Političke stranke u Srbiji različito ocenjuju pravosnažnu presudu Haškog tribunala kojom je nekadašnji lider Srba u BiH Radovan Karadžić, osuđen na doživotnu kaznu zatvora.
Srbija je na 70. mestu svetske rang liste o sreći koja obuhvata 156 zemalja, navodi se u danas objavljenom izveštaju UN-a (World Happiness Report 2019).
Pokrajinska vlada je na današnjoj sednici donela odluku o dodeli 175 miliona dinara bespovratnih sredstava porodicama u kojima se rodi treće ili četvrto dete za rešavanje stambenog pitanja ili za unapređenje uslova stanovanja na teritoriji Vojvodine, za 2019. godinu.
Studenti Beogradskog univerziteta, koji su u protetsnoj šetnji stigli do zgrade RTS-a, poručili su da traže slobodu medija, kako bi se "čula njihova reč", jer na to "imaju pravo".
Dinar će u četvrtak neznatno promeniti vrednost u odnosu na evro i zvanični srednji kurs biće 117,92 dinara za jedan evro, što će biti najjača vrednost dinara u ovoj godini, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) nakon skoro godinu dana dodelio je deset regionalnih televizijskih frekvencija i osam dozvola za medijske usluge radija, a Udruženje novinara Srbije (UNS) ocenilo je da su dozvole dodeljene uglavnom medijima, koji su po vlasničkoj strukturi ili uređivačkoj politici bliski vlastima.
Petnaest učenika iz Novog Pazara počelo je danas studijsku posetu Novom Sadu koja je organizovana kako bi se mladi iz dve sredine upoznali i stekli nova iskustva i sagledavanja različitosti u lokalnoj zajednici.