Epl došao do vrednosti od tri hiljade milijardi dolara

Američka tehnološka kompanija Epl (Apple) postala je prva korporacija na svetu koja je dosegla vrednost preko tri hiljade milijardi dolara.
Epl došao do vrednosti od tri hiljade milijardi dolara
Foto: Pixabay
Taj rezultat, kako piše Volstrit džurnal, odražava trajni uticaj Ajfona (iPhone), pametnog telefona koji nastavlja da transformiše život i trgovanje širom sveta.
Epl, nastao u garaži u Kaliforniji, sada vredi duplo više od svog starog rivala Gugla i sedam puta više od naftnog gigatna Ekson mobajla koji je godinama bio najvrednija kompanija na svetu.
Akcije Epla su rasle ove godine usled nove potražnje na tržištima u povoju kao što je Indija, ali i s novim uređajem posle više godina, AR naočarima Vision Pro. Taj uređaj koji košta 3.499 dolara kombinuje virtuelnu realnost s mogućnošću da umetne digitalni sadržaj u stvarni svet.
 
Od početka godine, vrednost akcija Epla je porasla za skoro 50 odsto.
 
Kompaniji je trebalo 42 godine da dostigne vrednost od hiljadu milijardi dolara 2018, a onda još dve godine da dođe do dve hiljade milijardi dolara. Za novi rekord od tri hilade milijardi dolara je bilo potrebno još tri godine.
 
Epl je u januaru 2022. na kratko tokom dana prešao tržišnu vrednost od tri hiljade milijardi dolara, ali nije uspeo da se zadrži iznad te granice do zatvaranje berze.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Teme

EPL
  • @fake

    02.07.2023 09:28
    (Reinstalira Windows)
  • fake

    02.07.2023 08:21
    Nàpumpana vrednost...
    Realna vrednost proizvoda je trećina cene po kojoj se prodaju.
    Softver u Mac računarima je čisto smeće, pravljen kao za debile s namerom da ostanu debili.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Šta za Srbiju znači stopiranje prodaje Lukoila?

Prošlonedeljna najava ruske naftne kompanije "Lukoil" da namerava da proda svoju podružnicu u inostranstvu švajcarskoj kompaniji "Gunvor" zbog američkih sankcija, donela je Evropi i Srbiji samo kratkoročno olakšanje.

Rat za retke minerale

Do pre pola veka samo su fizikohemičari znali za elemente poput galijuma ili telura čija je upotreba i na globalnom planu, samim tim i potražnja, bila minimalna.

BDP Srbije veći dva odsto

Realni rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) Srbije u periodu od januara do septembra 2025. međugodišnje je uvećan za oko dva odsto, a najveću zaslugu za to ima rast industrijske proizvodnje.

Banka broj 1 za oročenu deviznu štednju

AikBank, najveća domaća privatna banka u Srbiji, još jednom opravdava svoju reputaciju banke broj jedan za oročenu deviznu štednju građana i u Nedelji štednje.