VIDEO: Gradska kuća u skelama

Počeli su najavljeni radovi na rekonstrukciji Gradske kuće u Novom Sadu zbog štete koja je napravljena 5. novembra 2024. godine.
VIDEO: Gradska kuća u skelama
Foto: 021.rs
Sanacija Gradske kuće se izvodi zbog navodne štete koja je naneta tokom velikog protesta u Novom Sadu 5. novembra 2024. godine nakon pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Radove će izvoditi firme "NPN" i "Ornament-investinženjering" za šta je Zavod za zaštitu spomenika kulture izdvojio skoro 204,5 miliona dinara.
Reč je o prvoj fazi konzervatorsko-restauratorskih i sanacionih radova, a to podrazumeva zamenu stolarije, kao i radove na krovnoj konstrukciji i fasadi tornja. 
 
Beogradska firma "Ormament-investinženjering" biće zadužena za radove na fasadi tornja, kao i radove na krovnoj konstrukciji, zameni prozora atrijuma, fasadi ka Kralja Aleksandra i na fasadi ka Trgu slobode.
 
Za zamenu prozora na fasadi ka Pozorišnom trgu zadužena je novosadska kompanija "NPN".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Radio 021 (@radio_021)

Podsetimo da su vlasti najavile rekonstrukciju Gradske kuće nakon velikog protesta, 5. novembra u Novom Sadu, zbog tragedije na Železničkoj stanici kada je pričinjena velika materijalna šteta.

Tada je saopšteno i da oštećenja na fasadi ne mogu biti uklonjena samo farbanjem ili čišćenjem, već je potrebna kompletna restauracija.

Takođe, Pokrajinska vlada je za  izradu potrebne dokumentacije prošle godine izdvojila skoro devet miliona dinara.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Post Apokaliptik

    19.08.2026 14:31
    Za te pare očekujem da fasada i svaki prozor zajedno sačinjavaju ravan ekran visoke rezolucije na kome ćemo moći uživo da pratimo već najavljenu misiju srpske kosmičke flotile (SNSA) na Mars, sa poletanjem s krova gradske kuće u srpskoj Subotici, te sletanjem na tavan mesne zajednice srpski Prizren, dogodine.
  • Blue

    19.08.2026 14:18
    A voda?
    2 miliona eura za fasadu?

    A to sto gradski delovi kao Ali egovac nemaju vodu, kanalizaciju?

    Vi krecite, umesto da obezbedite za te pare osnovne ljudske potrebe gradjanima.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti