Tužilaštvo je podnelo krivičnu prijavu za neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila protiv 43-godišnjaka iz Kuršumlije koji je, ispred Doma zdravlja u Prokuplju, ukrao sanitetsko vozilo.
Kancelarija za javnu i kulturnu diplomatiju, koja je osnovana sredinom maja, uskoro će raspisati tender za kampanju namenjenu unapređenju ugleda Srbije u svetu.
Članovi Vlade Srbije su se danas saglasili da se preduzmu neophodne aktivnosti za priređivanje manifestacije "Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave".
Nema rudarske eksploatacije da nije praćena negativnim uticajima na životnu sredinu, a u kojoj je to meri, zavisi od razmera ležišta, metoda eksploatacije i mera njene zaštite.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da opozicija ne želi dijalog o litijumu i da je to za nju dnevna politička borba, dok vlast, kako je rekla, o toj temi govori argumentima.
Pomoćnik načelnika Uprave saobraćajne policije Zlatko Belencan kaže da će prvog vikenda avgusta kontrola saobraćaja biti značajno pooštrena zbog brojnih festivala i smene turista.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić odbacio je tvrdnje da Vlada Srbije planira eksproprijaciju za potrebe rudnika litijuma kompanije Rio Tinto.
Od početka jula u Srbiji je zabeleženo 2.005 požara na otvorenom, koji su svi ugašeni "neverovatnim angažovanjem vatrogasaca-spasilaca", rekao je načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić.
Direktor Centra za praktičnu politiku Dragan Popović izjavio je da litijum evidentno ima ogroman politički i mobilizatorski potencijal i da nema mnogo tema u Srbiji koje pokreću ljude.
Pored toga što će naši sportisti koji kući donesu zlatnu medalju sa Olimpijskih igara dobiti 200.000 evra, njih u starosti čeka i nacionalna penzija tj. oko 250.000 dinara mesečno.
Projekti koji na osnovu nedavno usvojenog Zakona Evropske unije o kritičnim sirovinama (CRMA) budu proglašeni "strateškim" moći će da budu zaustavljeni.