Vrsajkov (SSP): Vučinić prekšila Zakon o lokalnoj samoupravi i Statut Novog Sada
Odbornik Stranke slobode i pravde u Skupštini Novog Sada Vladimir Vrsajkov tvrdi da je predsednica Skupštine Dina Vučinić za samo nedelju dana prekršila Zakon o lokalnoj samoupravi i Statut Grada.
Foto: 021.rs
Za proteklih sedam dana, sednica Skupštine Grada Novog Sada na kojoj je trebalo da se raspravlja o budžetu za narednu godinu, dva puta je otkazana, odnosno, pomerena za novi datum - ponedeljak, 30. decembar.
Predsednik gradskog odbora Stranke slobode i pravde i novosadski odbornik Vladimir Vrsajkov tvrdi da je ponovnim odlaganjem sednice za 30. decembar za samo nedelju dana, predsednica Skupštine Dina Vučinić "dvaput pogazila član 34. Zakona o lokalnoj samoupravi i član 54. Statuta Grada Novog Sada".
Vrsajkov je upitao da li je sednica gradskog parlamenta otkazana zbog najave da će studenti koji blokiraju fakultete izaći ispred Skupštine u četvrtak, 26. decembra u 10 časova.
"Naprednjačka perjanica, predsednica Skupštine Novog Sada, Dina Vučinić ponovo je pomerila sednicu gradske Skupštine, dokazujući da se režim ne ruga samo građanima, nego gazi i izigrava sve domokratske procedure. Da li je otkazana zbog najave studenata da planiraju da svrate do Gradske skupštine ili nemogućnosti da privoli sve odbornike SNS-a da izglasaju štetočinski i koruptivni budžet, tek Vučinić je ponovnim odlaganjem sednice za 30. decembar za samo nedelju dana dvaput pogazila član 34. Zakona o lokalnoj samoupravi i član 54. Statuta Grada Novog Sada", rekao je Vrsajkov.
On tvrdi da je problem to što se Vučinić "poistovetila sa Skupštinom, baš kao što se i njen neformalni stranački predsednik, u narodu poznat kao Oskar, poistovetio sa državom".
"Ona, međutim, mora da zna da o odlaganju sednice odlučuje Skupština u svim drugim slučajevima osim kada nepostoje kvorum. Budući da je studirala 10 godina, imala je dovoljno vremena da nauči makar osnovne stvari o funkcionisanju institucije kojom predsedava", kaže Vrsajkov u saopštenju.
"Čini se da Beograd ponovo baca svetlo daleko, a ono sa Slavije posebno zabrinjava naprednjake", smatra odbornik Vrsajkov.
"Zar se toliko bojite Novosađana i studenata? Hoćete li sednicu pomeriti za 1. januar, u nadi da vam niko neće doći pod prozore, pa ćete moći da progurate sve svoje šeme i ponovo pokradete Novosađane? Pre bi se reklo da nemate većinu za odlučivanje, jer su i naprednjački odbornici svesni da svakom sledećom odlukom sve dublje tonu u korupciju, a mnogima od njih je na pomen 'krvavih ruku' proradila i savest", upitao je on.
Podsetimo, sednica Skupštine grada Novog Sada odložena je po drugi put u nedelju dana.
Kako se navodi u obaveštenju koje potpisuje predsednica Skupštine grada Dina Vučinić, održavanje sednice odlaže se za ponedeljak, 30. decembar, sa početkom u 10 časova.
Prvobitno je sednica najavljena za ponedeljak, 23. decembar. Onda je u petak, 20. decembra, stiglo obaveštenje da se sednica odlaže.
Sednica je odložena po članu koji navodi da ne postoji kvorum potreban za rad.
Inače, studenti koji blokiraju fakultete u Novom Sadu, najavili su da će protestovati ispred Skupštine na dan održavanja sednice - prvo za ponedeljak, pa onda za četvrtak.
I Policijska uprava u Novom Sadu spremila se za studentski protest, pa je najavila da će snimati i fotografisati sutrašnji skup kod Skupštine grada.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
RHMZ: Obilni pljuskovi u naredna dva sata u Vojvodini
11.06.2026.•
0
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje da se u naredna dva sata na području Vojvodine, Beograda, u delu zapadne Srbije i Šumadije očekuju obilni pljuskovi.
Novosađani, petak nam donosi mnogo događaja: Ostaje oblačno, ali bez kiše
11.06.2026.•
0
Bliži nam se kraj još jedne radne nedelje, a u Novom Sadu nas očekuje oblačno vreme, puno kulturnih događaja i novih filmova
Šekspir festivalu zatvorena vrata Vile Stanković u Čortanovcima
11.06.2026.•
21
Šekspir festival ove godine po prvi put neće biti održan u Vili Stanković u Čortanovcima.
Mićin: Jezerce će biti vraćeno u Futoški park
11.06.2026.•
36
Jezerce koje se nekada nalazilo u Futoškom parku, biće vraćeno, najavio je gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin.
Naprednjaci u Novom Sadu koristili i državni brod-laboratoriju tokom akcije na Dunavu
11.06.2026.•
81
Tokom akcije pristalica Aleksandra Vučića i Srpske napredne stranke u sredu, 10. juna, u Novom Sadu, korišćen je i brod "Argus", takozvana "ploveća laboratorija".
Sutra toplije i vedrije u Novom Sadu
11.06.2026.•
1
Petak će u Novom Sadu biti suv i umereno oblačan, uz dosta sunčanih intervala.
Veliki bilbordi "Srbija pobeđuje" u centru Novog Sada
11.06.2026.•
79
Na zgradi u centru Novog Sada postavljena su dva velika bilborda sa porukom "Srbija pobeđuje".
Novi Sad rekorder po troškovima za registraciju, osiguranje i popravke službenih vozila
11.06.2026.•
18
Gradovi u Srbiji potrošili su više od 133 miliona dinara odnosno oko 1,14 miliona evra tokom prošle godine za registraciju, osiguranje i popravke službenih vozila.
"Nerešeno" u Betaniji: Rođeno devet devojčica i isto toliko dečaka, među njima dva para blizanaca
11.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Pred Novosađanima znatno svežiji dan, očekuju se pljuskovi
11.06.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti osetno svežije, a očekuju se i pljuskovi.
Četvrtak pred Novosađanima: Osveženje uz filmove i predavanja
10.06.2026.•
0
Novosađani, dolazi kiša i grmljavina, ali ipak imate priliku da posetite neki od mnogobrojnih događaja koji vas očekuju ovog četvrtka.
VIDEO Đaci Jovine gimnazije najavili bojkot nastave: "Budućnost pripada učenicima, a ne direktoru koji kleči"
10.06.2026.•
37
Skup ispred SNP-a završen je večeras najavom đaka Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" da će od sutra bojkotovati nastavu pošto nisu zadovoljni načinom na koji direktor te ustanove Radivoje P. Stojković vodi školu.
VIDEO Akcija naprednjaka u Novom Sadu: Kako je izgledalo sve pre početka - uputstvo za baklje i katamaran
10.06.2026.•
71
Pristalice Aleksandra Vučića organizovale su danas akciju u Novom Sadu, koja je uključivala veći broj aktivista, čamce, zastave, baklje i druge rekvizite.
Slučaj "Nadstrešnica" ponovo na Apelacionom sudu, optužni akt treći put potvrđen
10.06.2026.•
5
Predsednik Višeg suda u Beogradu Dragan Milošević kaže da je taj sud treći put doneo odluku o potvrdi optužnog akta u slučaju "Nadstrešnica", ali je predmet ponovo u Apelacionom sudu od 22. maja jer su se žalile stranke.
Novosadski studenti bez apsolventske večeri, optužuju studentski parlament
10.06.2026.•
15
Petsto studenata Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, apsolventi dva departmana, trebalo je da obeleže kraj osnovnih studija. Njihova proslava je otkazana, zbog čega optužuju "zvanične predstavnike studenata".
Sutra u Novom Sadu najviše 19 stepeni i mogući su pljuskovi
10.06.2026.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti znatno svežiji, a očekuju se i pljuskovi sa grmljavinom.
Mićin: Novi Sad treba da bude moderan evropski "smart city"
10.06.2026.•
49
Novi Sad zaslužuje da bude moderan evropski "smart city".
Danas novi protest roditelja đaka Jovine gimnazije: Planirane šetnje, govori i nastup hora
10.06.2026.•
4
Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" danas, 10. juna organizuju protest "Poslednji čas za spas Jovine" ispred Srpskog narodnog pozorišta.
Parking ispod prozora, a stanarska karta ne vredi: Čudan slučaj stanara Bulevara oslobođenja
10.06.2026.•
40
Novosađani koji žive u zgradi na Bulevaru oslobođenja 94 sa svojim povlašćenim stanarskim kartama mogu da parkiraju svuda u komšiluku, ali ne i iza zgrade u kojoj žive.
Još danas vrelo u Novom Sadu, večeras stiže osveženje
10.06.2026.•
0
Još danas će u Novom Sadu biti veoma toplo, a onda sledi nekoliko osetno svežijih dana.
Sreda u Novom Sadu: Topao dan, koncerti, radionice i večernje nevreme
09.06.2026.•
1
Početak juna u Novom Sadu je do sada topao, ali meteorolozi najavljuju zahlađenje u narednim danima.
Komentari 1
Lala
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar