
Uprava Tehnološkog fakulteta o totalnoj blokadi: Nije niko pretio zvanjem policije, do sada postojao dijalog
Uprava Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu demantuje navode studenata u blokadi ove ustanove da postoje nesuglasice sa rukovodstvom i da je prećeno zvanjem policije.

Foto: 021.rs
Podsetimo, studenti ovog fakulteta su preko vikenda ušli u totalnu blokadu zbog navodne loše komunikacije sa rukovodstvom i nerešavanju problema u vezi sa statusom studenata za narednu nastavnu godinu, kao i zato što je navodno profesorka ovog fakulteta pretila zvanjem policije.
"Takav događaj se nije desio, niti postoji bilo kakav zvanični dokaz o tome. Do danas, studenti u totalnoj blokadi, iako je upućena molba za detaljnije informacije, nisu dostavili zvaničnu izjavu ili žalbu koja bi potkrepila takve optužbe", navode oni.
Ističu da rukovodstvo fakulteta nije ni na koji način ignorisalo komunikaciju sa studentima. Naprotiv, dodaju, redovno su održavani razgovori sa predstavnicima studenata i to na obostranu inicijativu.
"Nažalost, umesto nastavka dijaloga i zajedničkog rešavanja pitanja važnih za sve studente, deo studenata se odlučio za totalnu blokadu zgrade i svih službi Fakulteta. Plenum na kojem je odluka o totalnoj blokadi doneta, prema dostupnim informacijama, održan je uz prisustvo nepoznatog broja studenata, što ne može predstavljati glas većine. Pored toga, tačka o totalnoj blokadi nije bila unapred najavljena, što je suprotno principima transparentnosti i informisanosti", dodaje uprava.
Podsećaju i da je u interesu svih studenata da o važnim pitanjima budu pravovremeno obavešteni i podsećaju da do danas nije odgovoreno na molbu rukovodstva da se dostavi zapisnik sa plenuma na kom je donesena odluka o totalnoj blokadi.
"Ovakve insinuacije koje su neosnovane i štetne direktno urušavaju integritet i ugled jedne od najstarijih naučno-obrazovnih institucija Univerziteta u Novom Sadu. Ovim putem još jednom apelujemo na sve studente, zaposlene i javnost da slušaju sve zainteresovane strane i veruju samo proverenim informacijama, da sačuvamo ugled institucije i da otvorenim razgovorom i zajedničkim radom tražimo rešenja u interesu svih", ističe uprava Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
U četvrtak prijatnije vreme i događaji koje vredi posetiti: Šta vas očekuje?
10.09.2025.•
0
U četvrtak su mogući poslepodnevni pljuskovi, ali očekuju vas razna predavanja, izložbe i koncerti.
Goran Vesić podneo krivičnu prijavu protiv tužioca iz Novog Sada
10.09.2025.•
20
Goran Vesić podneo je krivičnu prijavu protiv tužioca Vrhovnog javnog tužilaštva i predsednika Visokog saveta tužilaštva Branka Stamenkovića i tužioca Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu Slobodana Josimovića.
Sindikat FTN-a: Policija da napusti sve fakultete, Senat UNS da pokrene postupak za razrešenje rektora
10.09.2025.•
2
Sindikat Fakulteta tehničkih nauka osudio je kršenje nepovredivosti akademskog prostora i prekomernu upotrebu sile od strane policije.
U planu nova zgrada na Telepu sa više od 80 stanova
10.09.2025.•
17
Planira se novi stambeni kompleks na području zapadnog dela Telepa, u Ulici Jerneja Kopitara broj 52-54.
Temerin film festival ovog vikenda: Nova regionalna ostvarenja
10.09.2025.•
0
Drugi Temerin Film Fest održaće se od 12. do 14. septembra, pod sloganom "Kadar koji se pamti".
Kako je pobegao Fruškogorski bizon: Snažan mužjak uspeo da obori ogradu
10.09.2025.•
2
Tajfun, bizon sa Fruške gore, pobegao je tako što je probio ogradu koja je bila oštećena.
Slobodan univerzitet: Napad na Tehnološki fakultet pod budnim okom policije
10.09.2025.•
1
Mreža Slobodan univerzitet osudila je napad na Tehnološki fakultet u Novom Sadu, koji se dogodio u sredu, u ranim jutarnjim časovima, kada je nepoznata maskirana osoba pocepala plakate sa ulaza u zgradu fakulteta.
"Grožđebal" od petka do nedelje u Sremskim Karlovcima: Pogledajte ceo program
10.09.2025.•
12
Manifestacija "Grožđebal" održaće se od 12. do 14. septembra u Sremskim Karlovcima.
Sa "fantomkama" na licu skidali banere sa blokiranog Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu
10.09.2025.•
10
Dvojica muškaraca sa fantomkama na glavama tokom noći su poskidali banere i poruke sa Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu, koji je u studentskoj blokadi.
FOTO, VIDEO: Odbegli fruškogorski bizon Tajfun vraćen kući
10.09.2025.•
7
Fruškogorski bizon Tajfun, koji je pobegao pre nekoliko dana, vraćen je u svoj ograđeni deo i sada je na bezbednom, kažu iz Nacionalnog parka Fruška gora.
I sutra u Novom Sadu kiša
10.09.2025.•
1
I u četvrtak se u Novom Sadu očekuju pljuskovi sa grmljavinom.
Pismo privedene studentkinje iz Novog Sada: Kako su policajci tukli i vređali učesnike protesta
10.09.2025.•
22
"Imala sam utisak da policajci uživaju u svemu", opisuje studentkinja Medicinskog fakulteta Miljana Antić, koja je privedena, tokom protesta 5. septembra, zajedno sa grupom koja je na travi kod Kampusa ležala 45 minuta.
Tribina đaka i profesora Karlovačke gimnazije danas u Sremskim Karlovcima: "I na kraju niko nije sam?"
10.09.2025.•
0
Tribina posvećena građanskoj pismenosti održaće se danas, 10. septembra, u Sremskim Karlovcima.
FOTO Porodični stanovi u Novom Sadu: Pet dobrih ponuda
10.09.2025.•
0
Dobar dom za porodicu nije lako pronaći. Tu smo da pokušamo da pomognemo.
Vlast ukinula udarnu grupu MUP-a zaduženu za ispitivanje toka novca u slučaju pada nadstrešnice
10.09.2025.•
28
Direktor policije Dragan Vasiljević je pismeno obavestio Tužilaštvo za organizovani kriminal da povlači saglasnost za 17 pripadnika policije, članova Udarne grupe za ispitivanje tokova novca u vezi sa padom nadstrešnice.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 32 bebe
10.09.2025.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 32 bebe.
Danas testiranje sirena za uzbunu u Novom Sadu i okolini
10.09.2025.•
3
Sirene za uzbunu biće testirane u Novom Sadu i ostatku Južnobačkog okruga u sredu, 10. septembra.
Danas u centru Novog Sada ulična akcija povodom Međunarodnog dana prevencije samoubistva
10.09.2025.•
0
Centar "Srce" organizovaće u sredu, 10. septembra uličnu akciju povodom obeležavanja Međunarodnog dana prevencije samoubistva.
Pismo grupe lekara povodom policijske brutalnosti: Represija zagazila u srce zdravstvenog sistema
09.09.2025.•
3
Više od šest stotina lekara potpisalo je otvoreno pismo u kojem je analiziran psihološki profil nasilnih policajaca.
Sreda u Novom Sadu: Izložba, svirke, moguća i kiša
09.09.2025.•
0
U sredu u Novom Sadu mogući su pljuskovi, a osim oblaka očekuju nas i neka zanimljiva dešavanja u gradu.
Komentari 7
Univ.prof. u penziji
@Laki
Da li si to sam smislio, ako jesi vidi da porazgovaraš sa nekim stručnim licem, recimo psihijatar
Jastog
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar