Radionica "Kultura dijaloga o mentalnom zdravlju" u subotu u Digitalnom omladinskom centru
Radionica "Kultura dijaloga o mentalnom zdravlju" održaće se u subotu, 15. oktobra u Digitalnom omladinskom centru.
Foto: Pixabay
Ova radionica se odvija u okviru novosadskog Festivala mentalnog zdravlja.
Radionica će se održati u formi laboratorije za participaciju građana, koja podrazumeva aktivno učešće svih prisutnih.
Na početku će se govoriti o iskustvima i problemima s kojima se svakodnevno suočavaju osobe s iskustvom psihijatrijske hospitalizacije, kao i na način brige o mentalnom zdravlju u našem okruženju.
Nakon toga će građani imati priliku da kroz grupni rad i dijalog osmišljavaju i predlažu rešenja koja mogu podstaći bolju brigu o mentalnom zdravlju, kao i detabuizaciju i adekvatnu integraciju osoba sa problemima mentalnog zdravlja.
U znak zahvalnosti za aktivno učešće u ovoj laboratoriji, Gradska biblioteka u Novom Sadu pokloniće besplatnu člansku kartu biblioteke svim učesnicima.
Događaj organizuju i vode Gradska biblioteka u Novom Sadu, Ivana Jovanović Arsić ispred Udruženja "Kulturis", i psiholozi Jovana Ćojder i Luka Todorović ispred Udruženja "Patrija", uz učešće dr Snežane Ukropine iz Instituta za javno zdravlje Vojvodine.
Radionica će se održati od 10 do 13 časova. Učešće je besplatno, a prijave su obavezne na mejl prihvatiizazov@kulturis.org.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vodič
Koncert "Omaž kompozitoru Svetozaru Saši Kovačeviću" u sredu u Matici srpskoj
07.04.2026.•
0
Koncert "Omaž kompozitoru Svetozaru Saši Kovačeviću" ansambla "Kamerna rezonanca" održaće se u sredu, 8. aprila u Svečanoj sali Matice srpske.
"Noć geografije" u sredu na PMF-u
06.04.2026.•
0
"Noć geografije" (Geonight) biće održana u sredu, 8. aprila, na Prirodno-matematičkom fakultetu.
Francuski pevač Benžamen Pija nastupa 16. aprila u Novom Sadu
06.04.2026.•
0
Francuski pevač Benžamen Pija, poznat po poetičnom i savremenom muzičkom izrazu, nastupiće sredinom aprila u Novom Sadu.
Izložba "Heroji novosadskog neba" od srede u Arhivu Vojvodine
06.04.2026.•
1
Izložba "Heroji novosadskog neba" biće otvorena u sredu, 8. aprila, u Arhivu Vojvodine.
Mathieu Sylvestre i Goran Lončarević u utorak u CK13
06.04.2026.•
0
Mathieu Sylvestre i Goran Lončarević nastupiće u utorak, 7. aprila, u CK13.
Koncert klasične i filmske muzike u sredu u Poklon zbirci Rajka Mamuzića
06.04.2026.•
0
Koncert klasične i filmske muzike održaće se u sredu, 15. aprila u Galeriji likovne umetnosti poklon zbirci Rajka Mamuzića, povodom obeležavanja Međunarodnog dana umetnosti.
Vojvođanski festival klasične gitare od 6. do 9. aprila
05.04.2026.•
0
Vojvođanski festival klasične gitare biće održan u Novom Sadu od 6. do 9. aprila.
Dobrotvorna šetnja i poseta manastirima Jazak i Mala Remeta danas na Fruškoj gori
05.04.2026.•
0
Dobrotvorna šetnja po Fruškoj gori i poseta manastirima Jazak i Mala Remeta održaće se danas, 5. aprila.
Veče irske muzike i plesa u Novom Sadu: Hard Green Band u Gradskoj koncertnoj dvorani
04.04.2026.•
1
U Gradskoj koncertnoj dvorani (Bulevar cara Lazara 67) u utorak, 7. aprila, biće održano veče posvećeno irskoj muzici i plesu.
Vođenja kroz izložbu "Umetnička zbirka Matice srpske" tokom vikenda
03.04.2026.•
1
Autorska vođenja kroz izložbu "Umetnička zbirka Matice srpske" u Galeriji Matice srpske biće održana tokom vikenda, 4. i 5. aprila.
Monodrama "Ja sam pas i zovem se Salvatore" u subotu u Muzeju Vojvodine
03.04.2026.•
0
Monodrama "Ja sam pas i zovem se Salvatore" Veselina Gatala u dramatizaciji, režiji i izvođenju Jelene Kesić, biće izvedena u subotu, 4. aprila, u Muzeju Vojvodine, u Dunavskoj 35.
Promocija monografije "Novosadski kulturni plakat – pojave, autori, dela" u MSUV
03.04.2026.•
0
Promocija monografije "Novosadski kulturni plakat – pojave, autori, dela" kustosa Vladimira Mitrovića, održaće se u petak u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine.
Veče klasične muzike u petak u KCV "Miloš Crnjanski"
02.04.2026.•
0
U Kulturnom centru Vojvodine "Miloš Crnjanski" će u petak, 3. aprila, biti održano veče klasične muzike.
Izložba Ljiljane Kalem u Američkom kutku
02.04.2026.•
0
Izložba "Ispod slojeva" Ljiljane Kalem, biće otvorena u petak, 3. aprila, u Američkom kutku.
Predstava i radionica za decu "Trša" u subotu u Galeriji Matice srpske
02.04.2026.•
0
Predstava i radionica za decu od 6 do 10 godina "Trša" biće održana u subotu, 4. aprila, u Galeriji Matice srpske.
Predstavljanje knjige "Krici i odjeci Livanjskog polja" u petak u Istorijskom arhivu
02.04.2026.•
0
U okviru izdavačke delatnosti manastira Žiče, biće predstavljena knjiga "Krici i odjeci Livanjskog polja", Gordane Dostanić u sali Istorijskog arhiva.
Sir Richard Bishop, The Cyclist Conspiracy i Lenkeš/Faki Duo u petak u Omladinskom centru CK13
02.04.2026.•
0
Sir Richard Bishop, The Cyclist Conspiracy i Lenkeš/Faki Duo nastupiće u petak, 3. aprila u Omladinskom centru CK13.
Kviz posvećen Francuskoj u petak u Galeriji Matice srpske
01.04.2026.•
0
U Galeriji Matice srpske će, u petak, 3. aprila, biti održan kviz pod nazivom "Quiz de France" koji će biti posvećen poznavanju opšte kulture Francuske.
Predavanje "Zavodljivost lepih predmeta" u četvrtak u Muzeju Vojvodine
01.04.2026.•
0
Predavanje "Zavodljivost lepih predmeta - primer ostave iz Čuruga" biće održano u četvrtak, 2. aprila, u Muzeju Vojvodine.
"Ožalošćena porodica" u Radničkom domu u četvrtak
01.04.2026.•
0
Predstava "Ožalošćena porodica" Branislava Nušića , u izvođenju članova udruženja "Šmiranti", biće premijerno izvedena u Radničkom domu, u četvrtak, 2. aprila.
Dve večeri kamerne muzike u Gradskoj koncertnoj dvorani
01.04.2026.•
1
Festival kamerne muzike "Blisko", koji će okupiti istaknute muzičare međunarodne reputacije, biće održan u Gradskoj koncertnoj dvorani, u petak i subotu, 3. i 4. aprila.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar