Član Predsedništva Srpske stranke Zavetnici Milica Đurđević Stamenkovski i lider Srpskog pokreta Dveri Boško Obradović obelodanili su danas osnivanje Trećeg bloka.
Finska će u roku od nekoliko nedelja doneti odluku o mogućoj kandidaturi za članstvo u NATO kao rezultat ruske invazije na Ukrajinu, izjavila je danas u Stokholmu finska premijerka Sana Marin.
Oko 42 odsto ispitanika u Srbiji smatra da agresija Rusije na Ukrajinu nije opravdana, 35 odsto smatra da jeste, dok oko 23 odsto nije znalo da odgovori na pitanje.
Rukovodstvo Švedske Socijaldemokratske partije odlučilo je da premijerka Magdalena Anderson u junu ove godine podnese zahtev za ulazak u NATO, saopštili su danas stranački izvori.
Sedam preduzeća odabrano je da ove godine ugradi solarne panele Novosađanima u okviru sufinansiranja ove mere energetske efikasnosti, odlučilo je Gradsko veće.
Pijačni prodavci, koji su došli u Beograd iz cele Srbije da iskažu protivljenje uvođenju fiskalnih kasa, blokirali su saobraćaj na trgu Slavija i najavili da će tu ostati "do daljeg".
Prvo osnovno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv Gorana Stamenkovića, šefa smene u policiji koji je priznao krivicu za to što se policija nije odazvala na pozive građana u slučaju Savamale 2016.
Ispred zgrade u Ulici Miloša Crnjanskog od 2 do 10, na Limanu, biće dozvoljeno parkiranje na nekoliko mesta, potvrđeno je za 021.rs u JKP "Parking servis".
Pokrajinska vlada je izdvojila 100,4 miliona dinara za izgradnju objekta za dnevni boravak u okviru Doma za odrasle i starije "Sveti Vasilije Ostroški Čudotvorac" u Novom Bečeju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić optužio je crnogorskog predsednika Mila Đukanovića i kosovskog premijera Aljbina Kurtija da šire "ogoljenu mržnju prema Srbima i Srbiji".