Bitkoin prešao 1.000 dolara

Bitkoin, virtuelna valuta za onlajn transakcije, u ponedeljak je prvi put posle tri godine prešla prag vrednosti od 1.000 dolara i menjala se za 1.020 dolara.
Ta digitalna valuta je poslednji put bila vrednija od 1.000 dolara u jesen 2013. godine.
 
Povećanje vrednosti bitkoina koji je 2009. godine, kada je ustanovljen, vredeo samo nekoliko centi, usledilo je zbog ekonomske nesigurnosti i pada kineskog juana.
 
Za razliku od evra ili dolara koji postoje i fizički, u stvarnom svetu, virtuelni bitkoin nema centralnu banku niti vladu koja njime upravlja, ali ima veliki broj korisnika na internetu koji njime plačaju raznu robu i usluge.
 
Kritičari smatraju bitkoin nepouzdanom, netransparentnom, "otrovnom valutom", podložnoj špekulaciji i prevari, jer ne postoji nijedna organizacija koja bi zaštitila korisnike, te oni sami odgovaraju za svoje gubitke.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Tramp produžio rok za prodaju Tiktoka

Predsednik SAD Donald Tramp potpisao je ukaz kojim se do 16. decembra produžava rok kineskoj matičnoj kući Tiktoka BajtDens za prodaju te popularne društvene mreže nekome ko nije u vezi s Kinom.