Najavljene promene čelnika Boinga dovele do rasta akcija te kompanije

Izvršni direktor "Boinga" Dejv Кalhun najavio je danas da će podneti ostavku krajem godine nakon niza nezgoda u jednoj od najvećih američkih kompanija za proizvodnju aviona.
I predsednik odbora urednika Lari Kelner rekao je da ni on ne planira da se kandiduje za ponovni izbor na tu funkciju.
"Boing" je danas saopštio da će se i Sten Dil, predsednik i izvršni direktor jedinice za komercijalne avione, povući iz kompanije.
Akcije kompanije Boing skočile su 2,1 odsto, nakon što je avio proizvođač najavio veliku promenu u rukovodstvu.
 
Kompanija je krajem februara saopštila da šef njenog programa proizvoidnje mlaznih putničkih aviona 737 Ed Klark odlazi u okviru promene rukovodstva, nekoliko nedelja nakon što se odvojila ploča trupa aviona tog tipa tokom leta iznad Oregona, u SAD.
 
Akcije Boinga pale su za više od 27 odsto u 2024. godini nakon niza incidenata.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Teme

Boing
  • akcionar

    25.03.2024 23:25
    Prvo da vratite sve PARE koje ste uzeli od raznih bonusa koje ste dobili a svesno ste ugrozili i putnike i imidz kompanije. A posle toga može i zatvor.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Tramp produžio rok za prodaju Tiktoka

Predsednik SAD Donald Tramp potpisao je ukaz kojim se do 16. decembra produžava rok kineskoj matičnoj kući Tiktoka BajtDens za prodaju te popularne društvene mreže nekome ko nije u vezi s Kinom.