Jovoviću određen kućni pritvor, odbrana će se žaliti
Pokrajinskom poslaniku Radivoju Jovoviću određeno je 30 dana kućnog pritvora zbog navodnog napada na policajca na protestu ispred Skupštine Novog Sada, potvrđeno je za 021.rs.
Foto: 021.rs
Kako za 021.rs kaže njegov advokat Željko Kočić, oni će uložiti žalbu na ovu odluku suda.
"Zabrana napuštanja stana je određena po osnovu opasnosti od ponavljanja krivičnog dela. Odbijen je zahtev tužilaštva za određivanje pritvora. Odbrana će uložiti žalbu. Izvršićemo uvid u spise predmeta, pogledati dokaze, pa nakon toga možemo dati preciznije izjave", navodi Kočić.
Jovoviću se na teret stavlja krivično delo napad na službeno lice.
Pokret slobodnih građana je sinoć objavio da je dobio nezvanične informacije da je za Jovovićem raspisana poternica, te je on otišao u stanicu Stari grad kako bi se prijavio i video zbog čega ga traže.
Nakon što je ušao u stanicu, zajedno sa advokatom, on je priveden, te je noć proveo u stanici. Oko šest sati ujutru izašao je pred tužioca, koji je predložio pritvor od 30 dana, a sada se čeka odluka suda.
"Da se razumemo, ja ne priznajem ni ovaj sud ni ovo tužilaštvo koje ne goni ubice i kriminalce, već obične slobodne građane. Međutim, došao sam da se prijavim ovde u PU Stari grad kako nas ne bi jurili po ulicama, već ljudski i gospodski da vidimo u čemu je problem. Što se tiče naše borbe za pravdu - nastavljamo je do pobede", rekao je on pre nego što je ušao u policijsku stanicu.
Gradski odbornik PSG-a Mladen Cvijetić naveo je da ovo nije prvi put da se građani hapse, zastrašuju i gone.
"Ali takođe ovo neće biti prvi put da ćemo izbaviti naše ljude koji se nepravedno gone za nešto što nisu uradili. Izbavićemo Radivoja jer ono što je radio jeste da je tražio pravdu za 15 naših građana koji su poginuli na Železničkoj stanici u Novom Sadu. Nadamo se da će tužilaštvo i sud postupiti onako kako treba - nepristrasno, bez pritisaka i naređenja od strane Srpske napredne stranke", rekao je on.
Oko ovog slučaja oglasio se i ministar policije Ivica Dačić, pa je na Televiziji Pink pokazao snimak na kom se vidi, kako je naveo, kako pokrajinski poslanik Radivoje Jovović napada policajce.
"Taj ko digne ruku na policiju ide u zatvor, bez obzira ko je to, makar i moj rođeni brat. Tačka", rekao je Dačić za TV Pink, pošto je zatražio da mu se donese telefon u studio kako bi pokazao snimak na kom se vidi kako muškarac udara u štit policajaca, a jednom spušta vizir na kacigi.
Dačić je poručio Pokretu slobodnih građana koji je zatražio da se Jovović pusti na slobodu, da ne pišu saopštenja jer "ma koliko ih pisali, neće biti dozvoljeno ovakvo ponašanje prema policiji, urazumite se ljudi".
Podsetimo, Jovović je pokrajinski poslanik koji bi po zakonu trebalo da ima i poslanički imunitet. Ovaj imunitet se, međutim, odnosi na krivična dela za koje je zaprećena zatvorska kazna manja od pet godina, dok je za napad policajca u vršenju službene dužnosti kazna do 10 godina zatvora.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Preminuo novosadski novinar Boro Lazukić
28.04.2026.•
0
Novinar Radio Novog Sada i član Udruženja novinara Srbije (UNS) Boro Lazukić preminuo je danas u 62. godini u Novom Sadu.
Sreda će u Novom Sadu biti oblačna i svežija
28.04.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti tmurna i svežija.
Poljoprivredne parcele na Čeneju i u Sirigu vraćene u posed države
28.04.2026.•
0
U posed države vraćeno je poljoprivredno zemljište u Sirigu i na Čeneju.
Zborovi građana Novog Sada 1. maja organizuju skup povodom 18 meseci od tragedije na Železničkoj stanici
28.04.2026.•
0
Zborovi građana Novog Sada organizuju u petak, 1. maja, skup povodom obeležavanja 18 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice.
Danas još jedna blokada saobraćaja u Novom Sadu: Minut duža i na novoj lokaciji
28.04.2026.•
1
Aktivisti Zborova građana Novog Sada i danas, 28. aprila će blokirati saobraćaj u znak protesta jer su dvojica njihovih aktivista još u pritvoru na Klisi.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba, među njima i blizanci
28.04.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
U Novom Sadu danas oblačnije, ali toplije
28.04.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti malo oblačnije, ali toplije.
Tri žene ubijene u Srbiji od početka godine: Protestna akcija u utorak na Trgu slobode
27.04.2026.•
1
Povodom tri femicida koji su se dogodili od početka godine u Srbiji, neformalna grupa "Žene za promene" organizuje protestnu akciju u utorak, 28. aprila, na Trgu slobode.
Komisija poziva građane da podnesu inicijative za Oktobarsku nagradu i Novembarsku povelju
27.04.2026.•
3
Komisija za obeležavanje praznika i dodelu priznanja poziva građane da podnesu inicijative za dodelu Oktobarske nagrade i Novembarske povelje Novog Sada za ovu godinu.
VIDEO: Održana blokada kod Master centra, sutra će biti na raskrsnici kod Doma zdravlja na Limanu
27.04.2026.•
14
Aktivisti Zborova građana Novog Sada i danas su blokirali saobraćaj zbog pritvaranja dvojice njihovih aktivista.
Prvo gostovanje Baleta SNP-a u Budimpešti: Novosadski balet otvorio Festival igre
27.04.2026.•
0
Sinoć je u prepunom Nacionalnom teatru igre u Budumpešti počeo 26. Festival igre. Na programu su bile "Dobre vibracije" diptih koji su za Balet Srpskog narodnog pozorišta pripremili koreografi Jakopo Godani i Maša Kolar.
Sednica Skupštine Vojvodine u sredu: Pogledajte o čemu odlučuju pokrajinski poslanici
27.04.2026.•
3
Sednica Skupštine Vojvodine održava se u sredu, 29. aprila, a počinje u 10 časova.
FOTO: Kej išaran grafitima protiv studenata i rektora Đokića
27.04.2026.•
41
Prethodnih dana na Keju Žrtava racije osvanuli su grafiti protiv studentskog pokreta, opozicije i beogradskog rektora Vladana Đokića.
Slučaj Ivana uhapšenog 5. novembra: Uhapšen, pušten, pa ponovo uhapšen jer nema mesto prebivališta
27.04.2026.•
6
Nakon protesta 5. novembra 2024. godine u Novom Sadu uhapšen je tada dvadesetogodišnji Ivan koji se u zatvorskom pritvoru nalazi više od 11 meseci. Njegov advokat predao je sudu predlog za puštanje na slobodu.
Sutra u Novom Sadu malo tmurnije, ali toplije
27.04.2026.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti malo tmurniji, ali i topliji.
Obezbeđenje Miloša Vučevića - tajni podatak
27.04.2026.•
24
Pripadnici Specijalne jedinice Kobre i dalje obezbeđuju Miloša Vučevića, predsednika vladajuće Srpske napredne stranke. Zašto je to tako - tajni je podatak.
Vikend doneo radosne vesti: U Novom Sadu rođeno 25 beba
27.04.2026.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 25 beba.
Danas još jedna blokada saobraćaja zbog novosadskih aktivista u pritvoru: Minut duže na novoj lokaciji
27.04.2026.•
0
Građani i aktivisti Zborova građana Novog Sada danas, 27. aprila će na 20 minuta blokirati raskrsnicu kod Master centra, na uglu Bulevara kralja Petra prvog i Rumenačke ulice.
Još jedan lep dan pred Novosađanima
27.04.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti umereno oblačno, uz dosta sunca.
Održana blokada na Detelinari, sutra će biti blokirana raskrsnica kod Master centra
26.04.2026.•
14
Građani i aktivisti Zborova građana Novog Sada blokirali su danas, treći dan zaredom, jednu od novosadskih raskrsnica na 19 minuta, u znak protesta zbog određivanja pritvora dvojici aktivista.
Polaganjem venaca kod Sinagoge obeležene 82 godine od deportacije novosadskih Jevreja u konc-logore
26.04.2026.•
3
Polaganjem venaca kod spomen-ploče na Sinagogi obeležene su 82 godine od deportacije novosadskih Jevreja u koncentracione smrti.
Komentari 11
Podseti me
Hahahaaa
Realista
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar