Svetsko prvenstvo i fudbal: Švajcarska bolja od Kameruna, Embolo rastužio navijače zemlje u kojoj je rođen

U drugoj utakmici ove grupe, od 20 sati na stadionu Lusail sastaće se selekcije Brazila i Srbije.
Embolo
CARL RECINE/Reuters
Bril Embolo

Fudbaleri Švajcarske pobedom su počeli takmičenje na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Švajcarci su u prvom kolu G grupe, u kojoj se takmiči i Srbija, pobedili reprezentaciju Kameruna sa 1:0 na stadionu Al Džanub.

Strelac jedinog pogotka na meču bio je Brel Embolo u 48. minutu.

Kamerun pao u drugom poluvremenu, Embolo nije slavio

U prvom poluvremenu Kamerunci su bili bolji, više su napadali i naterali su Švajcarce da se povuku na sopstvenu polovinu terena.

Kamerun je stvorio nekoliko veoma izglednih prilika za vođstvo, ali je svaki put nedostajao više koncentracije i spretnosti u završnici akcija.

Švajcarski golman Jan Zomer je u 10. i 12. minutu odličnim reakcijama sačuvao mrežu posle udaraca Brajana Mbema i Karla Tokoa Ekambija.

U nastavku utakmice, uloge na terenu su se potpuno zamenile.

Švajcarska je krenula agresivnije ka protivničkom golu i takvo opredeljenje im je donelo rezultat u 48. minutu.

Džerdan Šaćiri je centrirao sa desnog krila, a Embolo je ostao sam na nekoliko metara od gola Kameruna i kao na treningu rutinski savladao Andrea Onanu.

Embolo nije slavio pogodak - radi se o fudbaleru koji je rođen u Kamerunu pre 25 godina, ali se kao dečak zajedno sa majkom doselio najpre u Francusku, pa u Švajcarsku.

Čuvar mreže Kameruna, Onana, u 66. minutu je spasio ekipu težeg poraza, pošto je odbranio zicer Rubenu Vargasu.

Do kraja utakmice, švajcarska je relativno lako čuvala loptu, a Kamerun nije imao snage da konkretnije zapreti Zomeru.

U drugom kolu, u ponedeljak 28. novembra, Kamerun igra protiv Srbije, a Švajcarska sa Brazilom.