Smanjen broj radnika u Srbiji na bolovanju zbog korone, najviše odsutnih sa posla u Novom Sadu i Užicu

Na osnovu poslednjeg preseka broja "kovid odsutnih" radnika od 13. januara ove godine, nastavljen je trend poboljšanja epidemiološke situacije u privredi, pokazala je najnovija anketa koju je Privredna komora Srbije sprovela među 1.057 kompanija.
Smanjen broj radnika u Srbiji na bolovanju zbog korone, najviše odsutnih sa posla u Novom Sadu i Užicu
Foto: 021.rs
Od ukupno 381.249 zaposlenih, u više od 1.000 firmi, zbog zaraze korona virusom trenutno sa posla odsustvuje 14.852 radnika ili 3,9 procenata,  što je pad u poređenju sa 4,29 odsto od prošle nedelje, navodi se u saopštenju.
 
Ovo je četvrta nedelja u kojoj se beleži pad učešća "kovid odsutnih" radnika u odnosu na ukupnu zaposlenost.
 
Najviše je odsutnih u firmama do 100 zaposlenih, i to iz Užica, Novog Sada i Кruševca.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Koje industrije Srbija štiti ove godine?

Uobičajena narudžbina metalne žice iz Hrvatske jednu srpsku firmu krajem juna koštala je znatno više od očekivanog. Obračunata carina bila je nekoliko puta veća nego prilikom ranijih uvoza.

Cena gasa za domaćinstva neće biti povećana

Novi sukobi na Bliskom istoku ponovo su značajno uzburkali svetsko naftno i gasno tržište. Naftne berze u petak su zatvorene sa cenom barela od preko 88 dolara, a jutros cena već premašuje 90 dolara.