Deo zaposlenih u JMU Radio-televizije Vojvodine, realizovali su na platformi Youtube treći "Slobodni dnevnik" u kojem su naveli da pokrajinski javni servis izveštava suprotno javnom interesu.
Foto: 021.rs
"Umesto u javnom interesu, RTV izveštava 'na sramotu građana'", rečeno je u "Slobodnom dnevniku" koji realizuje deo zaposlenih u znak protesta zbog neprofesionalnog načina izveštavanja pokrajinskog javnog medijskog servisa.
Oni su u "Slobodnom dnevniku" analizirali informativne emisije RTV-a i naveli da pojedini primeri izveštavanja te medijske kuće predstavljaju "notorni primer manipulativnog prikazivanja događaja u cilju obmanjivanja javnosti".
Dodali su da RTV krši Zakon o javnim medijskim servisima i Kodeks novinara Srbije.
U novom Slobodnom dnevniku RTV-a, analizirali su dva Dnevnika Prvog programa Televizije.
"U prvom delu, analizirali smo Dnevnik u 17h koji je emitovan 6. novembra 2024, dan posle prvog velikog protesta u Novom Sadu nakon pogibije 15 ljudi u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici. Drugi TV Dnevnik u 17h koji smo analizirali emitovan je u subotu 15. februara 2025, na Sretenje", naveli su u objašnjenju.
Asistentkinja na Odseku za medijske studije Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu Sanja Kljajić, analizirala je za Slobodni dnevnik - "u kojoj meri je izveštavanje Prvog programa Televizije protivno Kodeksu novinara Srbije i Zakonu o javnim medijskim servisima".
"Analiza ukazuje na manipulativnu uređivačku politiku Prvog programa pokrajinskog javnog servisa, jer javni interes podređuje interesu političkih moćnika", navode oni.
Deo zaposlenih od ranije zahteva smenu direktora RTV-a Gorana Karadžića i glavnog i odgovornog urednika Prvog programa televizije Nenada Ćaćića i njegovih saradnika.
"Slobodni dnevnik" se realizuje uz podršku Strukovnog sindikata i Sindikata Nezavisnost sa RTV-a.
Свакодневни слобадан дневник, нека траје 5 минута, кратке и истините информације, које нису биле прошли дан на РТВ.
То је мој предлог. И то испред РТВ, на Мишелуку (где сам и ја сваки дан), са само 3 до 5 особа, запослених на РТВ.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Peti po redu "NS Open", koji se održava od 6. do 8. marta u dva novosadska lokala - Radio kafeu i Šamrok baru, okupiće mnogobrojne kvizaše iz Srbije i okolnih zemalja.
U Novom Sadu je ponedeljak održan protest na poziv studenata na kome su ponovo zabeleženi incidenti, šamaranja, šutiranja i udaranja aktivista, građana i studenata.
Aktivisti Lazar Dinić i Ivan Bijelić, koji stoje iza portala "Revolt", dobili su pretnje zbog otkrivanja identiteta "SNS batinaša" koji su u ponedeljak ispred Srpskog narodnog pozorišta napali studente i novinare.
Protest i obraćanje studenata koji su napadnuti u ponedeljak, 16. februara uveče ispred Srpskog narodnog pozorišta, održaće se danas, 18. februara ispred Rektorata Univerziteta Novom Sadu.
Studenti u blokadi novosadskog Pravnog fakulteta uputili su javno izvinjenje mitropolitu crnogorsko-primorskom Joanikiju, zbog negodovanja koje mu je bilo upućeno tokom ulaska u Srpsko narodno pozorište.
Ministarstvo kulture saopštilo je da su "pokušaji da se proslava velikog jubileja Matice srpske ometa, a njen značaj omalovaži, duboko pogrešni i opasni".
Gradonačelnik Žarko Mićin zahvalio se pristalicama vlasti koji su se u ponedeljak okupili ispred Srpskog narodnog pozorišta, u kom se održavala svečanost povodom dva veka od osnivanja Matice srpske.
Komentari 6
Пекос
То је мој предлог. И то испред РТВ, на Мишелуку (где сам и ја сваки дан), са само 3 до 5 особа, запослених на РТВ.
9
Dragan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar