Kako su najavili, do ograničenja će doći i večeras, od 01.00 do 04.30 sati.
Objašnjavaju da su bunari na izvorištu Petrovaradinska ada nakon havarije na elektroenergetskom sistemu bili van funkcije, što je izazvalo značajne gubitke vode u rezervoarima.
Dodaju da je u otklanjanju kvara na elektroenergetskom kablu, koji je bio ispod ploče od armiranog betona, radio veliki broj radnika i mehanizacije.
"Kvar je otklonjen u tri sata ujutru, nakon više od šest sati intenzivnih radova, tokom kojih je sistem gubio oko 600 litara vode u sekundi. Svi bunari su od otklanjanja kvara ponovo u funkciji, ali zbog nastalih gubitaka rezervoari nisu još uvek u potpunosti dopunjeni, zbog čega je neophodno i da se večeras nastavi sa ograničenjem u isporuci vode", navodi se u saopštenju.
JKP "Vodovod i kanalizacija", dodaju, zahvaljuje se građanima na razumevanju i strpljenju.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.