Novosadski indi rok bend Monohrom obeležava deceniju postojanja objavljivanjem singla "nedelja '26.", a reč je o reizdanju hita sa deibtantskog albuma "Monohrom" iz 2016. godine.
Upravo ova pesma vremenom je postala jedan od najvećih koncertnih favorita benda, pesma koju publika najglasnije peva.
Za ovaj jubilej, Monohrom je odlučio da se vrati počecima i da pesmu snimi ponovo, ovog puta sa iskustvom, energijom i prepoznatljivim zvukom koji je bend izgradio tokom prethodnih 10 godina.
"Pesma je posvećena nedeljnoj melanholiji, sporim popodnevima i propuštenim prilikama, ali u isto vreme podseća da je nedelja ipak samo jedan dan i da će već sutra sve izgledati drugačije", ističe pevač u bendu Oskar Marko.
Nova verzija pesme dolazi nakon intenzivne koncertne promocije prethodnog albuma "Radio tišina" i klupskih i festivalskih nastupa širom regiona, čija je kruna bio prošlogodišnji nastup benda na Main Stage-u zagrebačkog InMusic festivala.
Spot za pesmu režirao je Igor Zečević, a singl je objavljen za izdavačku kuću Kontra Rights. Pesma je snimana u Out There Studiju kod Uroša Milkića.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković obišla je Sabornu crkvu Svetog velikomučenika Georgija u Novom Sadu i najavila početak radova na restauraciji enterijera hrama.
Studentska tribina u saradnji sa zborovima Rejona 6 (Limani 1, 2, 3 i Vera Pavlović), održaće se u subotu, 13. juna uLimanskom parku, najavljeno je u pozivu organizatora.
Građani i srednjoškolci u Sremskim Karlovcima odavali su poštu stradalima u padu nadstrešnice u tišini, dok su se na drugoj strani raskrsnice nalazile pristalice Srpske napredne stranke koje su puštale rodoljubive pesme.
Profesori i roditelji đaka Jovine gimnazije došli su u Beograd na sastanak sa ministrom Dejanom Vukom Stankovićem o njihovom zahtevu za smenu direktora, ali se, kako kaže majka jednog od đaka, on nije pojavio.
Zborovi građana organizuju skupove na Limanu kako bi se građani informisali i izjasnili o planu za izgradnju novosadskog priobalja, poznatijem kao "Novi Sad na vodi".
Više od 1.500 studenata Univerziteta u Novom Sadu potpisalo je peticiju kojom zahtevaju da se ukine obavezno iseljavanje iz studentskih domova tokom leta.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje da se u naredna dva sata na području Vojvodine, Beograda, u delu zapadne Srbije i Šumadije očekuju obilni pljuskovi.
Tokom akcije pristalica Aleksandra Vučića i Srpske napredne stranke u sredu, 10. juna, u Novom Sadu, korišćen je i brod "Argus", takozvana "ploveća laboratorija".
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar