Radikali duguju 1,2 miliona dinara Novom Sadu, kažu da će sve biti rešeno
Srpska radikalna stranka trenutno Novom Sadu duguje 1,2 miliona dinara za zakup stranačkih prostorija. Iz redova radikala stiže poruke da će sve biti regulisano.
Foto: 021.rs
Prema podacima koje je 021.rs dobio od Gradske uprave za imovinu i imovinsko-pravne poslove, gradu su za zakup prostorija trenutno novac ostali dužni samo Demokratska stranka i Srpska radikalna stranka.
Dok je dug demokrata skoro 83.000 dinara, radikalski dug je veći - više od 1,2 miliona dinara.
Uz to, podaci koje je dobio 021.rs pokazuju i da je radikalima početkom januara ove godine istekao ugovor za zakup tih prostorija.
Đurađ Jakšić, šef radikala u Novom Sadu i zamenik gradonačelnika, za 021.rs kaže da je u pitanju dug "iz ranijeg perioda" te da je njegova stranka ušla u reprogram za finansiranje tog duga.
"Redovno izmirujemo i zakup i komunalije. Ovo je dug iz nekog prethodnog perioda koji ćemo regulisati do sredine 2026. godine", navodi Jakšić.
On navodi i da su radikali sklopili novi ugovor sa gradom za 2026. godinu, te da je taj problem već rešen.
Na pitanje kako se toliki dug "nagomilao", Jakšić kaže da zakup ni u jednom trenutku nije bio problematičan, ali da su ranije bile određene obaveze za komunalije koje nisu pokrivene.
"Imajući u vidu da je prostor koji koristimo, od gotovo 1.000 kvadrata, u samom centru grada, taj dug koji navodite je zaista minimalan, a kažem, potpisali smo reprogram i sve će biti regulisano do sredine ove tekuće godine. Budite bez brige sa te strane", zaključuje Jakšić.
Srpska radikalna stranka je jedna od 20 stranaka koje trenutno zakupljuju prostor od grada.
Njihov prostor na Bulevaru Mihajla Pupina ima više od 1.000 kvadrata i za njega su prema ugovoru dosad plaćali nešto manje od 65.000 dinara mesečno.
Zaseban tekst o tome kako stranke iznajmljuju prostorije u Novom Sadu i koliko za to plaćaju, objavićemo u petak.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
RHMZ: Obilni pljuskovi u naredna dva sata u Vojvodini
11.06.2026.•
0
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje da se u naredna dva sata na području Vojvodine, Beograda, u delu zapadne Srbije i Šumadije očekuju obilni pljuskovi.
Novosađani, petak nam donosi mnogo događaja: Ostaje oblačno, ali bez kiše
11.06.2026.•
0
Bliži nam se kraj još jedne radne nedelje, a u Novom Sadu nas očekuje oblačno vreme, puno kulturnih događaja i novih filmova
Šekspir festivalu zatvorena vrata Vile Stanković u Čortanovcima
11.06.2026.•
21
Šekspir festival ove godine po prvi put neće biti održan u Vili Stanković u Čortanovcima.
Mićin: Jezerce će biti vraćeno u Futoški park
11.06.2026.•
36
Jezerce koje se nekada nalazilo u Futoškom parku, biće vraćeno, najavio je gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin.
Naprednjaci u Novom Sadu koristili i državni brod-laboratoriju tokom akcije na Dunavu
11.06.2026.•
81
Tokom akcije pristalica Aleksandra Vučića i Srpske napredne stranke u sredu, 10. juna, u Novom Sadu, korišćen je i brod "Argus", takozvana "ploveća laboratorija".
Sutra toplije i vedrije u Novom Sadu
11.06.2026.•
1
Petak će u Novom Sadu biti suv i umereno oblačan, uz dosta sunčanih intervala.
Veliki bilbordi "Srbija pobeđuje" u centru Novog Sada
11.06.2026.•
79
Na zgradi u centru Novog Sada postavljena su dva velika bilborda sa porukom "Srbija pobeđuje".
Novi Sad rekorder po troškovima za registraciju, osiguranje i popravke službenih vozila
11.06.2026.•
18
Gradovi u Srbiji potrošili su više od 133 miliona dinara odnosno oko 1,14 miliona evra tokom prošle godine za registraciju, osiguranje i popravke službenih vozila.
"Nerešeno" u Betaniji: Rođeno devet devojčica i isto toliko dečaka, među njima dva para blizanaca
11.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Pred Novosađanima znatno svežiji dan, očekuju se pljuskovi
11.06.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti osetno svežije, a očekuju se i pljuskovi.
Četvrtak pred Novosađanima: Osveženje uz filmove i predavanja
10.06.2026.•
0
Novosađani, dolazi kiša i grmljavina, ali ipak imate priliku da posetite neki od mnogobrojnih događaja koji vas očekuju ovog četvrtka.
VIDEO Đaci Jovine gimnazije najavili bojkot nastave: "Budućnost pripada učenicima, a ne direktoru koji kleči"
10.06.2026.•
37
Skup ispred SNP-a završen je večeras najavom đaka Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" da će od sutra bojkotovati nastavu pošto nisu zadovoljni načinom na koji direktor te ustanove Radivoje P. Stojković vodi školu.
VIDEO Akcija naprednjaka u Novom Sadu: Kako je izgledalo sve pre početka - uputstvo za baklje i katamaran
10.06.2026.•
71
Pristalice Aleksandra Vučića organizovale su danas akciju u Novom Sadu, koja je uključivala veći broj aktivista, čamce, zastave, baklje i druge rekvizite.
Slučaj "Nadstrešnica" ponovo na Apelacionom sudu, optužni akt treći put potvrđen
10.06.2026.•
5
Predsednik Višeg suda u Beogradu Dragan Milošević kaže da je taj sud treći put doneo odluku o potvrdi optužnog akta u slučaju "Nadstrešnica", ali je predmet ponovo u Apelacionom sudu od 22. maja jer su se žalile stranke.
Novosadski studenti bez apsolventske večeri, optužuju studentski parlament
10.06.2026.•
15
Petsto studenata Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, apsolventi dva departmana, trebalo je da obeleže kraj osnovnih studija. Njihova proslava je otkazana, zbog čega optužuju "zvanične predstavnike studenata".
Sutra u Novom Sadu najviše 19 stepeni i mogući su pljuskovi
10.06.2026.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti znatno svežiji, a očekuju se i pljuskovi sa grmljavinom.
Mićin: Novi Sad treba da bude moderan evropski "smart city"
10.06.2026.•
49
Novi Sad zaslužuje da bude moderan evropski "smart city".
Danas novi protest roditelja đaka Jovine gimnazije: Planirane šetnje, govori i nastup hora
10.06.2026.•
4
Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" danas, 10. juna organizuju protest "Poslednji čas za spas Jovine" ispred Srpskog narodnog pozorišta.
Parking ispod prozora, a stanarska karta ne vredi: Čudan slučaj stanara Bulevara oslobođenja
10.06.2026.•
40
Novosađani koji žive u zgradi na Bulevaru oslobođenja 94 sa svojim povlašćenim stanarskim kartama mogu da parkiraju svuda u komšiluku, ali ne i iza zgrade u kojoj žive.
Još danas vrelo u Novom Sadu, večeras stiže osveženje
10.06.2026.•
0
Još danas će u Novom Sadu biti veoma toplo, a onda sledi nekoliko osetno svežijih dana.
Sreda u Novom Sadu: Topao dan, koncerti, radionice i večernje nevreme
09.06.2026.•
1
Početak juna u Novom Sadu je do sada topao, ali meteorolozi najavljuju zahlađenje u narednim danima.
Komentari 37
Mama
Realno za vadikale u celoj Srbiji dosta soba 4x4
Lala
Hahaha....
Novosadjanin
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar