Na plakatima SRS vidi se generalska šapka Ratka Mladića, i poruka "Đenerale, tvojoj majci hvala".
Plakati su se pojavili danas na dan koji se obeležava u Srebrenici povodom mučkog ubistva 8.372 Bošnjaka tokom 1995. godine.
Ratko Mladić je 2017. godine, Međunarodnim krivičnim sudom za bivšu Jugoslaviju, osuđen na doživotni zatvor zbog zločina protiv čovečnosti tokom rata u Bosni i Hercegovini 1992-1995. godine.
Pored Mladića, na doživotni zatvor osuđen je i bivši predsednik Republike Srpske Radovan Karadžića, a izrečene su i još tri doživotne kazne.
Suđenje Mladiću počelo je 16. maja 2012, a izvođenje dokaza trajalo je više od četiri godine.
Veće je zasedalo tokom 530 dana suđenja, predočena su svedočenja 592 svedoka i gotovo 10.000 dokaznih predmeta.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 54
Trt
Svuda ste nepoželjni i u jednom trenutku ćete morati da prihvatite da ste vi problem.
Milan
Srba
Pre će ukrasti nego raditi
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar