Milan Pavković, branilac aktiviste Davora Stefanovića, rekao je da još nema zvaničnu informaciju ko je njegovom branjeniku polomio nos u zatvoru na Klisi.
Uvođenje stranih privatnih fakulteta trenutno je jedna od izglednih izmena u Zakonu o visokom obrazovanju, koja vraća na vreme pre blokada, kada je taj isti predlog povučen iz skupštinske procedure.
Poziv vrha SNS-a i predsednika Srbije Aleksandra Vučića na blokadu Apelacionog suda u Novom Sadu zbog pritvora njihovim aktivistima osumnjičenim za prebijanje studenata, opasan je presedan.
Sudija Ustavnog suda u penziji Zoran Ivošević političku situaciju u Srbiji opisuje kao nenormalnu, a kaže da ponašanje predsednika nema veze sa osnovnim ustavnim principima i vladavinom prava.
Američki predsednik govorio o genocidu nad belcima na sastanku sa južnoafričkim liderom. Delegaciji iz Afrike pušten i video o navodnim zločinima nad belim poljoprivrednicima.
Zemljotres jačine 6,1 stepeni Rihterove skale osetio se jutros u morskom području severno od grčkog ostrva Krit, prema podacima Geodinamičkog instituta u Atini.
U Nepalu je započet popis majmuna kako bi se obuzdao rastući probleme sa tim životinjama u nepalskim selima, gde uništavaju useve i sukobljavaju se sa ljudima.
Evroposlanik i izvestilac za Srbiju Tonino Picula izjavio je da izjave srpskog predsednika Aleksandra Vučića postaju sve bizarnije u potrazi za spoljnim krivcima dubokih podela u Srbiji.