Mićin o naprednjačkom skupu u Veterniku i Futogu: Veličanstveno i dostojanstveno
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin prisustvovao je šetnji protiv blokada u organizaciji Srpske napredne stranke.
Foto: 021.rs
Mićin je na Instagramu opisao skup kao "veličanstven i dostojanstven skup više hiljada građana Novog Sada koji u mirnoj šetnji od Veternika do Futoga pšalju jasnu poruku da žele da žive normalno i slobodno".
"Veliki broj Novosađana je pristojno i jasno poručio da želi da im deca idu u škole, a studenti na fakultet. Da im niko ne blokira ulice. Ne dolazi pred kuće i stanove. Da im niko ne ispisuje grafite mržnje na fasadama kuća, samo zato što drugačije misle", istakao je Mićin.
"Danas smo još jednom potvrdili da je naša vizija zasnovana na boljoj sadašnjosti i budućnosti za sve", kaže gradonačelnik.
"Danas smo potvrdili da smo posvećeni dijalogu, zajedništvu, napretku i boljem životu svih ljudi. Današnji skup je pokazao da na svaku grupu blokadera koji na nasilnim skupovima i preko nekih televizija seju mržnju, dolazi mnogostruko veći broj građana koji žele miran i dostojanstven život", istakao je on.
Napisao je da "najoštrije osuđuje provokacije i napade blokadera na veličanstvenu kolonu mirnih i pristojnih ljudi koji su im krivi samo zato što misle drugačije".
"To je jedini program koji nude. To je jedina politika koju imaju. Novosađani to znaju. I Novosađani su im danas još jednom pokazali da ne podržavaju one koji uništavaju, blokiraju i napadaju neistomišljenike. Građani su poručili da treba da nastavimo sa politikom razvoja", poručio je Mićin.
On je zahvalio svim Novosađanima na prisustvu.
"Zahvaljujem se svim Novosađanima koji su mirno, uljudno i dobronamerno učestvovali u odbrani svog prava da se slobodno kreću, misle, govore i podržavaju politiku u koju veruju", zaključio je gradonačelnik Novog Sada u objavi na Instagramu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Dokle je stigla istraga o nadstrešnici: Začarani krug, institucije ne sarađuju sa tužilaštvom, ističu rokovi
29.06.2026.•
4
U istrazi korupcije na projektu modernizacije železnice od Novog Sada do Subotice javnost sve manje dobija informacije kako postupak napreduje, a sve više obaveštenja da policija ne sarađuje.
Višespratnice umesto kuća na Rotkvariji: Evo šta se planira
29.06.2026.•
5
Izmenama i dopunama Plana detaljne regulacije blokova oko ulice Vojvode Bojovića biće omogućena izgradnja novog stambeno-poslovnog objekta na uglu Vuka Karadžića i Đorđa Markovića Kodera.
Letnji utorak u Novom Sadu: Šta nam sve donosi osim visokih temperatura?
29.06.2026.•
0
Poslednji dan juna biće ujedno i najtopliji, jer nas očekuje maksimalnih 40 stepeni.
Usvojen završni račun budžeta Grada Novog Sada za prethodnu godinu
29.06.2026.•
0
Odbornici Skupštine Grada Novog Sada usvojili su završni račun budžeta grada za 2025. godinu sa 46 glasova za od 61 prisutnih odbornika.
FOTO: Mladi mozaicima popunjavaju rupe u centru Novog Sada
29.06.2026.•
10
Na rupama u asfaltu, u centru Novog sada, pojavili su se jedinstveni mozaici.
Studenti organizuju skup povodom 20 meseci od tragedije na Železničkoj stanici: "Pamtimo"
29.06.2026.•
4
Novosadski studenti u blokadi u sredu, 1. jula, organizuju skup povodom 20 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i smrti 16 osoba.
Menja se plan za deo Telepa kako bi se izgradila zgrada
29.06.2026.•
13
Na javnom uvidu nalazi se izmena Plana generalne regulacije za deo Telepa u kom planiraju spajanje parcela na kojima se trenutno nalaze kuće kako bi se izgradila zgrada.
Deo opozicije hteo da Skupština Novog Sada usvoji Deklaraciju o zaštiti novosadskog priobalja, vlast odbila
29.06.2026.•
7
Predstavnici novosadske opozicije podneli su zahtev Skupštini grada da se na dnevni red uvrsti Deklaracija o zaštiti novosadskog priobalja.
Zborovi građana pozivaju Novosađane sutra na javnu sednicu o projektu "Novi Sad na vodi"
29.06.2026.•
10
Zborovi Novog Sada pozvali su građane da u utorak, 30. juna, prisustvuju javnoj sednici Komisije za planove u Skupštini grada na kojoj će se raspravljati o projektu "Novi Sad na vodi".
Ministar Beriša slovačkoj deci u Kisaču rekao da treba da budu zahvalna Vučiću, usledila osuda izjave
29.06.2026.•
20
Organizacija "Bački Petrovac uz studente" osudila je izjavu ministra za ljudska i manjinska prava Dema Beriše.
Sjajne vesti iz Betanije: U Novom Sadu rođeno 26 beba, među njima i blizanci
29.06.2026.•
1
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 26 beba.
"Humanitarni ponedeljak" za Filipa Marjanovića na Štrandu
29.06.2026.•
0
Novosađani će imati priliku da pomognu sugrađaninu Filipu Marjanoviću u okviru akcije "Humanitarni ponedeljak", 29. juna, na Štrandu.
Pred Novosađanima najtopliji dan do sada - preporučuje se dodatni oprez
29.06.2026.•
1
Danas će u Novom Sadu biti sunčano i vrelo.
Roditelji učenika Jovine: Debakl na upisu, samo dva odeljenja kompletno popunjena
28.06.2026.•
55
Jovina gimnazija će ove godine od 11 planiranih odeljenja kompletno popuniti samo dva, navode roditelja đaka ove gimnazije u saopštenju.
Naredna dva dana u Novom Sadu do 39 stepeni, od srede pad temperature i mogući pljuskovi
28.06.2026.•
7
Nedelja pred nama počeće veoma toplo, a od srede se očekuje pad temperature.
Novosađani, još jedan "pakleni" dan pred nama
28.06.2026.•
3
Pred Novosađanima je još jedan vreo dan.
Kreni-promeni traži zaštitu novosadskog priobalja Dunava: "Obala mora ostati javni prostor"
27.06.2026.•
19
Odbornička grupa Kreni-Promeni Novi Sad podnela je Skupštini Grada Novog Sada predlog za dopunu dnevnog reda XVIII sednice, zakazane za 29. jun, kojim traži usvajanje Deklaracije o zaštiti novosadskog priobalja Dunava.
Nove grupe Škole za psihomotorni razvoj beba i tokom jula
27.06.2026.•
0
Gradski centar za unapređenje reproduktivnog zdravlja Doma zdravlja Novi Sad u Almaškoj 4 organizuje nove grupe Škole za psihomotorni razvoj beba tokom jula.
Toplotni talas ne popušta - danas do 38 stepeni: Dokle ovako?
27.06.2026.•
11
U najtoplijem delu dana temperatura će u Novom Sadu biti do 38, u Beogradu 36 stepeni.
Lepa vest stiže iz Betanije: Za jedan dan rođeno 20 beba, među njima dva para blizanaca
27.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno x beba.
Komentari 82
Najzad neko normalan
Novosadjanka
Ne smeš, nisu ti dali! Kakav je to život, kad ti je u rodjenom gradu, kretanje limitirano, jer si se prodao! Ej čoveče, prodao si se!
petar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar