Razgovori o knjizi Dragoljuba Mandića "Smrt slobodi" u petak u Klubu SKCNS-a

Razgovori o knjizi Dragoljuba Mandića "Smrt slobodi" održaće se u petak, 29. maja, u Klubu SKCNS-a, u Vladimira Perića Valtera 5.
Razgovori o knjizi Dragoljuba Mandića "Smrt slobodi" u petak u Klubu SKCNS-a
Foto: 021.rs
U razgovoru će, pored autora, učestvovati Mihael Antolović, profesor na Pedagoškom fakultetu u Somboru, Slobodan Bjelica, profesor na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu i Nenad Đukin, urednik programa u SKCNS-u.
Politički put Borislava Pekića, glavnog protagoniste knjige "Smrt slobodi", otkriva život čoveka koji je, mnogo pre nego što je napisao "Vreme čuda", postao čudo sam po sebi, mladić osuđen na dugogodišnju robiju koji je u mraku zatvorske ćelije pronašao svetlost svoje buduće književnosti.

Njegovo "hodočašće" kroz totalitarni poredak nije ga slomilo, naprotiv, iz njega je izašao duhovno slobodniji od mnogih koji su bili "na slobodi".
Program počinje u 19 časova.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Teme

SKCNS

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vodič