Jedna osoba poginula je od posledica eksplozije koja se dogodila u fabrici naoružanja "Arsenal" u Kazanluku u Bugarskoj, dok se više osoba vodi kao nestalo.
Ambasada Ukrajine u Beogradu dobila je zahtev bivšeg ukrajinskog obaveštajca Andrija Naumova, koji se od juna nalazi u pritvoru u Srbiji, u kojem traži posetu predstavnika te ambasade.
"Ovo je pobeda crkve i klerikalnih i konzervativnih struktura u Srbiji", kaže profesorka Biljana Stojković povodom najave da će udžbenici iz biologije za osmi razred morati da se menjaju.
Policajci iz PS Čukarica su nakon višemesečnog rada, u saradnji sa kolegama iz Valjeva i Loznice i Posebnim tužilaštvom za visokotehnološki kriminal uhapsili 10 osoba.
GSP je saopštio da će od sred,e 5. oktobra, do ponedeljka, 12. oktobra, zbog radova u Hajduk Veljkovoj biti izmenjeno kretanje autobusa na liniji 5, kao i da se ukida stajalište za liniju 11B.
Radna grupa Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja utvrdila je da treba ispraviti nedostatke u sedam od osam odobrenih udžbenika za biologiju za osmi razred osnovne škole.