Ministar ekonomije Paulo Gedeš je izjavio da Brazil neće odobriti kancelariju Međunarodnog monetarnog fonda od 30. juna, kada bi sadašnji predstavnik Fonda trebalo da bude zamenjen, izveštava "Blumberg".
On je kao primer nezadovoljstva naveo rezultate koje je zemlja postigla tokom pandemije, a koje je MMF potcenio, ističući da je pad bruto domaćeg proizvoda u 2020. godini iznosio oko 4,0 odsto, što je mnogo manje od procene Fonda od preko 9,0 procenata.
"MMF je bio koristan u prošlosti. Brazil je uradio izvanredan posao u fiskalnoj oblasti. Nema potrebe da MMF više bude stacioniran u zemlji", rekao je on u intervjuu za CNN Brazil.
Ministarstvo ekonomije je u saopštenju ocenilo da je kancelariju MMF-a u Brazilu "pregazilo vreme", pošto je vlada 2005. godine u potpunosti otplatila svoje kredite toj finansijskoj instituciji sa sedištem u Vašingtonu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
Maks
Marko
Boki
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar