Institut poslaničkih pitanja, koji se održava poslednjeg četvrtka u mesecu u skupštini Srbije, završen je danas oko 19 sati, a priliku da postavi pitanje imalo je pet poslanika.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je rekao da zbog obaveza u inostranstvu nije siguran da će moći da prisustvuje sednici Skupštine o zabrani eksploatacije litijuma koju je tražila opozicija.
Uprava Filozofskog fakulteta u Novom Sadu odbacila je disciplinsku prijavu studenata iz organizacije STAV protiv onih koji su ih šamarali i tukli na izborima za Studentski parlament tog fakulteta.
Cenjen kao „majstor napetosti", Alfred Hičkok je 1964. godine za BBC ispričao zašto je njegova veština igranja emocijama i očekivanjima publike držala gledaoce prikovane za filmska platna.
Bivši gradonačelnik Njujorka Rudi Đulijani izbačen je danas iz advokatske komore u Vašingtonu, nekoliko meseci nakon što je izgubio advokatsku licencu u Njujorku.
Specijalno tužilaštvo i Kosovska policija saopštili su da su uhapšene tri osobe osumnjičene za krivična dela prevara, falsifikovanje isprava i pranje novca.
Izložba ilustracija "Dok grad mirno spava" Irme Mikeš i Branka Jankovića biće otvorena u petak, 27. septembra u Arhivu Vojvodine, u Žarka Vasiljevića 2a.
Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u osminu finala turnira u Pekingu, pošto je izgubio od 39. igrača sveta Holanđanina Talona Grikspora posle tri seta, 7:6, 4:6, 3:6.
Policija je utvrdila da su bila lažne dojave o bombama redakcijama Radio televizije Srbije i portala "24/7" u Beogradu, rečeno je danas u Ministarstvu unutrašnjiih poslova Srbije.
Nadležni odbor američkog Senata vodi istragu poslovanja privatne investicione kompanije na čijem je čelu Džared Kušner, zet bivšeg predsednika SAD i predsedničkog kandidata Donalda Trampa.