FOTO: Preko noći osvanula bista Čehova na Grbavici, ne zna se ko ju je postavio

Pre desetak dana na uglu Ulica Antona Čehova, Gogoljeve i Doža Đerđa pojavila se bista čuvenog ruskog dramaturga, ali nije poznato ko ju je postavio niti ko je autor ovog dela.
FOTO: Preko noći osvanula bista Čehova na Grbavici, ne zna se ko ju je postavio
Foto: 021.rs
U Skupštini Grada nije pokrenut ni jedan postupak za postavljanje spomenika Čehovu na ovom delu Grbavice ili bilo gde u Novom Sadu, a na pitanje ko je postavio ovu bistu i dalje nema odgovora.
 
Osim što je nepoznato ko je postavio bistu ruskog klasika, ne zna se ni ko je autor ovog dela. Nalazi se na betonskom postolju na kome stilizovano piše ime ruskog dramaturga ali bez potpisa autora. Spomenik je okružen zelenilom koje su ranije postavile gradske službe.
 
Bista je postavljenja pre desetak dana.
 
"Ja stvarno ne znam ko je to postavio, došao sam na posao jedan dan i ta bista se tu pojavila", rekao je jedan od radnika iz obližnjeg lokala.
U trenutku pisanja ove vesti od grada nismo dobili odgovor na pitanje ko je postavio ovaj spomenik niti da li su upoznati sa tim ko je autor ovog dela.
 
 
Osim gradskih vlasti, ni stanari ovog naselja ne znaju ko je i zbog čega postavio bistu Antona Čehova na uglu istoimene ulice.
 
"To se tu pojavilo preko noći, mislila sam da je Grad Novi Sad to postavio, stvarno ne znam ko je to mogao da postavi", poručila je stanarka Grbavice a 021.rs.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Rus

    22.05.2026 21:23
    Svaki biznes trebalo bi da funkcioniše za svakog mušteriju. Generalno retko idem na kafu, ali video sam srba u ruskim kaficima poput Le Bol, Martin, Filipenko i td. Ako Vas zanima kakva je situacija preporučujem da odete sami na kafu pa vidite, nadam da nije istina.
  • @Rus

    22.05.2026 18:58
    Nije ni važno jeste li ili nije, većina komentara na tu temu je pozitivna osim par dežurnih kontraša koji će u svemu pronaći zamerku. Mene bi pre zabrinulo ovo što pišu pojedinci da u ruskom kafeu nailaze na neodobravanje što su tu... ima li u tome istine ili dotični preuveličavaju?
  • Sladoje

    22.05.2026 17:59
    @ Hmmm
    Svaka čast na komentaru. Nula botovskih kliktanja, dok ne pročitaju moj komentar. Ne znaju ćaciji ko je Banksi.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti