
Lepe vesti iz Betanije: Rođene 23 bebe u jednom danu
10.04.2026.•
0
Dvadeset i tri bebe su rođene u prethodnom danu u novosadskom porodilištu Betanija.
Poznato kakvo će vreme biti za Uskrs u Novom Sadu
10.04.2026.•
0
Vreme u Novom Sadu u narednim danima biće prijatno, sa temperaturama do 20 stepeni Celzijusa.
Postavljen novi načelnik novosadske policije, treći za manje od godinu dana
09.04.2026.•
28
Za načelnika Policijske uprave Novi Sad postavljen je pukovnik policije Vladan Stojanović, saopštio je MUP.
FOTO: Saniran spomenik Tarasu Ševčenku u Novom Sadu koji je bio oštećen i oskrnavljen crnom farbom
09.04.2026.•
8
Spomenik ukrajinskom pesniku Tarasu Ševčenku u Novom Sadu saniran je nakon što je u februaru bio oštećen i ispolivan crnom farbom.
I sutra tmurnije i svežije u Novom Sadu, pa ponovo malo toplije
09.04.2026.•
0
I petak će biti svežiji i nešto tmurniji u Novom Sadu, a onda će ponovo temperatura ići naviše.
Prva regionalna konferencija o menopauzi 15. aprila u Novom Sadu - edukacija i otvoren dijalog o zdravlju žena
09.04.2026.•
0
Prva regionalna konferencija "Otvoreno o… menopauzi" biće održana 15. aprila u klubu "Reset" (na izlasku iz Sremske Kamenice ka Vencu).
Skupština Vojvodine nabavlja glasačke kutije - izdvojeno 3,3 miliona dinara
09.04.2026.•
6
Skupština Autonomne pokrajine Vojvodine raspisala je javnu nabavku za kupovinu glasačkih kutija.
Nacionalni kup u robotici "Eurobot Srbija" 18. aprila u Naučno-tehnološkom parku u Novom Sadu
09.04.2026.•
0
Nacionalni kup u robotici "Eurobot Srbija", 23. po redu, održaće se u subotu, 18. aprila u holu zgrade Naučno-tehnološkog parka u Novom Sadu.
Komentari 9
cokanj
Eon
Da li sam ja bot ili sendvicar ako imam ovakvo misljenje?
------
Ne znam šta si, ali sigurno nisi dobro obavešten čim pominješ izbore, izbore na nazadnjački nači.
Filip
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar