
VIDEO: Policija intervenisala kod DIF-a, potisnuti građani
Nakon komemorativne šetnje više hiljada Novosađana i odavanja pošte stradalima u padu nadstrešnice, više policijskih vozila krenulo je u pravcu kampusa gde je oko 22 časa došlo do incidenata, a bačene su i šok bombe.

Foto: 021.rs
Povodom incidenta u blizini DIF-a, saopštenjem se oglasilo Ministarstvo unutrašnjih poslova, navodeći da je uspostavljen javni red u Novom Sadu, a da je jedan policajac pogođen ciglom u glavu.
"Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu, u kasnim večernjim satima, blagovremeno i profesionalno su reagovali prema većoj grupi od oko 280 lica koja se, nakon neprijavljene šetnje ulicama Novog Sada, ciljano okupila ispred glavnog ulaza Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja sa namerom da nasilno uđe u prostorije fakulteta", navodi se u saopštenju MUP-a.
Opširnije o tome šta je saopštio MUP pročitajte na OVOM LINKU.
Neposredno nakon incidenta, N1 je preneo da se pojedinim građanima ukazuje medicinska pomoć.
Bačene su i šok bombe, reporteri i korisnici društvenih mreža javljaju da "policija vija građane i da je veoma agresivna".
Prema informacijama sa terena, pojedini građani su na zemlji.
Policija u opremi za razbijanje demonstracija je intervenisala kod DIF-a.
Građani su potisnuti do kampusa. Navodno su upotrebljeni pendreci i šok bombe.
Kako javljaju građani, policija stoji na granici sa kampusom i blokira deo Bulevara cara Lazara.
Pretpostavlja se da je policija krenula ka kampusu nakon komemorativne šetnje i odavanja pošte za stradale na Železničkoj stanici.
Nakon komemorativne šetnje, veći broj policijskih vozila krenuo je u pravcu centra grada #NoviSad pic.twitter.com/msM7nIVZHF
— Radio 021 (@Radio021) September 1, 2025
Na snimku se vidi da je oko 22 časa došlo do incidenta.
Za sada nije poznato šta je prouzrokovalo ovaj incident.
Podsetimo, dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrik Drid ušao je jutros u zgradu fakulteta u pratnji policije. Uskoro je došlo do protesta i intervencije policije.
Patrik Drid je u zgradu fakulteta ušao u ranim jutarnjim satima, a bila je prisutna i policija. U jednom trenutku je razbijeno i staklo na zgradi.
Nakon što su građani počeli da se okupljaju u većem broju, stiglo je i policijsko pojačanje.
Nekoliko studenata se popelo na nadstrešnicu kod ulaza u zgradu, a zatim na fakultet ušli kroz prozor. U jednom trenutku policija je odgurala građane od ulaza u zgradu fakulteta.
Posle nekog vremena, studenti su napustili fakultet, poručujući da zgrada ostaje otvorena za studente i da će se održati sastanak kako bi se formulisali zahtevi za upravu.
Dekan Patrik Drid je rekao da će uprava razmotriti zahteve studenata. On je ukazao i na to da će studenti biti pozvani na sastanak čim se obave sanitarne popravke i čim se sredi zgrada. Dodao je i da se protiv studenata neće pokretati disciplinski postupci.
Opširnije pročitajte OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Parking servis upozorio na pokušaj prevare SPAM porukom za naplatu parkinga
02.09.2025.•
0
Javno komunalno preduzeće "Parking servis" saoštilo je da je uočilo da su pojedini korisnici njihovih usluga dobijali SPAM poruke koje je nepoznati pošiljalac poslao, lažno se predstavljajući korisnicima.
MUP: Uspostavljen javni red u Novom Sadu, policajac pogođen ciglom u glavu
01.09.2025.•
0
Ministarstvo unutrašnjih poslova oglasilo se saopštenjem povodom incidenata nakon komemorativne šetnje koji su se oko 22 časa dogodili u blizini Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja.
VIDEO Pogledajte koliko je bilo ljudi na skupu u Novom Sadu - snimak iz drona
01.09.2025.•
0
Studenti u blokadi Fakulteta tehničkih nauka objavili su na društvenim mrežama snimak komemorativne šetnje "Srednjoškolci pamte" iz vazduha.
FOTO, VIDEO Hiljade Novosađana na ulici deset meseci od tragedije: "Novi Sad pamti"
01.09.2025.•
9
Više hiljada Novosađana odazvalo se pozivu srednjoškolaca i odalo počast nastradalima na Železničkoj stanici pre deset meseci.
Oblačniji i topliji utorak u Novom Sadu, ima dešavanja: Šta vas sve očekuje?
01.09.2025.•
0
Još vam neće trebati kišobran, tek u sredu, što je dobro, pošto će u gradu biti nekoliko zanimljivih događaja koje možete posetiti.
Sanacija klizišta na Puckarošu: Rešavali stari problem, pojavio se novi
01.09.2025.•
2
Radovi na sanaciji klizišta Puckaroš, na državnom putu Petrovaradin - Sremski Karlovci, produžavaju se zbog novonastalog klizišta, saopštilo je Javno preduzeće "Putevi Srbije".
Marinković: Problem oko pada nadstrešnice širi od krivične odgovornosti
01.09.2025.•
2
Profesor Pravnog fakulteta Tanasije Marinković izjavio je da Anketna komisija o padu nadstrešnice od početka upozorava na to da je problem "mnogo širi od samo krivične odgovornosti".
MASA osudila "nasilni upad" na DIF: Prisustvo policije je opasan presedan
01.09.2025.•
10
Mreža akademske solidarnosti i angažovanosti osudila je to što je dekan novosadskog Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, kako su saopštili, "nasilno upao u tu ustanovu".
Patrik Drid ostaje na fakultetu, policija kod zgrade jer se ne oseća bezbedno
01.09.2025.•
24
Dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrik Drid kaže da će u zgradi ustanove ostati dok ne obezbedi fakultet.
Novosadskoj aktivistkinji ukinut pritvor pre šest dana - niko je nije obavestio
01.09.2025.•
5
Isidori Čeleketić, aktivistkinji i članici Pokreta slobodnih građana, ukinuta je mera kućnog pritvora 27. avgusta, ali nju, ni njenog branioca nadležne institucije o ovome nisu obavestile.
Tišina, buka, pa bes: Deset meseci od pada nadstrešnice
01.09.2025.•
4
Prošlo je 10 meseci od kada je pala nadstrešnica Železničke stanice u Novom Sadu i na mestu ubila 14 osoba, među kojima su i deca.
Protest "Srbijo, Novi Sad te zove" danas od 17h: "Kampus mora ostati slobodan"
01.09.2025.•
5
Protest "Srbijo, Novi Sad te zove" održaće se danas, 1. septembra, a okupljanje je od 17 časova u Kampusu.
Novosađani koji ove nedelje doniraju krv - dobijaju školski pribor za svoje školarce
01.09.2025.•
2
Zavod za transfuziju krvi Vojvodine će od danas, 1. do nedelje, 7. septembra, povodom početka nove školske godine, obradovati davaoce uručivanjem paketića školskog pribora za decu.
Počela nova školska godina, a Jovina gimnazija bez spoljnih saradnika: "Ugrožen kvalitet obrazovanja"
01.09.2025.•
11
Deo spoljnih saradnika u Gimnaziji "Jovan Jovanović Zmaj" izrazio je zabrinutost povodom početka školske godine, istakavši da spoljni saradnici, profesori i naučnici sa novosadskog univerziteta neće biti angažovani.
Desk&More stigao u Novi Sad: Fleksibilne kancelarije sa pogledom na budućnost
01.09.2025.•
0
Desk&More, domaći brend fleksibilnih kancelarija, otvorio je svoju prvu lokaciju van Beograda – poslovni prostor u srcu Novog Sada, na Bulevaru oslobođenja 60.
U Novom Sadu ove nedelje suvo, kiša, suvo, kiša
01.09.2025.•
0
U utorak će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno i toplije.
FOTO, VIDEO: Novosađani zastali, tišinom obeležili deset meseci od pada nadstrešnice
01.09.2025.•
17
Građani su danas zastali na više raskrsnica u Novom Sadu kako bi sa 16 minuta tišine odali poštu stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice i tako obeležili deset meseci od ove tragedije.
VIDEO Nakon koškanja građana i policije: Kod DIF-a mirno, studenti izašli iz zgrade fakulteta
01.09.2025.•
71
Dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrik Drid ušao je jutros u zgradu fakulteta u pratnji policije. Uskoro je došlo do protesta i intervencije policije.
VIDEO Flaše piva ispale iz kamiona na putu kod Novog Sada: Srča rasuta po celom kolovozu
01.09.2025.•
11
Na Zrenjaninskom putu rano jutros došlo je do nezgode kada su se iz kamiona na kolovoz ispale gajbe s pivom.
Slobodan univerzitet o situaciji na DIF-u: Još jednu instituciju u kampusu preuzela policija
01.09.2025.•
2
Akademska mreža Slobodan univerzitet najoštrije osuđuje napad na studente Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u Novom Sadu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar