Svetsko prvenstvu u fudbalu 2022: Nemačka je posrnuli džin koga se niko više ne plaši

Rana eliminacija Nemačke sa Svetskog prvenstva mogla bi da ih dovede do pridruživanja fudbalskoj „B listi“, piše Fil Meknalti.
Germany kmocked out of Worl Cup
Getty Images

„Fudbal je jednostavna igra u kojoj 22 igrača 90 minuta trče za loptom i na kraju uvek pobedi Nemačka".

Deluje da je prošlo mnogo vremena otkako je bivši engleski reprezentativac Gari Lineker izrekao ovu misao, ali posle ponižavajuće eliminacije Nemaca sa Mundijala u Kataru, izgleda da to više nema veze sa istinom.

Nemačka, nekada uvek među glavnim konkurentima za trofej na velikim turnirima, ispala je u grupnoj fazi takmičenja zbog gol razlike iako je u poslednjem kolu pobedila Kostariku 4:2.

U drugom meču ove grupe Japan je iznenadio Španiju i slavio 2:1.

Ovo je drugi Mundijal zaredom na kojem Nemačka ne prolazi grupnu fazu.

To joj se nije desilo na prethodnih 16 mundijalskih turnira.

Lineker je na Tviteru prokomentarisao eliminaciju Nemačke, citirajući samog sebe, ali je dodao još nešto: „Fudbal je jednostavna igra u kojoj 22 igrača jure loptu 90 minuta i na kraju uvek pobede Nemci". Ako prođu grupnu fazu".

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Ko je Kaster Semenja i zašto je njen slučaj važan

Evropski sud za ljudska prava presudio je da je Savezni vrhovni sud Švajcarske prekršio pravo Kaster Semenje na pravično suđenje kada joj je 2023. godine odbijena žalba na propise Svetske atletike koji su joj faktički zabranili da se takmiči.