Tribina "Ekološki pokreti i društvena kritika: Kako su počeli?" održaće se u prostorijama Nezavisnog društva novinara Vojvodine na Spensu u petak, 27. maja.
Savez komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ) pozvao je "svu antifašističku i progresivnu javnost da digne svoj glas" i spreči pomen nacističkom generalu i zločincu Valteru Štetneru.
U Višem sudu u Novom Sadu je završen glavni pretres protiv D. P. (39) iz Veternika, orkivljenom za pokušaj ubistva kolima na parkingu kod Master centra.
Jedinstveni muzički spektakl na otvorenom, impozantno delo Karla Orfa "Karmina burana", biće izvedeno danas, 25. maja na platou Srpskog narodnog pozorišta.
Vlada Srbije je nedavno donela Zaključak po kome se Elektroprivredi odobrava uvoz od četiri miliona tona uglja, koliko je procenjeno da EPS-u, zbog trenutne situacije, nedostaje do kraja 2023. godine.
Ukupan dug 20 najvećih privrednih dužnika za struju u Srbiji, među kojima su mahom državna preduzeća, prema poslednjim podacima od 10. aprila iznosi 17,2 milijarde dinara.
Aktivisti neformalne grupe građana "Rusi, Ukrajinci, Belorusi i Srbi zajedno protiv rata" precrtali su juče nekoliko "Z" na stubovima u prolazu Bezistan u centru Beograda.